Gönderen Konu: Bora Vag-com ayarları  (Okunma sayısı 10478 defa)

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
Bora Vag-com ayarları
« : 07 Aralık 2012, 07:24:50 »
merhaba hocalarım siteyi sık sık takip ediyor ve yapılanları çok beğeniyorum. 2004 bora pasific araca sahibim bu sitede gördüğüm vagcom kablosu ile ayar yapma işine bende girmek istiyorum kablomu temin ettim araca bağlandım benim sorunum şu araçta long code dediğimiz yeri aktif edemiyorum aracta aktif olan modüller
Address 01: Engine
Address 03: ABS Brakes
Address 15: Airbags
Address 17: Instruments
Address 19: CAN Gateway
Address 46: Central Conv.
bunların dışında diger modüllere giriş yapamazmıyım? birde 15 km/h sonra kapı kilitlenme işini hallettim kumanda ile kapılar kapanınca ve açılınca ince bir ses geliyor alarm değil ama neyse onuda hallettim ama cam kaldırma olmadı onu hangı kanaldan nasıl yapacağımı anlatırsanız sevinirim teşekkürler şimdiden..

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: Bora Vag-com ayarları
« Yanıtla #1 : 07 Aralık 2012, 11:53:55 »
Cam kaldırma vag-com ile olmaz.

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 07 Aralık 2012, 19:44:22 »
Cam kaldırma vag-com ile olmaz.
ne ıle olur hocam? VDC dıye bı msdos programı var galıba pekı bu program her kablo ıle uyumlumudur?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 07 Aralık 2012, 20:50:32 »
Hocam elindeki kablodan olmaz. O kabloyu başka programla deneme yoksa yeni kablo almak zorunda kalirsin. Cam kaldırmanin ayrı kablosu ve bilgisayarı var.

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Aralık 2012, 22:47:12 »
Hocam elindeki kablodan olmaz. O kabloyu başka programla deneme yoksa yeni kablo almak zorunda kalirsin. Cam kaldırmanin ayrı kablosu ve bilgisayarı var.
metin hocam yabancı bir forumda şöyle bir konu var
http://uk-mkvs.net/forums/t/472146.aspx?PageIndex=1
şimdi orda sadece 409.1 ile yapıldığını söylemişler ama benim kablonun tipindeki kablolarla da çalıştıranlar var tabi çalıştıramayanlar da.. bu programı yükledim pc de çalışıyor ama kablo ile denemedim sence denesem sorun çıkarmı? senin dediğini anlıyorum eger vcds in başka bir sürümünü kullanırsam kablo uçar ama bu programda sorun olur mu kablo zarar görür mü bilemedim..

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Aralık 2012, 23:27:37 »
Hocam ben olmayacağını söylüyorum. Bunun için Port bilgisayar ve ona uygun kablo lazım.

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Aralık 2012, 23:31:03 »
Hocam ben olmayacağını söylüyorum. Bunun için Port bilgisayar ve ona uygun kablo lazım.
yarın yukarıda verdıgım program ıle deneyecegım olmadı en kotu ıhtımal 7.5 dolara 409.1 getırtırım onunla denerım..

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 08 Aralık 2012, 23:46:26 »
bugün benim 11.11 kablo ile denedim ve program görmedi zaten 409.1 kablo ile çalıştığını söylemişlerdi şimdi ricam elinde 409.1 kablo olan bir arkadaş deneyebilir mi kabloyu görüp ayarları değiştirebilcek mi?bu arada benim kabloya bişey olmadı çalışır durumda.. bir arkadaş denerse sevinirim ona göre kablo siparişi vercem..

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 09 Aralık 2012, 16:04:11 »
Hocam inadınız boşa. Zaten 409 kabloyu boşa almışsınız hiç bir işe yaramaz. Sadece arızayı görür, arıza kaydını bile silmeyebilir.

Bende 10.6 kablo var Tiguan da bir sürü kodlama yaptık gelin görün ki MKIV lerde yapılabilecek kodlama sınırlı. Kapıların kilitlendiğinde ve açıldığında dörtlülerin yanması ve kornanın ötmesi, 20 km hıza ulaşınca kapıların kilitlenmesi. Benim hatırladıklarım bunlar.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 09 Aralık 2012, 16:11:59 »
Camların kumandadan açılıp kapanmasını istiyorsanız madem Ankarada sınız size bir link vereyim bahsettiğim usta sorununuzu çözer ve Bora da yapılabilecek kodlamaları açar.

http://www.vwtr.net/forum/satilik/golfivborapassat-kodlama-ile-kumandadan-cam-kaldirmaindirme-t29477.0.html

Çevrimdışı faruxxx

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 09 Aralık 2012, 20:42:19 »
Camların kumandadan açılıp kapanmasını istiyorsanız madem Ankarada sınız size bir link vereyim bahsettiğim usta sorununuzu çözer ve Bora da yapılabilecek kodlamaları açar.

http://www.vwtr.net/forum/satilik/golfivborapassat-kodlama-ile-kumandadan-cam-kaldirmaindirme-t29477.0.html
inat etmiyorum ki sadece deneme yapıyorum.. ayrıca ben 409 almadım bende 11.11 kablo var hani sendeki kablonun biraz daha yenisi diyelim ;) sana yukarda linki verdim bilmem inceledin mi bilmiyorum ama 5 sayfalık bir forum http://uk-mkvs.net/forums/t/472146.aspx?PageIndex=1  son mesaj ekimde gelmiş yani güncel daha geçtiğimiz aylarda dediğim şekilde yapanlar var ben sadece forumda 409.1 kablosu olan bir arkadaşın denemesini istiyorum ben kabloyu şimdi sipariş etsem 1 aydan aşagı gelmiyor o yüzden ayrıca hocam 409 la denemen oldu mu? normal şartlarda mk4 lerle kullanılması gereken kablo 409 diye biliyorum ben bizim kablolar daha yeni araçlar içindir tiguana 409 bağlasan dediğinde haklısın hiç bir işe yaramaz ama bora için tam tersi beni yanlış anlama sadece bilgi alışverişi yapıyorum denemekten bişey çıkmaz bakarsın çalışır..