Gönderen Konu: Lastik Sürtmesi  (Okunma sayısı 6214 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Lastik Sürtmesi
« : 22 Ekim 2012, 22:45:29 »
Merhaba arkadaşalr yine ben yine garip bir soru :) arabayı ilk aldıgımda üzerindeki lastikler eskiydi lastiikleri değiştirirken hadi dedik jantta yapalım yaptık neyse bir kaç ay sonra rahat battı tabi bana ee ilk  araba oldugu için heveste var :) illa geniş lastik takmak gibi bir dürtü oldu bende neyse 195 55 15 lastik ve resimdeki jantları taktık hem önden hemde arkadan baya sürtme yaşadım özellikle arkaya bir kişi bindiginde bile neyse baktık olmayacak 195 45 15 e indirdik gene sürtüyor ama bu sefer tek kişide degil iki kişide :) neyse arka amartisörlerimin kötü oldugunu biliyordum onları değiştirdim sürtme azaldı ama gene var saolsun ustamın cıragının azizligine ugradım kendisi hasta oldugu için çıragı yapmıştı yada kalfası herneyse istinat takozları gittigi için böyle olmuş gercekten takozlar bitmiş haldeydi onlarda degişti ama gene sürtme var yalnız gitgide azalıyor sürtme her işlemden sonra neyse bu sefer baya ince bir takoz koyduk arkalara bu sefer sol lastik hic yapmamaya başladı ama sağda hala cok cok azda olsa biraz sert bir şekilde kasise girdigin de sürtme devam ediyor şimdi bir kaç gündür bu duruma takık halde nette baya bir forum gezdim baktım lastikleri değiştirmek istemiyorum ayrıca bu işlemlerden dolayı çamurluk ve lastik arasına rahat 4 parmak giriyor anlıyacagınız araba leylek 3.5 cm lik spor yay takıp aracı düşürmek istiyorum ama lastikler gene sürter diye korkuyorum bir yandanda bu geniş lastiklerin hakkını arabayı biraz basarak vermek istiyorum nette dolaşırken buldugum çözum yollarını sizin tecrubelerinize sunuyorum yardımcı olursanız sevinirim
1. Arka çamurlukları açtırmak sanırım 200 tl
2. jantların içinden biraz almak fiyatı sanırım jant başına 35 tl ama saglıklı mıdır ? bilmiyorum .
3. böyle bir şey varmı bilmiyorum ama bir forumda okudum kampanayı biraz iceri alıyorlarmış fiyatı nedir bilmiyorum sizce hangisi ?

Not : lastikte sürten yer , lastigin üstü degil hemen dış çıkıntı kısmı

« Son Düzenleme: 22 Ekim 2012, 22:48:05 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik Sürtmesi
« Yanıtla #1 : 22 Ekim 2012, 22:59:26 »
hocam umarım sorunu halledersizin böle şeyler can sıkıcı oluyor

bu tür durumları görünce jant lastik alasım hiç içimden gelmiyor,arkaya 5 kişide binse en ufak ne bi sürtme yaşıyorum nede başka bişey orjinal jant lastiğin keyfi diyim
ayrıca arabanız leylek gibi gerçekten,nasıl sürtüyo anlamış değilim

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Ekim 2012, 23:25:53 »
hocam umarım sorunu halledersizin böle şeyler can sıkıcı oluyor

bu tür durumları görünce jant lastik alasım hiç içimden gelmiyor,arkaya 5 kişide binse en ufak ne bi sürtme yaşıyorum nede başka bişey orjinal jant lastiğin keyfi diyim
ayrıca arabanız leylek gibi gerçekten,nasıl sürtüyo anlamış değilim

tşkler :) valla haklısın arkadaşım orijinal lastikler ile hic bir sorun yoktu şimdi nerde ne şekilde bir cukur var ezberebiliyorum refleks olarak  sagından solundan geciyorum evet konfor sıfır diyebilirim tek artısı yol tutuş ve görünüm başka bir şey yok :) heves işde ilerde alacagım arabada kesinlikle lastikler ile oynamayacagım orijinal gibisi yok , o yuzden tum heveslerimi bebegimde almam lazım :)
I Love PoLo

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Ekim 2012, 10:50:15 »
araciniz orj yay ve amortisor ustunde oldugu icin bika kisi binince coker ve surter bu normal
benim size verebilecegim en iyi tavsiye hem goresellik acisindan hemde surtmeyi onlemek icin 35mm spor yay alin ve kamber verin bu sekilde hem arac alcalmis olcak hemde goruntu cok tatli olcak  :tamamdir

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Ekim 2012, 12:33:40 »
araciniz orj yay ve amortisor ustunde oldugu icin bika kisi binince coker ve surter bu normal
benim size verebilecegim en iyi tavsiye hem goresellik acisindan hemde surtmeyi onlemek icin 35mm spor yay alin ve kamber verin bu sekilde hem arac alcalmis olcak hemde goruntu cok tatli olcak  :tamamdir
Bu kamber kaca patlar arkadasim ?
I Love PoLo

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Ekim 2012, 12:48:34 »
yaptircegin yere bagli burda 60 80 tl arasina yaptiriyoruz ama orayi bilemem

Çevrimdışı red polo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Ekim 2012, 22:13:56 »
arkadaşım yanlış secimi lastik ölcüsünde yapmışsın bende 15 jant kullanıyorum hemde ofsetli  senin alacagın lastik ölcüsü 185 45 15 olacaktı 195 bendede vardı ne yaptıysam sürttü degiştirme imkanın varsa degiştir hem muz görüntüsüde varirisin ofsete cok yakışıyor hemde kafan rahat olur sadece camurluklarının  içten  biraz ezdimmi on numara da basarsın arabanı benim arkaya 3 yetişkin oturuyo yinede sürtme yapmıyor arabda basık olmasına ragmen 1 parmak var lastikle camurluk arasında boşken  BU ARADA DÜZELTME YAPAYIM POLODA KAMBER YOK YANİ KAMBER VEREMMESİN BOŞUNA ARAMA KAMBER VERİCEK YER  arabnın orjinalini bozma

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 24 Ekim 2012, 21:04:42 »
Bugun camurluklari actirdim , sorun duzeldi oyle orijinallikle ilgili goruntu bakimindanda rahatsiz edici bir sikinti oldugunu dusunmuyorum herkeze tsk ler konu kapanmistir dagilabilirsiniz ;) actirmak isteyen izmirden arkdas varsada tavsiye ederim yapan ustayi herkeze iyi bayramlar
I Love PoLo

Çevrimdışı kerteli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Aralık 2012, 13:13:20 »
bndede 195 50 r15 boyutlarında lastik ve jant var. üzerinde geldi arkada hiç sürtme olmuyor sadece ön tekere sağa sola çevirken çamurlukta sürtme oluyor. bunu nasıl halledebilirim bi fikri olan var mı acaba  :o ??? ??? :-\