Gönderen Konu: Antifiriz Damlatma  (Okunma sayısı 4365 defa)

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Antifiriz Damlatma
« : 10 Kasım 2012, 23:29:23 »
Merhaba arkadaşlar havalar soğudu aracımıza iyibir antifiriz koyduralım dedik neyse gittik ustamıza antifirizi koydu havasını aldı biraz çalıştırdı vs yolladı bizi ordan işe geçtim arabayı kapalı garaja bıraktım akşam iş çıkışında arabaya binerken gözüme arabanın altındaki sıvı çarptı  belli bariz kırmızı antifirizdi.Motor da su varken böyle bir duruma hiç rastlamamıştım yarım çay bardağı kadar birikmiş ön sağ tekerin(şöför koltugunda otururken sağ teker) hemen arkasından damlamış izleri belliydi arkadaşlarım motordaki suyun kireç yaparak çatlakları kapattıgını antifiriz koydugum için kireç tutan yerlerin çözülüp damlattıgını sölediler acaba ön sağ tekerin arkasından damlatma olasılıgı olan yerler nerelerdir motorda devirdaimden akıtmadına eminim çünki yeni deigşti ve kontrol edildi.Nette bi kaç kişi lpg bağlantılarından damlatma yapabilcegini söylemiş bunun olma olasılıgı nedir ayrıca yapsa bile o kısımdanmı damlatır lpg bağlantıları çünkü damlayan yer belli.Eger lpgden damlatıyorsa direkt lpgnin takıldıgı yere gidecem...TEŞEKKRÜLER
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

Çevrimdışı golfvan38

• Profili Görüntüle
Ynt: Antifiriz Damlatma
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2012, 23:40:33 »
rekor birleşim yerleri, hatta üst kapak contası bile (düşük ihtimal) olabilir. Her haliyle korkulacak bişi yok bence. Muhafazaya damlayıp oraya akabilir.
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2012, 23:41:16 Gönderen: golfvan38 »

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2012, 23:54:30 »
rekor birleşim yerleri, hatta üst kapak contası bile (düşük ihtimal) olabilir. Her haliyle korkulacak bişi yok bence. Muhafazaya damlayıp oraya akabilir.

Rekor birleşim yerleri dedigin lpgyle alakalı bişeymi.Yani antifiriz konulalı 2 gün oldu 2 cm azlamış ustamın koydugundan yani 1 haftaya klamaz ışık yanar devamlıda antifiriz koy her hafta ugraşılmaz.Ayrıca dediginde dogru muhafazadan yol bulup arka tekerin arkasından akmış da olabilir yani bu demekki motorun herhangi biryerinden damlatabiliyor olabilir.En mantıklısı direk ustaya gitmek anlaşılan... :)

Çevrimdışı skrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Kasım 2012, 09:43:32 »
arkadaşlarım motordaki suyun kireç yaparak çatlakları kapattıgını antifiriz koydugum için kireç tutan yerlerin çözülüp damlattıgını sölediler
Aynen katılıyorum. Aynı şeyi benim ustamda söyeldi.Ben de yeni koydum antifiriz.
Eğer sistemde suyun zamanla kireçleyip kapattığı kılcalda olsa çatlaklar var ise onlar açılır.
Dikkat et bir kaç gün kontrollü kullan dedi.
En sağlamı ustana git bak burdan kaçırıyor diye anlat kontrol etsinler.
Çok bir masraf çıkarmaz inşallah...
"Adım, Şükrü..."

Çevrimdışı ramazan_40

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2012, 08:09:55 »
yaklaşık 15 gündür başıma dert olan su eksiltme sorununu çözmüş bulunmaktayım ortalama 250 tl parça ve içilik ödeyerek termostat su borusu ve adını bilmedigim bi kaç parça değişti eksilme hala devam ediyordu 4 üncü ve son kez gidip hala eksilttigini söyledim bidaha bi bakalım dedi lifte kaldırdı ve bu sefer çıragı degil kendisi baktı ortalama 30 sn bakarak lpg nin bağlı oldugu t şeklinde olan borudan kaçırdıgını söyledi  kelepçeleri sıkarak sorun çözüldü be adam madem bukdar basit bi sorundu okadar parça niye değişti diyecektim diyemedim  :melek: sonuçta yıllardır gittigim ustaydı başkalarının yanında  eziklemek istemedim  :D asıl sorun bu gibi ufak sıkıntılarla gittigimizde genelde ustalar ilgilenmiyor ve direk 16-17 yaşındaki çıraklarına söylüyorlar onlarda bişeyden anladıgı yok saten ergenler biyeri yaparken diger yerleri batırıyolar anlıyacagınız ufacık bir sorun bana 250 tl ye maal oldu niye sırf usta efendi bu gibi ufak durumlara bakmıyor diye...ben parasındada degilim işin 15 gün boşu boşuna canım sıkıldı ne gerek varki. Ya adam akıllı yap işini yada hiç yapma... oh be yüzüne söyleyemediklerimi burdan söyledim rahatladım valla... :D :D

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 02 Aralık 2012, 15:16:45 »
Kimse hakkını aramazsa, böyle adamlar para kazanmaya devam eder.