Gönderen Konu: Arkadaşlar yardım lütfen küçük ama sinir bozucu bulunamayan arıza...  (Okunma sayısı 7477 defa)

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle

arkadaşlar ilk önce selamın aleyküm

yaklaşık 3 aydır bora kullanıcısıyım ancak aracımda bir sorun var beni hayattan arabadan soguttu bir türlü sorun bulanamıyor 750tl masraf yaptım bir sürü parça değişti sorun hala çözülemedi fazla uzatmadan aracımın problemine gelince aracım sabahları ilk çalıştırdıgım(hava sogukken) çalışıyor 5-6 sn sonra istop ediyor 10-15kez aynını yapıyor çalışıyor 5-6sn sonra istop ediyor gaz yemiyor rampa çıkmıyor titriyor bi isteksizlik var araçta ama harareti azcık bişi kalksın mucize gibi bütün sorun düzeliyor hiçbir sorun kalmıyor rölantide en ufak bir sapma gaz yememe kalmıyor gayet normal çalışıyor 7bin km önce lpg taktırdım lpg takılalı 3 ay oldu ama ozamanlar hiçbir sorunumuz yoktu taa ki havalar soğumaya başladı problemde başladı motor azıcık ısınsın hiçbir sorun kalmıyor herşey sogukken ama ısınana kadarda beni epey yoruyor valla bu sorun arabadan acayip soguttu beni çok hevesli aldım problemi çözemezsem satıcam başka çarem yok çünki memleketi çok soguk şimdi böyle yapıyorsa -30larda imkanı yok çalıştıramayız

aracım 2000model 135bin km akl(1.6 sr)motor 8v (7bin km önce lpg takıldı lpgde hiçbir sorunumuz yok)

aracıma yapılan işlemler:

ısı sensörü
buji-buji kablosu
bobin
benzin filitresi
carbonclear(enjektör temizliği)
yağ-yağ filitresi
gaz kelebeği temizliği
termostat
-40 antifiriz
motora katılan katkılar vs.de cabası
usta lpgye bahane buldu en son yaklaşık yarım depo benzinli gezdim hiç lpgye almadım yine aynı
lpg tuşunu benzinde bıraktım sabah çalıştırdım yine aynı (gaz benzin karışıyor mu acaba diye) ecu değerlerine bakıldı gaz benzin karışmıyor
lpgciler defalarca kez kontrol etti vw orka servisi sanayideki bir sürü usta bakmayan ellemeyen yeri kalmadın aracın kimse bilmiyor bulamıyorlar arızayı

sinir oldugum bozuk olmayan parçalara tonla para vermek yapıyorlar yapıyorlar yine aynı yine aynı
« Son Düzenleme: 21 Kasım 2012, 01:46:12 Gönderen: the0ne »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Bilgisayara bağlandığı zaman hangi hataları veriyor?

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
bazen yeni takılan hararet müşürleride arızalı olabiliyor .öncelikle cihaz ile motor kontrol ünitesine gelen değerler kontrol edilmeli.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle
bilgisayara baglandıgında 4 hata veriyor:

1- 0271 hız sinyal uyumsuz
2- 0204 rölanti şalteri kesinti/artı uç
3- 0208 hava debisi ölçer kesinti/şaşi çıkışı
4- 020B emiş hava sıcaklık sensörü kesinti/artı uç

ustanın biri bu arıza benzin pompasından diyor biri gaz kelebeğini arızalı diyor ne yapıcagımı bende şaşırdım :(((

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle
bugünde benzin pompasının basıncını ölçtürdüm 2barmış ama motor sıcaktı problem yokken ölçüm yapıldı servisi aradım 2bar basınc normal diyorlar

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
bilgisayara baglandıgında 4 hata veriyor:

1- 0271 hız sinyal uyumsuz
2- 0204 rölanti şalteri kesinti/artı uç
3- 0208 hava debisi ölçer kesinti/şaşi çıkışı
4- 020B emiş hava sıcaklık sensörü kesinti/artı uç

ustanın biri bu arıza benzin pompasından diyor biri gaz kelebeğini arızalı diyor ne yapıcagımı bende şaşırdım :(((

Ustalar iyi sallamış. Hocam arıza kodlarına bakar bulabilirsem nerede hata olabileceğini eklerim. Ama anladığım şu ki ustalar yanlış yerlere bakmış.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Bu hata kodları hangi programdan alındı acaba? Vagcomda görünmüyor daha doğrusu vagcomdaki hata kodlarının karşılığı ile buradakiler uyumsuz.

Vag-com da enjektör devresi yüksek silindir diye birşey çıkıyor.

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle

arıza kodunun bulundugu bilgisayarın ekranı hangi program oldugunu bilmediğim için böyle fotograf ekledim siz anlarsınız inş.

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle

aracımda bu dün fotografı yükleyememiştim bugün başardım umarım begenirsiniz.

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle
bugün vw orka servisine tekrar gittim cuma günü doğuş otodan hocalar geliceklermiş benim aracımıda incelemeye alıcaklar (servisteki motorcularda bilemiyorlar arızayı hocalarına danışmakta fayda oldugunu söylediler)cuma günü inş.doğuş otonun hocaları çözerler problemimi gelişmeleri sizlere aktarıcam arkadaşlar

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ya şimdi hata kodlarının Türkçe mealine göre benim anladığım son iki hata MAF sensörü, lambda sensörü sıkıntılı.

Diğerlerini çözemedim. Bu program vag-com değil vag-com olsa anlamıştık şimdiye kadar. Servise gittiğiniz vakit arıza kayıtlarınıda alırsanız en azından tahminlerimiz doğru mu onu anlayalım.

Aracınızın maşallah ı var jantlar hoş. Orijinal jant mı replika mı?

Çevrimdışı the0ne

• Profili Görüntüle
cumartesi servise gidicem kayıtları mutlaka alırım.jantlar replika orjinal olması için çok ugraştım ancak orjinallerde boraya uygun bijon aralıgı yoktu mecburen replica aldım :((

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
 benim arabamda  da  daha  önce bu  oldu
motor devir sensörünü değiştirdim
direksiyon yağ basınç sensörünü değiştirdim (ne alaka  diyeceksin ki varmış )
su  yağ  ısı  lpg  ne kadar  sensör varsa  değişitirdim yarısı  yan yarısı orjinal
sorun düzeldi şimdi  sanarsın fabrika  ayarlarına geri döndü

lakin şimdi  bu arabada  kaç tane  müşür varsa  değiştir

vw  vw  ise  sırf  bu müşürlerden vw  çünkü  başka  parçadan bu kadar  para  kazanmıyordur.

TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
    • Profili Görüntüle
bence arızalarda birinin takibi yapılmalı tesisat vs ...ölçümler düzgün çıkar herhangibir problem ile karşılaşılmaz sigorta vs sağlam ise bu şekilde bir den çok arıza verdiğinde genelde kontrol ünite arızası çıkma olasılığı yüksek olur.
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon