Gönderen Konu: 3m karbon kaplama vites konsolu kapi iç kollari vb.  (Okunma sayısı 4485 defa)

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
3m karbon kaplama vites konsolu kapi iç kollari vb.
« : 13 Aralık 2012, 14:43:46 »
Arkadaşlar site icerisinde arama yaptirdim daha oncede vardi ama simdi yok. Sanirim resimler silinmis. Aracim icin 3m karbon aldim. Aracta vites yan kisimlari ve teybin oldugu on konsol kisimlarini cikartip kaplamak istiyorum. Fakat nasil sokulur tirnagi varmi kirilir mi bilmiyorum. Dikkat edilmesi gereken hassas bir yer. Bu konu ile daha once calisma yapan var mi? Varsa resimleri paylasirmisiniz ?
Tesekkurler simdiden.
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
Ynt: 3m karbon kaplama vites konsolu kapi iç kollari vb.
« Yanıtla #1 : 13 Aralık 2012, 14:56:50 »
+1 bende takipteyim

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Aralık 2012, 17:36:09 »
Ohoovvvvv.... Sert.

Arka küllük sağ ve sol kapaklarını sökün küllüğün tırnaklarını göreceksiniz küllüğü sökün. Bardaklığı sökün. Vidaları göreceksiniz vidaları sökün. Sonra ön kısımda tıpa var tıpaları sökün ve altındaki vidaları sökün sağda ve solda dizin hizasında olan yerde. Sonra orta konsolu ayırın. Depo kapağını açan düğmeyi soketten kurtarın.  Orta konsol sökülmeye hazır. Orta konsol sökülmeden vites çevresi sökülmez.

Direksiyon alt kapaklarını sökmeniz gerek. Bunun için solda sigorta panelini kapatan kapağı açın ve sol bölmeyi çekerek kurtarın. Kapakların pedal kısmında vidaları sökün ve önce sol kapağı çıkarın. Sol kapak sökülünce sağ kapağın bağlı olduğu bir vida daha olacak onuda sökün. Ön küllüğü çıkarın orada vida göreceksiniz vidayı sökün. Vidanın söküldüğü yerde tırnak var. Ben buraya kadar söktüm gerisini bilmiyorum :) Onu da arayarak bulursunuz. Teyp çevresindeki çıtaları kesinlikle tornavida kanırtarak sökmeyin aklıma gelmişken ben öyle bir hataya düştüm sağ tarafın alt kısmı dışarda duruyor o yüzden. İçten tırnak kırıldı. Onu sökmek için vitesin bulunduğu plastiğin sökülmesi ve teyp çevresinin aşağı doğru kaydırılarak çıkarılması gerekiyor...
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2012, 17:36:35 Gönderen: metinmb407 »

Çevrimdışı byturel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 14 Aralık 2012, 09:32:53 »
ben bu dediklerini yaparsam başaran otomotiv beni iç aksam olarak işe alır :)  :D
"İnsanın kazandığı paradan değil, paranın kazandığı insandan korkulur." Mareşal Fevzi ÇAKMAK.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 14 Aralık 2012, 13:10:39 »
İmkan verseler MKIV ü baştan yaratırım :D

Çevrimdışı SerkanAraz

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf IV
« Yanıtla #6 : 14 Aralık 2012, 16:56:23 »
Resimleri yeniden rica etsek merak ettim  :D

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 14 Aralık 2012, 17:30:51 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/sonunda-aldim-pasific-i-millet-t32310.42.html benim kouda bazı resimler var burdan bakabilirsin.benim işlerim de çok prof. olmadı gerçi.yeni bikaç ekleme yaptım,derleyip yaptıklarımın fotoları çekersem konu başlığı altında toplayabiliriz bi ara.herkes yaptığı kaplama vs. işleri koyar fikir edinmiş olur insanlar.  :tamamdir

Çevrimdışı magneflow

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Aralık 2012, 18:18:55 »
güzel paylaşım kendi işini kendi gören insanları seviyorum.. el beceris değil herşey hevesli olmak bile yeterli..