Gönderen Konu: Tweeter önerileri  (Okunma sayısı 13204 defa)

Çevrimdışı hunteronur

• Profili Görüntüle
Tweeter önerileri
« : 26 Eylül 2012, 13:44:11 »
Arkadaşlar bu ara çok kafanızı şişirdim ama bi sorum olacak resimdeki alanda benim araçta kolonlarım mevcut değil.
Bu işlerdende pek anlamam sanırım tweeter takılıyo oraya. Önerebileceğiniz bi şey var mı ucuz yollu.

Çevrimdışı tugrasam

• Profili Görüntüle
Ynt: Tweeter önerileri
« Yanıtla #1 : 26 Eylül 2012, 16:40:11 »
Fotoğraftaki pioneer tweeterler işinizi fazlasıyla görecektir.Eğer 2 yollu koaksiyel hoparlör bağlamak istiyorsanız 10 cm lik mtx marka hoparlörler doyurucu olacaktır.MTX marka olarak jbl,pioneer,alpine vs. gibi markalara göre daha profesyonel çalışır.Ne ince nede kalın tiz alırsınız naturel bir sound elde edersiniz.Kolay gelsin.

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Eylül 2012, 16:49:51 »
Pionner TS-20 Dostum en güzel uyum sağlayan o fakat diğer arkadaşın dediği gibi oeraya hoparlör takılırmı bilemiyorum hiç görmedim ama aklıma güzel fikirler getirdi oraya hoparlör takmak :D

Çevrimdışı seloffm

• Re-animated
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2012, 17:08:03 »
orası zaten hopörlör yeri değilmi  :D
Mein Polo NAZ machen....:)

Çevrimdışı tugrasam

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Eylül 2012, 17:17:41 »
O kısım kesinlikle hoparlör yuvası.

Çevrimdışı secoJazz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Eylül 2012, 18:34:52 »
arkadaşlar benim sol tarafta arada ses gidiyor kafasına göre ses kusursuz geri geliyor... temassızlık sanıyorum kablolarda.... o kabloları değiştirmek istesek komple göğüsü sökmek gerekirmi ?

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 26 Eylül 2012, 19:29:41 »
Benim araçta o bölümde orjinal twitterleri takılı. Daha önce 10 cmlik hoparlör takmıştım ama ses kalitesi düştü diye orjinale döndürdüm.

Çevrimdışı srknszgn89

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 9N3 - Comfortline
« Yanıtla #7 : 27 Eylül 2012, 01:35:42 »
pololarda o kısımda orjinalde hoparlör takılıdır.. 10 cm.lik..  benim orjinaller patlayınca değiştirdim..

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Eylül 2012, 08:54:42 »
pololarda o kısımda orjinalde hoparlör takılıdır.. 10 cm.lik..  benim orjinaller patlayınca değiştirdim..

98 1.6 poloda o kısımda orjinal tweeter var hatta benim sağ taraf resimdeki gibi silikonla tweeter takmışlar orjinal tweeter takmak istiyorum oraya. ama 10 cm likte hoparlör pluyormuş yeni öğrendim.

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 27 Eylül 2012, 11:09:05 »
Pionner TS-20 Dostum en güzel uyum sağlayan o fakat diğer arkadaşın dediği gibi oeraya hoparlör takılırmı bilemiyorum hiç görmedim ama aklıma güzel fikirler getirdi oraya hoparlör takmak :D

benım 99 poloda kapılarda kolan yeri yoktu hatta kapı döşemesi bile faklıydı diğer pololardan ayrıca benım kolanlarım o kısımdaydı çokta güzel çalıyodu orkınal ama içini açıp hiç bakmadım sadece orda kolan vardı benım aracımda kapıları her acan aaaa senın arabada kapılarda kolon yokmu diye soruyosu

Çevrimdışı hadesksk

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 27 Eylül 2012, 11:56:12 »
Vallahi benim 98 poloda kapılarda 16 Cm göğüste de tweeter yeri var. Seninki ilginçmiş biraz :D

Çevrimdışı hunteronur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Eylül 2012, 12:58:14 »
Arkadaşlar neticede ben şimdi oraya kolon mu takim tweeter mı? hangsinden iyi ses alırım. yeterli değil çünkü ses

Çevrimdışı uygaraga

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Eylül 2012, 13:05:16 »
Arkadaşlar neticede ben şimdi oraya kolon mu takim tweeter mı? hangsinden iyi ses alırım. yeterli değil çünkü ses

kolon takarım dersen güzel ses alırsın ayrıca bana kalırsa tabi sen olaralara kolon tak ufak bi kablo ile paralel çokış al köşelere dışarıya yani ufak tweter koy daha guzel olur hep ses hemde tweter özelliği kazanmış olursun 

Çevrimdışı hunteronur

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Eylül 2012, 13:08:35 »
kolon takarım dersen güzel ses alırsın ayrıca bana kalırsa tabi sen olaralara kolon tak ufak bi kablo ile paralel çokış al köşelere dışarıya yani ufak tweter koy daha guzel olur hep ses hemde tweter özelliği kazanmış olursun 

bak o hiç aklıma gelmemişti güzel fikir dostum sagolasın