Gönderen Konu: rene's mk4 17'' durban jantlarımız ( sayfa 8)  (Okunma sayısı 71128 defa)

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
Ynt: Pacific jantlı Comfortline :) mercek+doube din (syf 5)
« Yanıtla #70 : 01 Mayıs 2014, 20:48:08 »
Morukcum bu yağ işini öğrendiğimiz iyi oldu.vallaha 0-40a gectim rahat ettim :)

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunları duymak sevindirici, ben de çok uğraşıyorum insanları yarı-sentetik batağından kurtarmak için. İyi sürüşler.
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #71 : 01 Mayıs 2014, 22:39:58 »
Bunları duymak sevindirici, ben de çok uğraşıyorum insanları yarı-sentetik batağından kurtarmak için. İyi sürüşler.
:tamamdir fazla takma kimseyi kafana

Çevrimdışı MurdeR

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf V TSI Comfortline 140 hp Kompresör+Turbo
« Yanıtla #72 : 02 Mayıs 2014, 17:25:03 »
Hacım araç güzeldi daha güzel oldu be.bu lipi nerden aldın.kafaya taktım ben de bulursam alim diyorum :)

aynen bu ön lip nereden çıktı yeni farkettim şöyle açık renkli fotoğrafı varmı aracın lipi net görebileceğimiz  :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #73 : 02 Mayıs 2014, 23:02:03 »
Bu lipi Alper satıyordu on arka. Benim golfum olsa 25 yıl eki değil bunları duşunurdum :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #74 : 05 Mayıs 2014, 16:18:26 »
İki yağın da viskoziteleri aynı ama formülasyonları farklı. New Life yerine ESP serisine geçmenizi tavsiye ettim çünkü yeni emisyon hadlerine bağlı olarak geliştirilen bu yağların yanma sonucu daha az kül bırakması ve DPF veya 3 way catalyt gibi egzoz gazı yakan sistemleri tıkamamasıdır. Yağın daha az kül oluşturmasını sağlamak için ise yüksek kaliteli baz yağlar kullanılmakta ve zayıf yönleri az olan baz yağlar kullanıldığı için de yağ daha az katığa ihtiyaç duyuyorlar. Bu yağlar low SAPS olarak adlandırılıyor, yani düşük sülfat kül, fosfor ve sülfür içerikli.

Sözün özü, low SAPS ürünler formulasyonları daha istikrarlı olduğu için motorun aşınmaya karşı korumasında (daha uzun süre kullanılsalar dahi) öne çıkarlar. Bu nedenle, DPF veya katalitik könvertör gibi donanımlar araçta olmasa dahi, Low SAPS formulasyona sahip motor yağlarının kullanımını tavsiye ederim.

Daha iyi bir yağa geçtiğiniz için yağ değiştirmenizde sorun yok.

anladım teşekkür ederim valla forumda böyle bilgi sahibi insanların olması sevindirici sanayide en ustayım diye geçinen adamlara soruyorum 10-40 magnatec üzerine yağ tanımam diyor düşün yani :)

Hacım araç güzeldi daha güzel oldu be.bu lipi nerden aldın.kafaya taktım ben de bulursam alim diyorum :)

sinan ön lipi alper diye bi arkadaş var forumda mk4 gti var ondan almıştım orjinal lipten daha alçak gösteriyor önü servis fiyatı yüksek siparişle getirmiş onlarda sanırım ben uyguna almıştım :)

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #75 : 05 Mayıs 2014, 16:21:24 »
aynen bu ön lip nereden çıktı yeni farkettim şöyle açık renkli fotoğrafı varmı aracın lipi net görebileceğimiz  :)

aydınlık bi fotosunu çekicem :)

Bu lipi Alper satıyordu on arka. Benim golfum olsa 25 yıl eki değil bunları duşunurdum :)

Sıkıntı yok amudo kalkarak yollandı.

müdür arka lipi almadığıma pişman oldum sonra ama iş işten geçti sırf lpg girişinin deliği var diye altında uğraşmak istememiştim kafa işte şimdi ara bul bulabilirsen.

Çevrimdışı edincol

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N2 - AKK - Comfortline
« Yanıtla #76 : 05 Mayıs 2014, 17:10:32 »
anladım teşekkür ederim valla forumda böyle bilgi sahibi insanların olması sevindirici sanayide en ustayım diye geçinen adamlara soruyorum 10-40 magnatec üzerine yağ tanımam diyor düşün yani :)

sinan ön lipi alper diye bi arkadaş var forumda mk4 gti var ondan almıştım orjinal lipten daha alçak gösteriyor önü servis fiyatı yüksek siparişle getirmiş onlarda sanırım ben uyguna almıştım :)

Rica ederim.

Sadece sanayi de değil, yetkili servislerde bile ucuz olduğu için yarı sentetik yağlar kullanılabiliyor. Kaliteli hizmet alıyorum diye yetkili servise gidip bir yağ değişimine 300 - 400 lira bayılan ve arabasına doğru şartnamelerde yağ kullanılmayan çok fazla insan var. Yağ şirketleri televizyonda roden yapan adamlarla reklam çekeceğine, sanayide ustalara eğitim vermeyi amaçlamalı. Ben Mobil'i bu yüzden seviyorum, yanlış hatırlamıyorsam 5 tane eğitim aracı sürekli Türkiye çapında gezerek eğitim veriyor. Televizyona reklam verecekleri parayı eğitime harcıyorlar.

Yağ konusu motor ustalığından çok petrokimya konusunda bilgi gerektiren bir konu.
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2014, 17:11:25 Gönderen: edincol »
Akıl yaşta değil baştadır.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #77 : 05 Mayıs 2014, 22:11:52 »
müdür arka lipi almadığıma pişman oldum sonra ama iş işten geçti sırf lpg girişinin deliği var diye altında uğraşmak istememiştim kafa işte şimdi ara bul bulabilirsen.

Bende arıyorum ama yok ara bul anasını satıyım :)

Çevrimdışı sezerrollas

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #78 : 05 Mayıs 2014, 23:31:49 »
jantlar super olmus banada lazım :((

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #79 : 19 Mayıs 2014, 13:49:12 »
Şehir içi 27,4 lt yaktığım eski videoyu buldum W8 im benim ya  >:D

53 dakikada,
7 km gitmişim
8 km ortalama hızl
27,4 lt ortalama tüketim
51,5 anlık tüketim

iş çıkış saati Leventten Beşiktaşa gitme çabaları :) Türkiyede görebileceğiniz en yoğun güzergah ve en berbat saat.

https://www.youtube.com/watch?v=ImZ_wleVY9g
« Son Düzenleme: 19 Mayıs 2014, 13:49:59 Gönderen: rene »

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #80 : 20 Mayıs 2014, 09:02:03 »
Olsun öyle de güzel böyle de güzel :D

Çevrimdışı s1nanozk

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #81 : 20 Mayıs 2014, 11:04:18 »
Ya Eren bişey sorucam, yeni yağdan sonra yağ eksiltme durumun var mı? Ya da herhangi bir değişiklik?

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
Ynt:
« Yanıtla #82 : 21 Mayıs 2014, 05:24:23 »
Bu yag konusu beni tribe soktu ya.araci satmadanonce Ustama gittim dedim ben bu yaga gecmek istiyorum adam nuh dedi peygamber demedi bak orda bu aracin yagi yaziyor ben bilimsel calisiyorum orda ne yazarsa o dur dedi cikti :)

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #83 : 21 Mayıs 2014, 13:07:57 »
jantlar super olmus banada lazım :((

sağol dostum umarım bulursun sende kafana göre bi jant.

Olsun öyle de güzel böyle de güzel :D

bu trafikte 1.3 cdti corsa bile 11,5 lt görteriyor müdür yapacak bişey yok  >:D

Ya Eren bişey sorucam, yeni yağdan sonra yağ eksiltme durumun var mı? Ya da herhangi bir değişiklik?

112.500 de yağı koymuşum şuan 116.230 da araba 4.000 km olmuş ortalama yağ seviyesi hala en üst seviyede duruyor fakat bu km yi low slow şeklinde yaptım  genel olarak :)

çok yüklenince 10bin km de 10/40 ta tırtıkların yarısına düşüyordu yani 0,5 lt gibi eksiliyordu oda yağ yakma değil eskiyen lastik contalardan atıyor hafiften terleme gibi o sertleşen lastik contaları yenilemek lazım.sende durum nasıl ? çok sıkıştırıyomusun arabayı ?