Gönderen Konu: Yokuş yukarı çekmiyor !  (Okunma sayısı 25613 defa)

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
Ynt: Yokuş yukarı çekmiyor !
« Yanıtla #28 : 18 Kasım 2012, 01:15:57 »
90 ps toyota corollada da aynı şey var adam yokuş yukarı fark atıyor ki bu dediğim arabalarla uzun yol yaptım geçildim  :-[

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #29 : 18 Kasım 2012, 02:42:38 »
kralterekeme corollayla bi kere kapıştık geçilmemiştim. linea ile uzun yolda baya bi kapıştık virajlar fln vardı hep kafa kafaya gittik ara hızlanmalarda line biraz daha seriydi tabiki bizim araca göre biraz daha zorlasak belki geçerdi linea yı ama denemeden görmeden bişey denmez

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 18 Kasım 2012, 09:47:24 »
valla demek ki ben arabayı kullanamadım ben dobloya düzde fark attım sonra uzunca bi yokuşta adam geldi yanımdan yavaş yavaş geçti  tabi vites küçültmedim adam geçti gitti sonra yokui aşağı kaptırdım onu geçtim ilerde bi yokuşta yine peşimden geldi bu sefer vites küçülttüm arabayı bağırta bağırta sürdüm de adam geçemedi ki dobloda da 5 kişi varde benim arabadada doblo multijetti
geçemez ya bağırtınca bizim arabada gidiyor gitmiyor değil bayır yukarı 105ps sonuçta :)
o kadar bağırtmaya kıyamıyom ben şahsen yol bilgisayarındaki anlık tüketimi de görünce o an anaaaammm deyim çekiyom ayağımı :D
« Son Düzenleme: 18 Kasım 2012, 09:47:53 Gönderen: PsiKoMaNYaKoLoG »

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #31 : 18 Kasım 2012, 12:11:30 »
kralterekeme corollayla bi kere kapıştık geçilmemiştim. linea ile uzun yolda baya bi kapıştık virajlar fln vardı hep kafa kafaya gittik ara hızlanmalarda line biraz daha seriydi tabiki bizim araca göre biraz daha zorlasak belki geçerdi linea yı ama denemeden görmeden bişey denmez
kardesim sanirim senin aracin 16valf benim arabam 8valf ben lineayla 140 kadar yakin gidiyorum 140+ da net sekilde geciyorum 180 e kadar en az 4 boy atiyorum ki dikkatini cekerim yol uzadikca daha net geciyrum senin 16valfle 7-8 boy atman lazim..bu arada lineayi kullanab arkadasim ilac mumessili cocuk yastan beri gozunun yasina bakmaz arabanin basar dibine kadar benim gibi.
Sonra astra verdiler oda ayni motordu onuda ayni sekilde geciyordum.corolla 90hp nin ise 2 ve 3 u fena firliyor sonra yaklasiyorum ama gecemiyorum.hpleri astra ve linea ile ayni ama cok daha verimli gidiyor onlardan.simdi 2013 focus tdci verdiler bizimkine hadi diyor yok diyorum artik basmiyorum :D

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 18 Kasım 2012, 15:44:32 »
linea da gidiyordu şimdi 170 180 gitmiyo değildi yağ gibi yol geniş ama virajda var dı bi iki biz kapışırken yaNımızdan bi bmw bide mercedes geçmedi değil şimdi :D biz duruyormuşuz gibi geçtiler gittiler
o kadar bağırtmaya kıyamıyom ben şahsen yol bilgisayarındaki anlık tüketimi de görünce o an anaaaammm deyim çekiyom ayağımı :D
:D hırs uğruna benzinde bile kullanıyorum hocam :D

Çevrimdışı PsiKoMaNYaKoLoG

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 18 Kasım 2012, 16:40:13 »
:)

Çevrimdışı jackhal

• gri olmasın da...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 04 Ocak 2013, 11:33:58 »
Bu yokuş konusunda golf'ü olan tüm arkadaşları Konya-Antalya yolunda seyahet etmeye davet ediyorum. Yol bittikten sonra golfünü yakmak istemeyen arkadaşlara yemek ısmarlayacam. O derece.. 50'lere 60'la düştüm. Vites düşüre düşüre perişan oldum. 1,3 Opel corsaların falan geçtiğini gördükçe daha da kahroldum. Daha ne arabalara geçildim anlatamam. Bir kamyonu sollamaya çıktım en sonunda kamyoncu sağolsun yavaşladı da sollayabildim. Yoksa rezilliğin biri bin para arkadaş. Düz yolu her zaman nerde bulacan. Ben bi de Konya gibi düzlük bir şehirdeyim. İstanbuldaki Ankaradaki arkadaşlara allah sabır versin..

Çevrimdışı abdullahçam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #35 : 04 Ocak 2013, 11:45:17 »
Bu yokuş konusunda golf'ü olan tüm arkadaşları Konya-Antalya yolunda seyahet etmeye davet ediyorum. Yol bittikten sonra golfünü yakmak istemeyen arkadaşlara yemek ısmarlayacam. O derece.. 50'lere 60'la düştüm. Vites düşüre düşüre perişan oldum. 1,3 Opel corsaların falan geçtiğini gördükçe daha da kahroldum. Daha ne arabalara geçildim anlatamam. Bir kamyonu sollamaya çıktım en sonunda kamyoncu sağolsun yavaşladı da sollayabildim. Yoksa rezilliğin biri bin para arkadaş. Düz yolu her zaman nerde bulacan. Ben bi de Konya gibi düzlük bir şehirdeyim. İstanbuldaki Ankaradaki arkadaşlara allah sabır versin..

AMİN ben cinnah yokusunu benım poloyla neredeyse artık 3den .2.1 viteslere kadar düşüyorum   birde benzinli yanı benım polo
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #36 : 04 Ocak 2013, 12:12:14 »
valla o kadar çok ta düşmüyorum bayır yukarıda caddy ile karşılaştırmıştım ben diğer türlü sorun yok yani caddy ye geçilmesinin sebebi ise tork var motor küçük diğer türlü sorun yok gidişi iyi bayır yukarıda geçiyorum yine çogu aracı

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #37 : 04 Ocak 2013, 21:23:12 »
2002 ve üstünde yani.  :)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #38 : 04 Ocak 2013, 23:07:40 »