Gönderen Konu: Nokian kış lastiği  (Okunma sayısı 3083 defa)

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
Nokian kış lastiği
« : 01 Aralık 2012, 07:10:04 »
Arkadaşlar kış lastiği alacağım ama hangi marka alacağıım bilemedim en son nokian markası var onu düşünüyorum birde sizlere sorayım dedim yardımcı olur musunuz?

Çevrimdışı cyber34

• Profili Görüntüle
Ynt: Nokian kış lastiği
« Yanıtla #1 : 01 Aralık 2012, 07:12:49 »
Nerde oturuyorsunuz?
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2012, 07:13:02 Gönderen: cyber34 »

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2012, 07:13:32 »
Yozgat neden ki

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2012, 23:20:20 »
Nokian ın üzerine kış lastiği yoktur :)

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2012, 00:25:46 »
gittim bugün good year ultra grip 8 aldım :)

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2012, 01:04:10 »
2008 kasımda lassa snoways aldım bu yıl da kullanıcam ama hala taktırmadım.aralık 15 den sonra takarım martın sonunda çıkartırım.Yozgatta yaşıyprum.

Şahsen michelin yada nokian  gibi çok pahalı kış lastiklerine gerk yok yozgatta.bi daha kış lastiği alırsam ya petlas yada lassa alırım tekrar.
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Aralık 2012, 05:38:56 »
gittim bugün good year ultra grip 8 aldım :)

lastik olculerini bilmiyorum ama, kararini cok dogru yapmissin. Bende 195/65/15 aldim good year ug8 karda kedi gibi yapisiyor. Bu olcude continentalden bile daha iyi sonuclar vermis kuru zemin haric, ki kuru zemin lazim degil kis gunu :)

1 haftadir kuru ve islak zeminde deneme firsatim oldu cok yumusak ve cok iyi lastik gercekten. Yol tutusu donusler v.s hissettiyor kendini ben burdayim diyor. Arac resmen yumusadi, hatta bugun karda da deneme sansim oldu gercekten cok iyi cok asiri gaza basmadigin surece ani hizlanmalar yapmadigin surece kayma soz konusu bile degil. Ben deneme amacli ani frenler filan yaptim dedigim gibi cok etkili kisa mesafade yapistiriyor araci.

Sadece tavsiyem karlar eridikten sonra artik sicakliklar  yukselmeye basladiginda hemen lastiklerini degistirmen yazliklara gecmen. Yumusak oldugu icin sicak asvaltta cabuk tukenir ozelligi gider.

Bu arada NOKIAN gercekten iyi lastiktir, ama continental ve good yearin yanina yanasamaz bence. Eskiden belki yanisirdi lakin bakiyorum nokiancilar artik birakmaya basladilar ya continental ya da good yeara geciyorlar.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2012, 05:43:32 Gönderen: by_tata »