Gönderen Konu: Wanted, Polo Confort  (Okunma sayısı 6051 defa)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Wanted, Polo Confort
« Yanıtla #14 : 19 Aralık 2012, 23:23:59 »
neden ki?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #15 : 20 Aralık 2012, 09:43:04 »
Nedeni basit. Türkiyede ençok köyü olan memleket ve 18 mart üni. organize sanayi + içtaş ın gelmesi ile bu bölge baya kazanıyor o yüzden fiyatlar herzaman yüksektir.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 20 Aralık 2012, 10:38:40 »
Allah Allah. o kadar fark ettiriyor mu cidden fiyatları? internet ilanları bir nebze olsun ucuzlatır diye düşünürdüm hep. insanlar 2000 lira az ödemek için 1 saatlik yola gider gelir diye düşünüyorum da.

gerçi aynı şey burası için de geçerli. Akhisar İzmir 90 km. piyasası İzmir piyasasına kıyasla daha yüksek. ama galericiler para basıyorlar.  :)
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2012, 10:38:53 Gönderen: TEYOLOGY »

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #17 : 20 Aralık 2012, 12:37:32 »
Akhisarda 2001 model beyaz bi araç vardı 16,5 tan 250 anca indi. Muayenesi bitmek üzere 136bin km de bakımsız yatar vaziyette.. Aracın direksiyon ve vites yıpranması 200bin km araçlardan fazla heryeri rötüşlu. Yani hem bölge hemde satan için bir değer var satmak isteyen hertürlü yanaşıyor satmak istemeyen gitçeksede bu rakama gider diyor o yüzden hangisi uyarsa nasip kısmet.. Galeriden araç almaya herzaman karşıyımdır adamlar ne aracı çok incelettiriyor nede çok fazla ayrıntıya girmiyor..  Araçta 2 parça boya var diyorlar bi gidiyon komple boyalı sonradan 2 parça tekrardan boyanmış çıkıyor dövermisin severmisin....  :tamamdir
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 20 Aralık 2012, 16:48:39 »
Akhisarda 2001 model beyaz bi araç vardı 16,5 tan 250 anca indi. Muayenesi bitmek üzere 136bin km de bakımsız yatar vaziyette.. Aracın direksiyon ve vites yıpranması 200bin km araçlardan fazla heryeri rötüşlu. Yani hem bölge hemde satan için bir değer var satmak isteyen hertürlü yanaşıyor satmak istemeyen gitçeksede bu rakama gider diyor o yüzden hangisi uyarsa nasip kısmet.. Galeriden araç almaya herzaman karşıyımdır adamlar ne aracı çok incelettiriyor nede çok fazla ayrıntıya girmiyor..  Araçta 2 parça boya var diyorlar bi gidiyon komple boyalı sonradan 2 parça tekrardan boyanmış çıkıyor dövermisin severmisin....  :tamamdir

son verdiğin örneğin aynısını yaşadım bizzat. "tek parça boya var. o da sol arka çamurluk ağzında avuç kadar" dediği  araba komple boyalı, podyalar işlemli, sonrasında sol arka çamurluk üzerine yeniden yüzeysel boya yapılmış.

130.000 dediği arabanın direksiyonunun yarısı yok. erimiş bitmiş. kaç km diyorum. yanındakine diyor bak bakalım kaç yazıyor diye. boş ver bakmasın piyasada orijinal km de araç mı kaldı ki. tahmini bir rakam sen söyle diyorum. 200.000 yoktur diyor. o sırada diğeri cevabı yetiştiriyor. abi 90.000 kmdeymiş. insan kaç kilometreden kaça çektiğini aklında tutar bari.  ;D

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 20 Aralık 2012, 17:42:19 »
son verdiğin örneğin aynısını yaşadım bizzat. "tek parça boya var. o da sol arka çamurluk ağzında avuç kadar" dediği  araba komple boyalı, podyalar işlemli, sonrasında sol arka çamurluk üzerine yeniden yüzeysel boya yapılmış.

130.000 dediği arabanın direksiyonunun yarısı yok. erimiş bitmiş. kaç km diyorum. yanındakine diyor bak bakalım kaç yazıyor diye. boş ver bakmasın piyasada orijinal km de araç mı kaldı ki. tahmini bir rakam sen söyle diyorum. 200.000 yoktur diyor. o sırada diğeri cevabı yetiştiriyor. abi 90.000 kmdeymiş. insan kaç kilometreden kaça çektiğini aklında tutar bari.  ;D
hocam ikinci el araba işi şans işi almasıda satmasıda mesele ben olsam sizin yerinizde 0 araba bakardım temiz binilen 0 km araba eskise bile ikinci elde
çok değer kaybetmiyor hazır kredi faizleri bu kadar düşmüşken aydan aya öderdim bu dediğimi ben yapamıyorum ev alma hususunda üzerimde acayip bir mahalle baskısı var :) 
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 20 Aralık 2012, 17:43:36 »
erşan hocam birdaha ikinci el araba alırsam seni yanıma alırım arkadaşın şanslıymış :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 20 Aralık 2012, 18:01:05 »
hocam ikinci el araba işi şans işi almasıda satmasıda mesele ben olsam sizin yerinizde 0 araba bakardım temiz binilen 0 km araba eskise bile ikinci elde
çok değer kaybetmiyor hazır kredi faizleri bu kadar düşmüşken aydan aya öderdim bu dediğimi ben yapamıyorum ev alma hususunda üzerimde acayip bir mahalle baskısı var :) 

borçtan yeni çıktım. sıfır araç için ciddi bir borç altına girmem gerekiyor. açıkçası kendimi çok sıkıştırmak istemedim. kaç yıldır tatil yapamadım ve mesela yazın güzel biir tatil yapmak istiyorum. sıkıntıya gelemeyeceğim yani. :) ha şu da var. ordu a.ş den 2 günde bir sms geliyor clio 29000 vs. bütçeme bi 4-5 bin daha eklesem dediğinizi gerçekleştiririm. ama alacağım araç clio olur. vw olmaz. içine canımı çocuklarımın ve eşimin canını koyup yazın yollarda 5000 km gezdireceğim araç clio olsun istemem açıkçası. memleketler uzak olmasa, tatil planları yakında olsa veya hep şehir içi kullanım olsa clio da alınır dacia da alınır da... işte. :)

ilk yola çıkarken de dedim ki "alman olacak alman olmazsa japon."  benim için en önemli kriter güvenlik. sonra konfor. yakıt ekonomisi ve satılabilirlik daha sonra. volvo da baktım mesela bir ara. ama hep sedan baktım. mantık evliliği yapmak gibi. fakat sonra "başlarım bagajına bilmemnesine ben çocukluğumdan beri golf hayranıyım. ben golf alacağım." dedim. mesela diğer başlıkta bahsini ettiğim golf 5ten vazgeçmemin başlıca sebebi de buydu. mk5 i golf gibi göremedim. hala göremiyorum. konforuna teknolojisine güvenliğine lafım yok. ama ben golf alacağım. :) golf olmazsa passat veya A4 başka araç bakmıyorum şu an.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 25 Şubat 2014, 18:58:12 »
forum göçünce mesajımın olduğu bütün başlıklar "iletilerime yazılan yeni cevapları göster" düğmesi altında listelendi. vay be. 2012 aralıkta fellik fellik araba arıyordum. nostalji oldu bu başlığı yenden okumak.  :)
« Son Düzenleme: 25 Şubat 2014, 18:59:23 Gönderen: TEYOLOGY »