Gönderen Konu: Golf 5 İlk çalışmada zorlanma  (Okunma sayısı 4263 defa)

Çevrimdışı mustafa_yuksel

• Profili Görüntüle
Golf 5 İlk çalışmada zorlanma
« : 09 Eylül 2012, 16:52:29 »
Merhaba, aracım 2008 golf 5, üzerinde zavolli lpg sistemi var ve 82000 km.de. Bir kaç haftadır şöyle bir problemle karşılaştım. Aracım sabahları veya uzun süre bekledikten sonra  ilk marşta zor çalışmakta fakat çalıştıktan sonra kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımda çok kolay çalışmaktadır. Yolda herhangi bir gaz yememe veya stop etme sorunu bulunmamaktadır.  Sebebi ve çözümü konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2012, 16:53:35 Gönderen: mustafa_yuksel »

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Golf 5 İlk çalışmada zorlanma
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2012, 22:36:05 »
Benzin ışığı yanık kullanmayı alışkanlık ederseniz benzin pompası yavaş yavaş bozuluyor çalışma problemi yaratabiliyor.
Diğeri de ısı müşiri yani hararet müşir zamanla bu gibi şeylere sebep olabiliyor. Önce bilgisayara bağlatmakta fayda var
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı enesandic

• JOKER
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2012, 23:36:05 »
bana sanki akü zayıflamış gibi geldi, bir sabah hiç marşa basmadan takviye kablosu ile başka araçtan aküyü paralelleyip dene eğer yine aynı problem olursa inşallah motor sıcaklık sensörün bozuktur çünki en fazla 30 tl serviste, oda sağlamsa benzin pompasınsan olma şansı yüksek baya bir tuzludur.   :D
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2012, 23:48:22 Gönderen: enesandic »
Büyük imza...

Çevrimdışı mustafa_yuksel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Eylül 2012, 17:21:58 »
Benzin ışığı yanık kullanmayı alışkanlık ederseniz benzin pompası yavaş yavaş bozuluyor çalışma problemi yaratabiliyor.
Diğeri de ısı müşiri yani hararet müşir zamanla bu gibi şeylere sebep olabiliyor. Önce bilgisayara bağlatmakta fayda var
... benzin depom sürekli full dolu, kesinlikle ışığı yaktırmıyorum, bilgisayara bağlattığımda herhangi bir sorun görünmüyor.
bana sanki akü zayıflamış gibi geldi, bir sabah hiç marşa basmadan takviye kablosu ile başka araçtan aküyü paralelleyip dene eğer yine aynı problem olursa inşallah motor sıcaklık sensörün bozuktur çünki en fazla 30 tl serviste, oda sağlamsa benzin pompasınsan olma şansı yüksek baya bir tuzludur.   :D
... akü ile ilgili bir problemde görünmüyor, çünkü ilk kez çalıştıktan sonra veya aracı kapatıp uzun süre beklemezsem ilk basışta çalışıyor. Bugün bir arkadaşımla yaptığım görüşmede lpg kullanan araçlarda benzin pompasının veya yakıt sensörünün (böyle bir şey varmı samimi olarak bilmiyorum) arızalı olabileceğini söyledi. Yanıt ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim...