Gönderen Konu: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)  (Okunma sayısı 71157 defa)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
« Yanıtla #84 : 21 Mayıs 2014, 13:10:57 »
Bu yag konusu beni tribe soktu ya.araci satmadanonce Ustama gittim dedim ben bu yaga gecmek istiyorum adam nuh dedi peygamber demedi bak orda bu aracin yagi yaziyor ben bilimsel calisiyorum orda ne yazarsa o dur dedi cikti :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ustaya sorsaydın usta 1999 yılında tam sentetik yağ varmıydıda vw 10/40 koy demiş :) yeni 8 valf Bse motorlara 5/30 sentetik tavsiye ediyor vw.

water planet delux hakkında ne düşünüyorsun ondan haber ver bakalım ismail :)
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2014, 13:11:27 Gönderen: rene »

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
« Yanıtla #85 : 21 Mayıs 2014, 19:08:17 »
sağol dostum umarım bulursun sende kafana göre bi jant.

bu trafikte 1.3 cdti corsa bile 11,5 lt görteriyor müdür yapacak bişey yok  >:D

112.500 de yağı koymuşum şuan 116.230 da araba 4.000 km olmuş ortalama yağ seviyesi hala en üst seviyede duruyor fakat bu km yi low slow şeklinde yaptım  genel olarak :)

çok yüklenince 10bin km de 10/40 ta tırtıkların yarısına düşüyordu yani 0,5 lt gibi eksiliyordu oda yağ yakma değil eskiyen lastik contalardan atıyor hafiften terleme gibi o sertleşen lastik contaları yenilemek lazım.sende durum nasıl ? çok sıkıştırıyomusun arabayı ?
Morukcum valla ben de ortalamalarda kullanıyorum arabayı genelde.sıkıştırdığım nadir şekildr oluyor arada.öncekiyle kıyaslıyorum da 10/40da 9-10bin km de hic eksiltme olmadı.şimdilik bunda da bi 4000 civari oldu eksiltme yok ama ustam tam sentetik yağ daga ince oldugu icin eksiltme yapabilirsin dedi ama dedigim gibi şimdilik durum stabil.sana da bi sorim dedim :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #86 : 21 Mayıs 2014, 23:55:08 »
Morukcum valla ben de ortalamalarda kullanıyorum arabayı genelde.sıkıştırdığım nadir şekildr oluyor arada.öncekiyle kıyaslıyorum da 10/40da 9-10bin km de hic eksiltme olmadı.şimdilik bunda da bi 4000 civari oldu eksiltme yok ama ustam tam sentetik yağ daga ince oldugu icin eksiltme yapabilirsin dedi ama dedigim gibi şimdilik durum stabil.sana da bi sorim dedim :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam motor yağının mineral, yarı-sentetik veya tam sentetik olması yağın viskozitesini yani kalınlığını göstermez. Yağın kalınlığını gösteren yağın üstünde yazan yağ numaralarıdır.

Yağ ile ilgili bu iki başlıkta tartışma olmuştu incelemeni tavsiye ederim.
http://www.vwtr.net/forum/bora/bcb-bora-ma-bakim-yaptirdim-t35120.0.html
http://www.vwtr.net/forum/polo-6n/bor-katikisi-ve-yag-t7725.70.html
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
Ynt: Ynt: Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
« Yanıtla #87 : 05 Haziran 2014, 14:25:34 »
ustaya sorsaydın usta 1999 yılında tam sentetik yağ varmıydıda vw 10/40 koy demiş :) yeni 8 valf Bse motorlara 5/30 sentetik tavsiye ediyor vw.

water planet delux hakkında ne düşünüyorsun ondan haber ver bakalım ismail :)
abi guzel hotel eglenceli bi yer yalniz geleceksen daha iyi olur yengeyle gelme :) sana daha iyi bi hotel infinity wikingen derim

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #88 : 03 Kasım 2014, 10:27:54 »
Maşallah arabanızı yeni gördüm Allah kaza bela vermesin :) benim merakım başka bir konuda olacak bu duble din dvd tv navigasyon bluetooth vs özellikleri içeriyor mu birde ne kadara aldınız?
-06YBV34 1997 Golf 3 1.6 Sportline- Seni unutmayacağım...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #89 : 03 Kasım 2014, 12:32:54 »
Maşallah arabanızı yeni gördüm Allah kaza bela vermesin :) benim merakım başka bir konuda olacak bu duble din dvd tv navigasyon bluetooth vs özellikleri içeriyor mu birde ne kadara aldınız?

Teşekkür ederim. Bendeki avh1550 modeli, pioneer double teypler arasında trendline donanımda diyebilirim yani baz model :)

Dvd,dvix,tv çıkışı(anten yok bende ihtiyac duymadım) geri görüş kamerası vs var. navigasyon ve bluetooth yok üst modellerinde var  ben 1,5 sene önce 620tl ye aldım fiyatı bu kalitede double bi pioneer için çok uygun özellik anlamında çin malı çok daha özellikli bi teyp alabilirdim hatta navitech in bir modelini denedim fakat ses kalitesi olarak bunun yanında çok çok zayıf kaldı aynı gün söktük ayrıca bunun kadar malzeme kalitesi iyi değildi bu daha kaliteli duruyor.Düşünürsen tavsiye ederim. fayda fiyat oranı çok iyi :tamamdir
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2014, 12:34:03 Gönderen: rene »

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #90 : 03 Kasım 2014, 14:53:59 »
Şu navix'in bir modeli var fiyatı da gayet uygun gözüküyor ona takıldı kafam ben oldumu herşeyi olsun istiyorum arabamda tesisat var sağlam bi de güzel duble ile işi tamamlamak istiyorum ama bakalım

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 03 Kasım 2014, 14:56:41 »
Bir de ekstra olarak şu 3 kollu direksiyon olayını kaça mal ettiniz? 4 kolludan buna geçişte br tadılat gerekiyor mu yoksa sök tak usulü mü?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 03 Kasım 2014, 20:52:28 »
Bir de ekstra olarak şu 3 kollu direksiyon olayını kaça mal ettiniz? 4 kolludan buna geçişte br tadılat gerekiyor mu yoksa sök tak usulü mü?

Valla tesisatında varsa o teyplerin sesi kesmiyor beni kesmedi şahsen dolgun basları navigasyona feda ettim.

Bana direksiyon 150 ye geldi ankadan alperi tanırsın çıkmacı 4 kolluyu takasa verdim üzerine 150 verdim derisi biraz yıpranmıştı kendim boyadım deri boyasıyla güzel oldu bana yine battı en son derisinide yeniledim komple keyiften :) direk oluyor 3 kol 4 kol sıkıntı yok sadece touran larınki ıymuyor onada denk gelmen imkansıza yakın.

Çevrimdışı emreyazici

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #93 : 03 Kasım 2014, 21:48:48 »
bizim alper abi ile bir görüşeyim benim göstergeninde değişmesi gerek bana da yaparsa öyle bir tarife on numara olur :)

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #94 : 04 Kasım 2014, 10:01:50 »
Valla tesisatında varsa o teyplerin sesi kesmiyor beni kesmedi şahsen dolgun basları navigasyona feda ettim.

bu konu hep kafama takılıyor benim. anfi olduğu takdirde ses etkileniyor mu yine?
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #95 : 04 Kasım 2014, 12:12:00 »
Marka her zaman markadir. Kalitesini ses cikislarinda gosteriyor amfi olsa dahi farkediyor. Ama oyle asiri bi fark olmuyor amfi varken

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #96 : 04 Kasım 2014, 13:03:08 »
bu konu hep kafama takılıyor benim. anfi olduğu takdirde ses etkileniyor mu yine?

Kesinlikle farkediyor  Jbl gt5-604 aynı anfiyle 2 teybin arasındaki farkı farketmemek için sağır olmak lazım :)

ama dersenizki çok çok kaliteli bir anfi ve kablo takımıyla no name bir teyp standardı elbette yukarı çıkarır fakat aynı anfiye pionner yada alpine üst seri bir ana ünite bağlarsanız yine farkını ortaya koyar.

bu arada benim teyin bluetooth lu modeli çıkmış,Tüm özellikle aynı + olarak blt.var.

http://www.sanalpazar.com/Pioneer-Avh-2650bt-Bluetooth-Double-Usb-Dvd-Cd__isp21871924
« Son Düzenleme: 04 Kasım 2014, 13:09:28 Gönderen: rene »

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #97 : 04 Kasım 2014, 18:48:58 »
nahmıssız özellikleri çok güzel. navigasyon da olsa dadından yinmez. tabi o da bu fiyata olmaz.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.