Gönderen Konu: 1997 1.6 Atıker Safefast Lpg  (Okunma sayısı 17169 defa)

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
Ynt: 1997 1.6 Atıker Safefast Lpg
« Yanıtla #42 : 05 Ocak 2013, 00:23:27 »
kardeşim öncelikle geçmiş olsun inşallah sorunu bulursun belki saçma olacak ama bobinde sorun olabilir. bende şöyle bişey oldu araç tekleyerek çalışıyodu ustaya götürdüm buji kablosunun teki sorunlu dedi değiştirdik.sorun çözüldü.sonra bi akşam yolda araba stop etti.ne yaptıysam çalışmadı marş basıyo çalışmıyo arabayı bıraktım. ertesi sabah arabanın başına gittim tek marşta çalıştı sonra sorun düzeldi.bi gün arabayı yıkadım sabah marş basıyo çalışma yok. takviye falan yaptık derken bi ara çalıştı sonra yine denedim yine çalıştı. başka bi gün sabah araba marş basıyo çalışma yok ne yaptıysam çalışmadı. mecbur usta geldi öncesinde buji kablolarını faln takım olarak yeniledim fayda etmedi. usta ateşleme bobinini değiştirdi bastık tek marşta çalıştı. eski bobine baktım arka kısmında çatlak vardı tahminime göre oradan içeri nem alıyodu ve çalışmıyodu. kuruyunca yada bi şekilde düzeliyodu ama sorun bobinde çıktı. uzun oldu kusura bakma ama bi fikir verir belki. tekrar geçmiş olsun

Yardımınız için teşekkür ederim  sizin araçta lpg varmıydı ? bende sizin daha önce yaşadığınız sorunları yaşıyorum ama benimkisi durduğu yerde iken tek marşta çalışıyor sadece yolda giderken stop ediyor başka bir sorunum yok :-[  şuan buji kablosu değişti ve boğaz kelebeği temizlendi şimdilik stop etmiyor.  :-X  Bakalım bundan sonra stop edecek mi yarın uzun bir yolculuk yapacam tekrar yolda kalırsam Bobini tekrar kontrol ettirmekte fayda var , krank sensörü yada kontak termiği 3ünden biri  :tamamdir zaman gösterecek artık. Sorunu çözemezsek ,yetkili servise ve lpg servisine gidicem. Bu sorunu ustadan daha çok forumda ki Polo kullanıcıları çözer diye düşündüm... Bu yüzden servise gitmeyi düşünmüyorum şimdilik en son çare olacak  :-[Usta boğaz kelebeği , distribütör ne varsa değiştirecek boşu boşuna 1000 TL gidecek.   :saskin:
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 00:37:58 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #43 : 05 Ocak 2013, 17:39:16 »
benim araçta lpg var ve bi bobin daha gitti yani lpg le ilgisi varmı bilmiyorum ama durum bu inşallah sorunun çözülmüştür

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #44 : 05 Ocak 2013, 20:46:38 »
benim araçta lpg var ve bi bobin daha gitti yani lpg le ilgisi varmı bilmiyorum ama durum bu inşallah sorunun çözülmüştür

Bugün yine yolda kaldım  :'( Atiker servisini çağırdım dediğiniz gibi sorun bobinden miş.

Atiker servisi gitti elektrikçi ile bobini değiştirdik araçta bu sefer şıkır şıkır sübap sesi çıkıyor eski sesinden kat kat fazla. Bu şekilde 5 km gittim aracın çekişinde düşme var  :-[

Bir sorun çözülüyor başka bir sorun başlıyor.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2013, 22:28:59 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı infernaltr

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #45 : 06 Ocak 2013, 22:55:09 »
Arkadaşlar yolda giderken stop problemi çözülmüştür.  :tamamdir

Bobin ölçümü yaptırdığımda sorun yok gözüküyordu ama arada bir elektrik kesme yaptığı için sorun bilenemiyordu neyseki çözüldü.

Benim gibi böyle sorun yaşarsanız kontrol edeceğiniz parçalar bunlar , başka bir parçanın stop yapma ihtimali yok. Polo 6N araçlarda en çok bobinden dolayı stop oluyor ilk önce onu değiştirin, sorun devam ederse sırasıyla parçaları kontrol ettirin. Servise gitmedim değil usta boğaz kelebeği filan değişecek dedi güvenemedim başka bir yere de sormadım. neyse ki sorun 70 liralık bir parçaymış  ;)

Aracımda sübap sesi problemi vardı, yağ buhar hortumu çürüdüğü için motorun içine plastik kalıntıları girmiş buda yağ filtresini tıkıyor sübaplar yağlama yapamıyor yağ filtresi ve yağ değiştirilerek bu sorunuda hallettim.

1.Bobin
2.Distribütör
3.Buji Kabloları
4.Krank sensörü
5.İmmobilizer
6.Beyin
7.ECU
8.Boğaz kelebeği

Yardımcı olan herkese teşekkürler  :tamamdir
« Son Düzenleme: 06 Ocak 2013, 22:58:28 Gönderen: infernaltr »

Çevrimdışı yeni polocu

• Profili Görüntüle