Gönderen Konu: sorun çözülmüşmüdür  (Okunma sayısı 1576 defa)

Çevrimdışı tanerevis

• Profili Görüntüle
sorun çözülmüşmüdür
« : 17 Eylül 2012, 20:39:36 »
arkadaşlar birkaç gün önce egzos dan yüksek devirlerde sürekli gelen siyah duman için bir konu açmıştım.
sorunum çözülmüş gibi duruyor pompacı pompa elemanları zayıflamış diyordu
forumdan bazı kardeşlerim ise mazot pompasından veya enjektörlerden kaynaklanıyor olabilir dediler

enjektörler meselesi aklıma birkaç gün sonra geldi arabamı aldığım arkadaş bana depoya katkı maddesi koy enjektörlerde bişey mi varmış çok iyi mi geliyormuş ne  bişeyles söylemişti işte bana  :halazn: ;)
kısa keseyim
katkı maddesini depoya ekledim
iki gündür aracımı kullanmıyordum
bugün aracımı eşimle beraber alışverişe giderken kullandım
ikinci viteste yüksek devir  sonra üçüncü vites te yüksek devir kullanmama rağmen ya ben çok ama çok az bir duman gördüm ya da yoldan kalkan tozu gördüm
yüzde doksan beş ihtimalle hiç siyah duman kalmadı
sizce problem hallolmuşmudur

bu arada pompacıya güvendipim de pek söylenemez
varabildiğin yere kadar var

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
Ynt: sorun çözülmüşmüdür
« Yanıtla #1 : 19 Eylül 2012, 19:17:38 »
valla ustam benim arabada gazı devrinde ve yedirerek verdiğim zaman zerre duman çıkmıyor ama biraz düşük devirde gaza yüklenince ister istemez siyah duman atıyor sanırım dizel araçlar için bu durum normal birçok yeni araçta ani yüklenmelerde yada devirsiz kaldığında duman olayı oluyor.. burda biyerde okumuştum gene ne kadar duman o kadar randıman yazmışlardı doğrudur herlade  :)

Çevrimdışı davut

• Profili Görüntüle
Ynt: sorun çözülmüşmüdür
« Yanıtla #2 : 19 Eylül 2012, 22:43:50 »
Asiri duman i degil dizel araclarda duman gelir  ama cok degil.pompacn elemanlar eskidi diyosa arabm sicakken marsa bassan  zor calisir[ yakit cogalir vs bunlara bi bak ama kstko maddrsi gecici bisey ama cok dumn yoksa dert etme gaz yedkce dumn verr ama az dumn ;-)