Gönderen Konu: merkezi kilit pompası  (Okunma sayısı 4888 defa)

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
merkezi kilit pompası
« : 11 Ekim 2012, 21:54:21 »
arkadaşlar aracımda kumandalı kılıt sıstemı var bazen aracı actıgımda sureklı aracı acmaya calısıyor yalnız arabayı calıstırında durum duzelıyor acaba bu sorun kumandadanmı kaynaklanıyor yoksa merkezı kılıt pompasındanmı bırde bızım bu aracları elektrıklı sısteme gecırebılme durumumuz varmı ?

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
Ynt: merkezi kilit pompası
« Yanıtla #1 : 11 Ekim 2012, 22:12:22 »
Hava hortumlarının birisi patlamıştır. Elektrikli sisteme geçme imkanınız var, ama orjinal bir sistem varken buna gerek yok diye düşünüyorum. Fazla masraf çıkarmayacaksa tamir yapıp kullan bence

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Ekim 2012, 22:17:16 »
peki aracı calıstırınca neden duzelıyor durum orasını anlayamadım ayrıca eger kacak varsa arac kılıtlenmesınde sorun olması gerekmezmı ?  su an sadece arada bır sureklı kendını acmaya calısıyor aracı calıstırıncada duzelıyor durum

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Ekim 2012, 14:13:32 »
sorun alarm sıstemınden kaynaklanıyor anahtarla actıgımda herhangı garıp bırsey olmadı tekrar kumandayla actıgımda sabah aynı durum oldu bu durum aracaba garantı kapsamındamı ?

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2012, 11:19:21 »
aynı durum dün bende de oldu  >:(  birkaç kere aç kapa yapınca kumanda dan düzeldi... sanırım sigorta kutusundaki röle ile ilgili bir sıkıntımız olabilirmi diye düşünüyorum... normal çalışıyor sadece çalıştıktan sonra durmuyor.

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2012, 23:33:13 »
bı ara baktıracagım ben sızde cozumu yada sorunu paylasırsanız sevınırım

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 25 Ekim 2012, 01:14:29 »
dostum bagajda sağ arkada merkezi kilit pompası var.....  onu yerınden cıkar... ilk önce hortumu cıkart... hortum girişine elini tut... kumandayla ac veya kapa... eger ses hemen gidiorsa problem hortumlardadır... ya bi yerden cıkmıstır yada patlamıstır... ama elinle kapadıgın halde hala havayı kesmıorsa gecmıs olsun yenı merkezı kılıt motoru alman gerekecek....

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 25 Ekim 2012, 01:15:42 »
dostum bagajda sağ arkada merkezi kilit pompası var.....  onu yerınden cıkar... ilk önce hortumu cıkart... hortum girişine elini tut... kumandayla ac veya kapa... eger ses hemen gidiorsa problem hortumlardadır... ya bi yerden cıkmıstır yada patlamıstır... ama elinle kapadıgın halde hala havayı kesmıorsa gecmıs olsun yenı merkezı kılıt motoru alman gerekecek....
valla kafasına gore bazen yapıyo bazen yapmıyo ama bi deneme yaptım anahtarla actım kapattım yapmadı kumandayla actım yaptıu sanırım kumandadan ıyıce netlessın sorun garantıye yollayacagım

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 25 Ekim 2012, 01:21:51 »
valla kafasına gore bazen yapıyo bazen yapmıyo ama bi deneme yaptım anahtarla actım kapattım yapmadı kumandayla actım yaptıu sanırım kumandadan ıyıce netlessın sorun garantıye yollayacagım

bende aynı problemı yasadım.... tamır ettırmek ıstedım sakaryada hiçbir yerde yapamayız illa değişecek dediler... bende hamıt abi sağ olsun onun sayesınde alper ustadan aldım... hazır almısken bozuk olana bı bakayım dedım.... 6n ler arka stoplardan su alır kronık bi problemdır bu.... su ala ala merkezı kılıt pompası oksit yapmıs ve bi tek kopmus... bende pas sokucu sıktım guzelce temızledım sonra teli lehımledım... canavar gıbı calıstı....

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 25 Ekim 2012, 08:11:20 »
bende aynı problemı yasadım.... tamır ettırmek ıstedım sakaryada hiçbir yerde yapamayız illa değişecek dediler... bende hamıt abi sağ olsun onun sayesınde alper ustadan aldım... hazır almısken bozuk olana bı bakayım dedım.... 6n ler arka stoplardan su alır kronık bi problemdır bu.... su ala ala merkezı kılıt pompası oksit yapmıs ve bi tek kopmus... bende pas sokucu sıktım guzelce temızledım sonra teli lehımledım... canavar gıbı calıstı....
işte bben su an sorunun pompada oldugunu dusunmuyorum dediğim gibi anahtarla actıgınız zaman sıkıntı yok kumandayla actıgınız zaman sanırım beyınden merkezı kılıt motoruna sureklı acması ıcın sınyal gonderılıyor o yuzden yapıyor ama tavsıyelerınız ıcın cok tesekkurler eger sorun pompada cıkarsa dedıklerınızı uygulayacagım

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ekim 2012, 01:13:24 »
işte bben su an sorunun pompada oldugunu dusunmuyorum dediğim gibi anahtarla actıgınız zaman sıkıntı yok kumandayla actıgınız zaman sanırım beyınden merkezı kılıt motoruna sureklı acması ıcın sınyal gonderılıyor o yuzden yapıyor ama tavsıyelerınız ıcın cok tesekkurler eger sorun pompada cıkarsa dedıklerınızı uygulayacagım

emın ol bu olayın beyınle alakası yok.... dedıgım gıbı sen merkezı kılıt pompasını cıkart hortumları cıkar... cıkartırna dıkkat et plastık oldugu ıcın ucu elınde kalabılır.... motor elındeyken aç veya kapa... hava delıgıne elını koy hemen havayı kesecektır.... buda motorun saglam oldugunu hortumlarda kacak oldugunu gosterır... inş basıt bı yerdedır ugrasmadan bulursun değiştirirsin...

Çevrimdışı alyekrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 26 Ekim 2012, 12:48:50 »
emın ol bu olayın beyınle alakası yok.... dedıgım gıbı sen merkezı kılıt pompasını cıkart hortumları cıkar... cıkartırna dıkkat et plastık oldugu ıcın ucu elınde kalabılır.... motor elındeyken aç veya kapa... hava delıgıne elını koy hemen havayı kesecektır.... buda motorun saglam oldugunu hortumlarda kacak oldugunu gosterır... inş basıt bı yerdedır ugrasmadan bulursun değiştirirsin...

hocam tavsıyelerınızı anlıyorumda arac anahtarla acılıp kapandıgında bı sorun yok sonradan takılan alarm sıstemının kumandasıyla acıldıgında sorun oluyor ve calısınca oda duzelıyor bence kumanda beynı sinyali hold kalıyor yada devre opamplarda felan bı skınıtı var