Gönderen Konu: Silindir Kapagı işlem Gördü.  (Okunma sayısı 8407 defa)

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
Silindir Kapagı işlem Gördü.
« : 19 Ekim 2012, 23:57:58 »
iyi aksamlar arkadaşlar
başımdan geçenleri anlatmadan önce adım uğur
aranıza yeni katıldım 1 ay oldu polomu alalı renk beyaz 97 model afh 1,6 75 kw motor yalnız 2 haftanın sonunda motoru indirmek zorunda kaldık.
pazardan begenerek aldıgım arabam bi gun sabah mars yaptım toplasanız 20 kilometre yol gittim sonra park ettim aksamına kontak yaptıgımda küt diye bi ses geldi motordan tekrar 3 defa daha denedim yine aynı motor kitlemis gibi bi ses. sonra arabayı beraber aldıgım arkadasım baktı iterek çalıstıralım dedi bende hayhay dedim ilk arabam fakat ehliyeti alalı 1 yıl bile olmadı daha bilmiyorum bende gayri ihtiyari ittik falan çalıstı araba oh dedik kurtulduk 100 metre gitmeden hararet yandı su doldurduk yine yandı stop ettik dolduk yine yandı tabii bunların hepsi yarım saat içinde gerçeklesti araba su yakmaya basladı üst kapak ufaktan açılmıs su kanalından silindire su almıs çektik sanayiye. kapak açıldı dediğim gibi su kanalının kenarından contanın arasından su almıs o yuzden suyu bitirik hararet lambası yanıyor. neyse tamam usta dedik yapalım silindirin biride cok asagıda duruyo bunuda ölctürelim dedi ölçtürdük normalde kısaymıs. usta onuda soktu biel kolunuda egmişiz ( allahtan kırılmamıs) tamam usta onuda degistir dedik işte normal olarak kapagımızın diger 10 yerinde daha çürük cıktı ve doldurulup kapatıldı. 1 hafta tabii conta gelmedi biel kolu yanlıs geldi kargo geri goturdu diyerek oyalamaya giriştiler ustada tanıdık kırmakta istemiyoruz. yaptı bitirdi aldık arabayı araba eskisinden hem kötü hemde rolantı tutmuo ne 75 kw lik güç var ne rolantıda denge var ne motorun çalısmasında bi saglık var bildigin yürüyen cenaze. 2. gün geri goturdum arabayı usta bu olmamıs dedim ustada baktı etti bogaz kelebeginde sorun var dedi. iyi eyvallah dedim 2 el cıkma kendi birebir parcayı buldum getirttim taktı adaptasyon yaptı rolantı cıldırdı. 2000 devrin altına inmez oldu geri eski parçamı taktı servise gotur dedi. goturdum 1 gun ugrastı servis buldu sorunu kapakta problem var 2 silindir basıncı tam degil ve motor kendi stop etmekte buluyo cözümü dedi geri ustama goturdum zor bela kapagı geri sokturdum tekrar işleme girdi üst memelerin tam oturmadıgını ve kapakcının hatası oldugunu soyledi tum tekrar alınan malzemeleride ona yukledi. bende muhattap olmadgım için üstüne dusmedim. neyse arabam oldu cok sukur. su anda saat gibi yalnız ilerde işlem goren yerler tekrar bi sıkıntı çıkarırmı arkadaslar benden alınan 1300 tlyide unutmamak lazım arabayı alalıda 1 ay oldu hos 2 hafta bindim 2 haftasınıda sanayide gecirdi. aşagıda yazcagım parçaların hepsi degisti.

subap toffigi :6mm
77307600 kol yatak
ct907 kayış
balata spreyi
sıvı conta
motor yagı
buji bkurbet-10
ocz296 yag filtresi
termostat
segmen tk 470380 std polo
egsoz manifold contası
biyel kolu
su borusu
oring
buji kablosu

bunlar listede yazan isimleri arkadaslar motor aksamından anlıyorum ama listeye  kendi dillerinde yazmıslar. parçalara ve işcilige 1300 tl aldılar aslı astarı nedir sizin yorumunuza kalmıs tekrar iyi aksamlar.

bu arada polo 97 model afh motor bogaz kelebegi satın almak isteyen olursa bi adet saglam çalısır halde mevcut. ulaşmak isteyen arkadaslar 534 735 22 81 nolu tlfndan ve [email protected] mail atarak ulaşabilirler.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2012, 23:42:23 Gönderen: BuZ »
POLO

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
Ynt: Silindir Kapagı işlem Gördü.
« Yanıtla #1 : 20 Ekim 2012, 11:45:13 »
Geçmiş olsun. 6Nlerde AFT motor varmıydı ? Bildiğim kadarıyla sadece golf3 sportline ve polo classicte vardı o motor.

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 20 Ekim 2012, 15:05:25 »
Geçmiş olsun. 6Nlerde AFT motor varmıydı ? Bildiğim kadarıyla sadece golf3 sportline ve polo classicte vardı o motor.

pardon kusura bakmayın bi yazımhatası olmuş afh motor tekrar özür dilerim.
POLO

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2012, 17:41:28 »
boğaz kelebeği benimde sorunlu dediler ama tam emin değil gibi ustalar :) klimayı acınca stop ediyor normalde bişey yok boğaz kelebeği nekadar hocam ?

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2012, 20:02:01 »
200 aldım 200 veririm üstad. ama yerinde olsam almadan once en azından bi servise sok hata bulsunlar.  :tamamdir
POLO

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2012, 20:43:51 »
Gecmis olsun.
Verdiginiz rakam gayet normal.
Kapagı yapan dolduran usta ve toplayan rektefiyeci iyiyse uzun sure daha bisi olmaz.
Aracınız buyuk ıhtımal uzun sure antıfırızsız kullanıldıgından bu duruma gelmıstır.
Dıkkatlı kullanımda uzun sure daha sorun cıkarmaz.
Aracınızı 1000 km sonra yag ve fıltreyı degıstırırsınız. bıde genel kontrol ayarlarını yaptırırsanız sorun olmaz.
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 20 Ekim 2012, 20:57:04 »
Gecmis olsun.
Verdiginiz rakam gayet normal.
Kapagı yapan dolduran usta ve toplayan rektefiyeci iyiyse uzun sure daha bisi olmaz.
Aracınız buyuk ıhtımal uzun sure antıfırızsız kullanıldıgından bu duruma gelmıstır.
Dıkkatlı kullanımda uzun sure daha sorun cıkarmaz.
Aracınızı 1000 km sonra yag ve fıltreyı degıstırırsınız. bıde genel kontrol ayarlarını yaptırırsanız sorun olmaz.
Saygılar

verdiginiz bilgiler için tşk ederim benim su andan itibaren kullanmamı onerirmisiniz peki antifreeze kullanmamı cunku korkuyorum blokta delik açılır diye açıkcası sonucta uzun süre kullanılmamıs? yag filtresini neden degistirmem gerekiyor ?
POLO

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 21 Ekim 2012, 00:11:05 »
Yag ve yag fıltresı motor ıcınde capak v.s. olması ıhtımalıne karsı degıstırılır. Motor acıldıgında bunların degısmesınde fayda vardır.
Kucuk bı malıyet yuzunden ılerde buyuk sorunlar cıkarmaması ıcın degistirmek iyi olur.
Antifiriz motorda her halukarda olması gerekır. Ama antıfırız uzun sure kullanılmamıssa  motorda ıstenmeyen su kacakları cıkabılır. Blokta delık cıkması zor bı ıhtımal gıbı ama tapalar curumusse ordan cıkabılır, veya radyatorde bunu bılmek mumkun deıl.
Zaten motor acıldıgından usta gormustur motorun durumunu. Sız ona danısıp antıfırızı az da olsa koyarsanız ıyı olur. Onumuz kıs bulundugunuz yerde sıcaklık ne kadar duser bılmiyorum.
Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı leadri61

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 21 Ekim 2012, 01:31:19 »
Gecmiş olsun. İnsallah arabanızdan sogumazsınız..Poloda en ufak bir arızada bile direk bogaz kelebegi diyor ustalar[usta demeye dilim varmaz]
Klima dügmesi bozulsa cevap bogaz kelebegi >:D o derece yani:d

Çevrimdışı gurkanpeker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 21 Ekim 2012, 09:28:36 »
Gecmiş olsun. İnsallah arabanızdan sogumazsınız..Poloda en ufak bir arızada bile direk bogaz kelebegi diyor ustalar[usta demeye dilim varmaz]
valla doğru herseye boğaz kelebeği bende klima acmıyom bi sorun yok  :tamamdir tekirdağda cokta ilgilenen yok zaten

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 21 Ekim 2012, 11:47:06 »
geçmiş olsun kardes Allah daha beterınden korusun seni

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 21 Ekim 2012, 23:37:35 »
geçmiş olsun kardes Allah daha beterınden korusun seni

amin hepimizi. çok teşekkür ederim sağolun...  :-\
POLO

Çevrimdışı BuZ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 21 Ekim 2012, 23:40:18 »
haklısın ilk göturdugumdede demisti araba yapıldıktan sonrada dedi servis hatayı kapakta buldu rektefeci arkadas yapamamıs mecbur tekrar yaptı 2. sökülmesinde para ödemedim.
POLO

Çevrimdışı nazm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 22 Ekim 2012, 17:19:53 »
geçmiş olasun kardeşim
Büyük imza.