Gönderen Konu: Polo'daki arka silecek;  (Okunma sayısı 55891 defa)

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polo'daki arka silecek;
« Yanıtla #28 : 20 Ekim 2007, 14:42:38 »
40 YTL Fazla değil bence abi ben martta komple kolları dahil ön arka nerdeyse 200-250 ytl ye gelmişti :)
sileceklerim eskisin bende bu tip alıjam.
+ olarak sizin su fiskiye nokta olarakmı atıyor yoksa püskürtmelimi? asıl onları nasıl değiştirebiliriz. Silecek suları ısıtması olduğundan bi etki edermi acaba
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Ekim 2007, 16:53:40 »
Cupra'yı ilk aldığımda benimde başıma geldi...en son sinirim bouzuldu çektim sağa stop edim yeniden çalıştırdım daha sonra seat sahibi baika bir arakadaşıma sordum...dedi bikere daha ittir o durur...netekim duryormuş  :tamamdir

...

Çevrimdışı concrete

• 1.4 16v
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 04 Aralık 2007, 17:25:36 »
yaa ya arkadaşlar şeytan kır diyo yaa arkadaki silecegi kır diyo... yok öle sadece ön çalışırken arka da çalışıyor falan değil benim sorun.. normal olarak durdugum zaman geri vitese takdıgım zaman allahın belası çalışıyoo... hayr birisi su sık dedi de ya araba yeni yıkanmış silecek çalışıo e  o zaman da mı su sıkıyım :D:D:D
http://img232.imageshack.us/img232/202/kralmsncombayraklar51ls7.gif

UĞRUNA KAN DÖKÜLMESİ GEREKİYORSA ACIMAM DÖKERİM...ALAYINA KAN , ALAYINA İSYAN...

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 06 Aralık 2007, 16:24:27 »
Benimde ön silecekler  katır kıtur ses yapmaya başladı ya, daha 1 sene olmadı değiştirdiğimiz ,  markasıda BOSCH sileceklerin ama anlamadım uzun yolda harbi cok rahatsızlık verıyor :bekleriz: acep yeni silecekmi alsam ne öneririsiniz ???

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 06 Aralık 2007, 17:26:51 »
Deniz benimkilerde bosch ve mart gibi değiştirmiştim benimkide bazen ses yapıyo az yağışta en düşük seviyede bile çalıştırdığımda.Hiç anlamıyom değiştirmekmi gerek neden yapar acaba :-X
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 06 Aralık 2007, 17:59:01 »
aynen oguz ya , uzun yolda hele böyle sürekli yagmur felan varsa   cidden cok sinir bozucu oluyor , acaba nedeni nedir, yoksa değiştirmekmi lazım acaba çünkü kışa geldik böyle cok kötü oluyor ya   cart curt

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: T5'04
« Yanıtla #34 : 06 Aralık 2007, 18:05:54 »
sileceklerinizi hiç sildiniz mi? yada camda silecek izi varmı?

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 06 Aralık 2007, 18:39:52 »
hiç silmedim ben silecekleri  cama dikkat edemedim bu arada

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 06 Aralık 2007, 18:49:23 »
özellikle beyaz bir bezle sil üzerindeki siyah lastik ve toz kirini göreceksin

Çevrimdışı mcsahan

• Volkswagen Türkiye - 2
  • onsekiz at, onaltı valvit
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #37 : 06 Aralık 2007, 18:59:17 »
oda olmazsa sileceği sök. ters tak belki faydası olur

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 06 Aralık 2007, 19:01:48 »
tamam bunları bir deneyeceğim, sende dene Oğuz bakalım ne olucak :)

Çevrimdışı ®oyal

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #39 : 06 Aralık 2007, 19:03:12 »
SİLECEK: Sileceklerin lastik ve kollarının sağlıklı çalışması, cam üzerinde zeminin tamamen temizlenmesi ve çiziklere yol açmaması açısından önemlidir. Sileceklerin maksimum ömrü 18 ay gibi bir ortalamayla sınırlandırılır fakat ideal anlamda her sene sileceklerin değiştirilmesi gerekir. Kışın sertleşen sileceklerin yazın aşırı güneşe maruz kaldığı düşünülecek olursa bu zaman dilimi son derece idealdir. Silecek kullanımında aşırı yağmur olmadığı sürece maksimum hızda sileceklerin çalıştırılmaması gerekir. Camın susuz temizlenmesi sileceklerin ömrünü kısaltır. Bu sebeple cam suyunun devamlı olarak maksimumda tutulmasına özen gösterilmelidir. Kışın buzlanmalarda önce camın ısıtılarak buzun eritilmesi, sonra sileceklerin çalıştırılması gerekir. Son olarak orjinal ölçülerde silecek kullanılmalı ve silecek kesinlikle cama sert şekilde bastırarak çalışmamalıdır.

Silecek suyuna deterjan katılması, piyasada bulunan deterjanların kalıntı bırakması ve kanallarda tıkanmaya yol açabilme riski taşıması sebebiyle tavsiye edilmez. Bu anlamda otomobil silecek sistemleri için özel olarak üretilmiş, çözünürlük seviyesi çok yüksek deterjanlı suları kullanmak en iyi çözümdür.

Çevrimdışı Ouzoo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #40 : 06 Aralık 2007, 19:23:44 »
Evet en son cts günü  yıkadım ben arabayı ve sildim lastiklerini ama halen daha aynı :/ ters çevirme olayı mantıklı ama hava kesici var o sebepten sorun olmazmı.Ayrıca ters çevirebilirmiyiz denemedim ama kanalları otururmu ters olarak ordaki kilidi takabilirmiyiz yani ters olarak?Zaten az yağmur oldummu ses yapıyor sadece.Yani fasılalı moddada çalıştıramıyorum yetmiyor ancak en düşük seviyede çalıştırmam gerektiğinde az yağğmurda yapıyor.Sağanakta sorun yok..

Çevrimdışı r76

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #41 : 06 Aralık 2007, 19:48:31 »
Benim her yagmurda ses yapıyor :(