Gönderen Konu: Dizel GOLF Sahibi Kac Kişiyiz ve Yakıt durumu nedir?  (Okunma sayısı 8045 defa)

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
Ynt: Dizel GOLF Sahibi Kac Kişiyiz ve Yakıt durumu nedir?
« Yanıtla #14 : 05 Aralık 2012, 01:13:07 »
Bende 110 HP 1.9 var bir depo ile şehir içi 850 Km ler de mazot ışığı yanıyor.. Bu hafta sonu full ledim ankaraya gittim geldim şehir içi gezme dahil toplam 620 km de depo çizgisi tam orta çizginin üzerinde gibi idi 2 mm daha vardı yani :))) varın hesabı siz yapın...

NOT : Gidiş 4 kişi bagaj full 120-140 arası geliş 2 kişi bagaj yine full 130-160 arası

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 05 Aralık 2012, 02:07:36 »
tufan bey siz yakıt olarak hangi marka kullanıyorsunuz?ben shell full save alıyorum

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 05 Aralık 2012, 03:50:59 »
tufan bey siz yakıt olarak hangi marka kullanıyorsunuz?ben shell full save alıyorum

Ben PO kullaniyorum çok nadir farkli marka aliyorum.. Sizin Yakıt değerleriniz nelerdirr.. Ben sürekli kayıt ediyorum cep telefonuma  Şehiriçi 7 LT ortalamam var .. Ben klima yi sürekli acik tutuyorum ve birilerini beklerken yada marketten bir kaç parça alisveris icin aracı stop etmiyorum .. Bu tarz bir kulanımda mevcut bende :) Bu hali ile yakıt değerlerim bu ve ev ile işyerim 1.7 km x2 onun dışında şehir içi keyfi turlarım var.. en uzun gittiğim yol 38 km (76 km git gel) annemin evi.. 2 hafta da bir yada ayda 3 kez..Pazar günleri fotograf çekim gezilerim varr ... Deniz kenarı ve ormanlık bir ilde yaşadığım için ...buda yaklaşık gezi olarak en az 70 - 80 km oluyor ... işim olmadığı sürece pek şehir dışına çıkmıyorum

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 05 Aralık 2012, 04:06:47 »
benim yakıt tüketimim bu sıralar artı gibi.7,8lt gösteriyor ortalama.lakin havalar iyice soğudu buralarda.işe gidip geldiğim yol çok kısa motor tam ısınmadan stop ediyorum bile.petrol ofisinin pro dizeli mi kullandığınız?bi defa kullanmıştım motorun sesi azalmıştı yarım depoyla uzun yolda 650km yapmıştım 90km sabit hızla.

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 05 Aralık 2012, 04:15:12 »
benim yakıt tüketimim bu sıralar artı gibi.7,8lt gösteriyor ortalama.lakin havalar iyice soğudu buralarda.işe gidip geldiğim yol çok kısa motor tam ısınmadan stop ediyorum bile.petrol ofisinin pro dizeli mi kullandığınız?bi defa kullanmıştım motorun sesi azalmıştı yarım depoyla uzun yolda 650km yapmıştım 90km sabit hızla.

Evet aynen pro dizel kullanıyorum.. Bizim arabaların üretildiği zamanlarda euro mı vardi :) Ben arabanım yakıtından cok memnum PO card var bir de po nun kredi kartına kampanyalarını takip ediyorum 4* 100 ye 40 gibi böylece %10 indirim kazanmış oluyorum 4.21 den 3.80 gibi bir rakama geliyor :)

Çevrimdışı ilkerk_58

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Aralık 2012, 04:34:36 »
çok haklısınız tufan bey,bizim araçlar için en eygunu bunlar aslında.bende ordan almaya başlayacağım

Çevrimdışı inundatio

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Aralık 2012, 17:53:54 »
çok haklısınız tufan bey,bizim araçlar için en eygunu bunlar aslında.bende ordan almaya başlayacağım

sizde bir deneyin ve izlenimlerinizi buradan paylaşınız...

Çevrimdışı marshalll

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 02 Ocak 2013, 00:22:15 »
Selamlar. 1 sene önce aracımı aldığımda ben de hangi eurodisel diye bir başlık açmıştım. Prodizeli de sormuştum kullanan var mı? diye.

Aracım 2000 Model 1.9 Tdi 90bg Otomatik. 1 senede 20.000 km yaptım. Yakıt tecrübelerim ise şöyle:
Şehir içi en fazla kışın soğukta yakıyor 7.5 LT- 100km yazın  6-6.4  arası
Şehir dışı 5.5 - 5.7 filan oluyor ama 110 120-130 km sürat ağırlıklı oluyor arada 150-160 lar filan :)   Şöyle 90-100 arası gidemedim henüz. yoksa 4-4.5 LT yakar gibi.

Disel markalarına gelince Opet bir defa kullandım çok memnun kalmadım. Kışın geç marş aldı. Tüketim ortalama idi. Totalden memnun kaldım sessiz,tüketim ise ortalama . Po  vmaxden daha çok memnun kaldım, daha iyi marş aldı soğukta,menzil de daha iyi gibiydi sanki performans da biraz daha iyi gibiydi,motor daha çabuk ısınıyor. Prodizel de denedim ama ne performans ne de tüketimde verim alamadım. v-max adha iyi.  fakat pahalı olduğu için iskontolu satılan Lukoile geçtim. Satan firma 30-40 kuruş daha ucuza veriyor ve gayet başarılı buldum. Performans iyi,ses iyi özellikle tüketim çok iyi beni en çok şaşırtan 70-100 km fazla gitmeye başladı bir depoda. Başka bir lukoil bayiden de aldım onda da sonuç benzer. Şimdilik Lukoile devam ediyorum hem ucuza alıyorum hem de daha fazla km yapıyorum.