Gönderen Konu: Golf 4 çalışmama sorunu. Lütfen yardım!  (Okunma sayısı 10427 defa)

Çevrimdışı merdinc

• Profili Görüntüle
Ynt: Golf 4 çalışmama sorunu. Lütfen yardım!
« Yanıtla #14 : 29 Eylül 2012, 12:26:32 »
bogaz kelebegini temizlettir hocam :tamamdir

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 29 Eylül 2012, 16:35:53 »
kardeş geçmiş olsun halletmişin ne mutlu hala ben sorun devam ediyor şidide enjektör veya enjekteör kütüğü o neyse onda diyorlar anlamadım gıttı nerdeyse aracı blok hariç sıfırladık

yardımlarınızı bekliyorum

Çevrimdışı 5355

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 30 Eylül 2012, 14:57:47 »
kardeş geçmiş olsun halletmişin ne mutlu hala ben sorun devam ediyor şidide enjektör veya enjekteör kütüğü o neyse onda diyorlar anlamadım gıttı nerdeyse aracı blok hariç sıfırladık

yardımlarınızı bekliyorum

aracım söylediğim gibi tüpteyken bu arızayı veriyordu. Sizdede aynı sıkıntı varsa lpg beynini değiştirip denemenizi tavsiye ediyorum. Enjektörleride temizletebilirsiniz... inşallah sıkıntı çözülür. Çünkü sinir bozucu birşey...

« Son Düzenleme: 30 Eylül 2012, 14:58:38 Gönderen: 5355 »

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 30 Eylül 2012, 19:17:05 »
 benim araba tüplü deyil benzinli enjektörlerde baktırdım dedıklerı ilk çalışmada fazla benzin geliyor arabayı boğuyor o yuzden 3-4 marşda çalışıyor ustalar sayesinde onu değiş bunu değiş arabayı sıfırladım sayılır bi enjektörler kaldı

Çevrimdışı 5355

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 30 Eylül 2012, 21:05:15 »
benim araba tüplü deyil benzinli enjektörlerde baktırdım dedıklerı ilk çalışmada fazla benzin geliyor arabayı boğuyor o yuzden 3-4 marşda çalışıyor ustalar sayesinde onu değiş bunu değiş arabayı sıfırladım sayılır bi enjektörler kaldı
Bende birkaç parçayoı boşuna değiştirdim. ( Sanırım sizde benzin pompasını filtreleri bobini değiştirmişsinizdir) Sonunda usta bana değişecek birşeyi kalmadı. Sorun Aracın kendi beyninde olabilir demişti. Belki sizin araçtada öyle bir sıkıntı olabilir. Aracın kendi beynini tamir ediyorlarmış. isterseniz bir araştırın.

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 03 Ekim 2012, 19:20:58 »
kendim açtım kendin sonunda sorunu çözdüm 2000 tl sağolsun ustalar sayasinde akıl öğrendik
sorun şöför kapısını açmadan her türlü çalışıyor
oda bir röle varmış yenisi 138 tl numarası 409 bu role arıza yapımış olay bu kadar basit siz siz olun olayı arızayı ıyıce tespit etmeden ustalara guvenmeyım ben guvendim = 2000 tl harcadım yoktan yere sorunu çözemediler.

Çevrimdışı miho

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Ekim 2012, 22:43:42 »
arkadaşlar bende bora var 2000 aynı sorun var bugün sanayiye gittim yine bulunamadı,banada bi yardımcı olun,müşiri değiştirdim sorun çözülmedi bende eskisini tekrara taktırdım ,şuan konuyu bulamadım ama bi arkadaş müşir takıldıktan hemen değilde bir süre sonra da düzelebileceğini söylemişti acaba yeni müşir taktırsammı ve usta 10 gün fln benzinde kullan sonra bakalım dedi yine olmazsa enjeksiyondanda kaynaklanabileceğini ve 1000 liranın üstünde olduğunu çıkmasınında 300-400 lira arası olduğunu söyledi ne yapcağımı şaşırdım banada bi yardım edin lütfen

Çevrimdışı miho

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Ekim 2012, 00:39:37 »
kendim açtım kendin sonunda sorunu çözdüm 2000 tl sağolsun ustalar sayasinde akıl öğrendik
sorun şöför kapısını açmadan her türlü çalışıyor
oda bir röle varmış yenisi 138 tl numarası 409 bu role arıza yapımış olay bu kadar basit siz siz olun olayı arızayı ıyıce tespit etmeden ustalara guvenmeyım ben guvendim = 2000 tl harcadım yoktan yere sorunu çözemediler.
arkadaş benimde değişmediğim yer kalmadı nerdeyse ,roleyi değiştikten sonra sorunun düzeldimi ve eğer biliyosan bu role ne işe yarıyo?son olarak elektrikçimi bakıyo bu parçaya yoksa nereye götürmem lazım?

Çevrimdışı batunaz

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 18 Ekim 2012, 08:51:46 »

önce enjektörlere baktır benzin çok geldiği için mi zor çalışıyor yoksa yeterli benzin  geldiği içinmi geç çalışıyor önce o belli olsun sonra diğer işlemler

woswagen oto elektronikçiler biliyor o role kapı siwici aracılığıyla penzin pompasına komut veriyor aracın kolay çalışması için ön hazırlık benzini yolluyor
eğerki aracın az benzin gelme nedeninden çalışmıyorsa roleye  baktır eğerki aracın çok benzin geldiği için boğulduğu için çalışmıyorsa kapı swiici aracılıgıyla ön benzin gönderme işlemi iptal ettir o kadar basit fakat bunu çoğu usta bilmiyor haberi bile yok ama adı usta

iyi oto  elktironikçi çözer olayı