Gönderen Konu: Su Alma  (Okunma sayısı 12639 defa)

Çevrimdışı cezakiller

• Profili Görüntüle
Su Alma
« : 09 Aralık 2012, 13:37:37 »
arkadaşlar  yamurlu havalarde aracın sol  ön ve sağ on taraf paspasın altı vıcık vıcık su oluyor bazı arkadaşlar tahliye kanalı tıkanmıştır diyor okudum bi kaç yazı  şu tahliye deliklerini yerini tam bilen birisi yokmu gözünüzü seveyim yamurlar aşiri yağmaya başladı acilen tahliyeyi açmam lazım nerde bunun yeri 

Çevrimdışı cicos

• Profili Görüntüle
Ynt: Su Alma
« Yanıtla #1 : 09 Aralık 2012, 14:26:24 »
benim bu konu ile açtığım konuda fotolarla vardı onu bulursan orda göstermiştim.tarif edeyim kanalları. kapılar aç. arabaın gövde kısmında yani kapının açıldıgında göreçegin tam ortada sında siyah plastik bi yuvarlak uçu parmak kadar çıkıntı bulunan parça var.( tarif edebildimmi bilemiyorum ama) onun uçu çamurdan tıkanmıştır onu ince bişi ile temizle. parçayı sökeceksenizde  döşemeye falan dokunmadan arabaın altına yatıp rahatlıkla sökebilirsiniz

Çevrimdışı golfıv

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Aralık 2012, 14:48:28 »
cezakiller kardeş bizdede golf4 var ve senin başına gelenin aynısı bizim başımıza geldi arabayı yıkayınca ön camın altında sukanalı varya oraya fazla su tuttumuzda arabanın ön pas pas lar vıck vıcık olu yordu ve bi pazar günü babamla bu problemi çözelim dedik ve ön su giderinin üstünde siyah bir plastik var onu çıkardık ve içi el kadar pislikle doluydu bir sürü yaprak tır tozdur dolmus 1 saate anca temizledik :D ama artık içeri su almı yor sorunu çözdük umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin :D

Çevrimdışı golfıv

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 09 Aralık 2012, 14:52:14 »
cezakiller kardeş bizdede golf4 var ve senin başına gelenin aynısı bizim başımıza geldi arabayı yıkayınca ön camın altında sukanalı varya oraya fazla su tuttumuzda arabanın ön pas pas lar vıck vıcık olu yordu ve bi pazar günü babamla bu problemi çözelim dedik ve ön su giderinin üstünde siyah bir plastik var onu çıkardık ve içi el kadar pislikle doluydu bir sürü yaprak tır tozdur dolmus 1 saate anca temizledik :D ama artık içeri su almı yor sorunu çözdük umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin :D

Çevrimdışı Kocareis

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2012, 10:01:16 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/arka-koltuk-altlari-su-alma-sorunu-t19040.0.html

sinan beyin dediği konu burada bir incele istersen, benim de çok işime yaradı, sağolsun.

Çevrimdışı cezakiller

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Aralık 2012, 00:59:09 »
arkadaslar bugun  suyun nerden girdigini gördüm su sag kapinin  alt kısmından 2 yerden giriyor  birisi arka kolgun onune akıyor birisi  on koltugun paspasına cızgi şeklinde akıyor  ne yapmm lazım :(

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 11 Aralık 2012, 01:02:50 »
arkadaslar bugun  suyun nerden girdigini gördüm su sag kapinin  alt kısmından 2 yerden giriyor  birisi arka kolgun onune akıyor birisi  on koltugun paspasına cızgi şeklinde akıyor  ne yapmm lazım :(

Bende de aynı problem var. Bugün işe el attım. Kapı hoparlöründen su giriyor desem kaç kişi inanır?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Aralık 2012, 13:04:58 »
Bende de aynı problem var. Bugün işe el attım. Kapı hoparlöründen su giriyor desem kaç kişi inanır?

Ben inanırım olabilir :)

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #8 : 11 Aralık 2012, 13:21:21 »
kapı hoparlöründen su nasıl giriyor ki? camın oradan mı içine su alıyor

Çevrimdışı excelance_57

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 11 Aralık 2012, 13:29:09 »
ya geçenlerde bende fakettim arka koltuğun önü ayak basılan kısım ıslaktı ama bi gün öncesinde oto yıkamaya vermiştim iç-dış acaba dedim döşemeyimi sildiler? pek umursamadım ama bende bi kontrol edecem :((

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 11 Aralık 2012, 13:31:25 »

MKIV de bile muhtemel. Arka kapıların üstündeki fitillerden döşemeye falan gelebiliyor...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #11 : 11 Aralık 2012, 13:48:03 »

Golftopu iyiymiş  ;D

söför tarafındamı yolcu tarafındaki plastikmi dediğiniz ?

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #12 : 11 Aralık 2012, 17:01:36 »

Hocam kapı hoparlörünü değiştirirken, kapı sacı ile döşeme arasında bulunan yalıtkanı biraz kestim. Çünkü hoparlörün arka kısmı sığmamıştı. Su cam fitilinden giriyor, yalıtkan ile aşağıya iniyor ve hoparlörün arkası sığmadığı için kestiğim yalıtkanın aradan paspasın üstüne geliyordu. Dün silikon ile bir güzel kapattım, bugünde kapının döşemesini geri taktım.

Birde polen filtresinin altını kontrol edin. Ben filtrenin takıldığı plastik aksam ise şaseyide silikon ile sağlamlaştırdım. Çünkü çok fazla yağmur yağdığında sol paspasa konsoldan su geldiğini gördüm.

Çevrimdışı 1sea

• tüm dostlara slm
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 12 Aralık 2012, 19:00:44 »
Ardaşlar hiç bir sey yapmanıza gerek yok sadece 4 m serum  hortumu sefaf olandan alıyorsun kapı fitilinin deliğnden yavaş yavaş sokuyorsun pirillersen fitil yırtılmaz ta kapının altına kadar geçtikden sonra kalan kısmını kesip diyer kapılarada uyguluyorsun.
 Zamanla kapı fitilleri yıpranıyor kapı ile govde arasında yeterince baskı yapmıyor ara yerden su alıyor.İnanmazsanınız kapı girişine beyaz kağıt koyup deneyebilirsiniz .sorununuz kalmadığını gorecek 5 tl durumu kurtaracaksınız.
ASLAN BESLEYEN YEMİNİ HASAP ETMEZ