Gönderen Konu: Uzun yollarda sicaklik gostergesi hakkinda...  (Okunma sayısı 27943 defa)

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
Ynt: Uzun yollarda sicaklik gostergesi hakkinda...
« Yanıtla #14 : 04 Kasım 2012, 17:52:47 »
Hocam ne olursa olsun araç harareti 90 da stabil kalmalıdır. O yüzden bahsettiğim iki parçayı kontrol ettirin.
  :tamamdir

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 04 Kasım 2012, 18:33:57 »
Arkadaslar, orjinalinin markasi "BEHR" imiş, ilk firsatta alip taktiracagim bakalim.. neticeyi belirtirim buradan, zaten kistan dolayi antifriz isine giricektim termostat + antifriz yaptikmi kisa hazir oluruz ;)

Çevrimdışı onder_07

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 04 Kasım 2012, 20:07:37 »
ksinlikle termostat sorunu aynı sorun benim de başıma geldi.bir arkadaşın borası -40 derecede muş da 130 la giderken bile 90 da sabit kalırken benim golfte rolantide çalışınca 90 da kalıyor ama hareket edince sıfıra kadar düşüyordu.zaten ucuz bir parça ama yazları antalya da kullandığım için usta takmayalım demişti ve öyle kaldı.

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #17 : 24 Kasım 2012, 01:48:09 »
Aynı sorun bende de var Türkiye'den Bulgaristan'a gelirken araç bi ara neredeyse göstergedeki kırmızı çizgilere kadar geriledi.. sonra bi ara tekrar 90'a geldi ama sabaha karşı saat 5gibi tekrar düştü yaklaşık 100-150km  böyle devam ettim sonra bi mola vermek için durdugumda rolantide beklerken farkettim ki tekrar 90'ı buldu.. zaten tekrar yola çıktıgımda saat 8 falandı sorun olmadı hep 90'da kaldı..

peki bu termostat nerede nasıl degiştirebilirim?? Ben buradan parçacıdan alıp yapabilir miyim yoksa adaptasyon falan gerekiyor mu?? araç AKL motor 1.6 SR Benzin..
Das Auto..

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 24 Kasım 2012, 11:51:51 »
Aynı sorun bende de var Türkiye'den Bulgaristan'a gelirken araç bi ara neredeyse göstergedeki kırmızı çizgilere kadar geriledi.. sonra bi ara tekrar 90'a geldi ama sabaha karşı saat 5gibi tekrar düştü yaklaşık 100-150km  böyle devam ettim sonra bi mola vermek için durdugumda rolantide beklerken farkettim ki tekrar 90'ı buldu.. zaten tekrar yola çıktıgımda saat 8 falandı sorun olmadı hep 90'da kaldı..

peki bu termostat nerede nasıl degiştirebilirim?? Ben buradan parçacıdan alıp yapabilir miyim yoksa adaptasyon falan gerekiyor mu?? araç AKL motor 1.6 SR Benzin..

birsey gerekmiyor Sinan kardes, daha gerci bende degistirmedim cunku kislik lastikleri aradan cikarayim demistim. Bugunlerde gidicem termostat + antifriz icin. Ben tr den alip gonderttirdim pek pahali bisi degil ama orjinal olmasina dikkat et bayagi arastirdim bizim araclar icin 1.6 SR "BEHR" alman markasini kullaniyor termostatta. Antifriz de degistirmen ya da duzenlemen gerekebilir o da aklinda olsun.

Not: Bu arada aynen dedigin gibi sabah 5 lerde ozellikle su bizim meshur "ihtiman" dan gecerken soguk + sis 90 derece gormedim hic orada, sadece bir oglen sicaginda gectim yazin o zaman :) problemimiz ayni yani,
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2012, 11:54:09 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #19 : 24 Kasım 2012, 12:28:45 »
http://www.otoaksam.com/volkswagen-golf-4-98-04-termostat-1-6-16v-bcb-motorlar.html şu parçamıdır termostat kendimiz takabilirmiyiz bunu yoksa ustamı takıcak

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 24 Kasım 2012, 12:35:00 »
Benim AKL motor bu sekil degil termostat. Kendin de takabilirsin, biraz dikkat sadece antifriz v.s temiz bir kaba cekmen gerekecek sanirsam. Ben ustaya taktiracam cunku bu tarz ufak seyler takilirken kurcalarken bisiyler daha gorulebiliyor.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 24 Kasım 2012, 12:44:14 »
usta 70 80 lira dedi internette bakıyorum yan sanayisi 20 tl den başlıyo + bide takma için ayrı ücret isteyecek braz fazla geldi o yzden

Çevrimdışı by_tata

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 24 Kasım 2012, 13:18:28 »
hmm. cokmus hakkatten, golfun bazi modellerinde daha da pahali elektronik sanirsam. Ben 20 tl civarina almistim asagidakini,

http://cdn2.autopartsnetwork.com/images/catalog/wp/full/W01331629016BEH.JPG
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2012, 13:18:49 Gönderen: by_tata »

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 24 Kasım 2012, 13:31:22 »
elektronik olabilir 16v motor daha önce değiştirmediğim için hiç bilgim yok :)

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 24 Kasım 2012, 16:17:53 »
http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=urun&syf=TERMOSTAT-17902-FEBI-29

febi alman malı 17,52 tl..nasıl olurda termostada 70-80 isterler.aracım 2004 vw bora bcb motor

acaba nasıl değiştiriliyor bu alet?
« Son Düzenleme: 24 Kasım 2012, 16:19:00 Gönderen: liberty »
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 24 Kasım 2012, 19:20:17 »
70 80 dedi valla usta afyondayım bi kaç kişiye sordum hava soğuk vs düşmesi normal dediler doğanlar fln çıkamıyor bu sıcaklıga zaten diyo dedim bu araba 90 derece stabil kalması lazım doğan şahin değil bu pek elletmedimde arabayı bilmediğim yere. ama termostat arızalı kesin o nasıl ve nereden değişiceğini bilen biris gösterirse çok iyi olur

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #26 : 25 Kasım 2012, 13:10:22 »
http://www.otoaksam.com/volkswagen-golf-4-98-04-termostat-1-6-akl-aeh.html

Bizimkisi bu aga bende bakacagım buradan bunu alacagım benim motorun arkasından dolaşan radyotor borusunun birinde de ufak bi delik var zaten onu da yaptırmaya gittigimde bunu da taktırırım..
Das Auto..

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 25 Kasım 2012, 14:16:10 »
benimki bcb motor farklı 16v en iyisi başka bir ustayla birlikte takmak. 150 km lik yol yapsam bu şekilde sıkıntı olur mu?