Gönderen Konu: Ön Takım -Acil-  (Okunma sayısı 6002 defa)

Çevrimdışı maydemir07

• Profili Görüntüle
Ön Takım -Acil-
« : 04 Eylül 2012, 01:07:09 »
         Merhaba arkadaşlar , benim sorunum ön salıncak burçları eskimiş. Sadece burçları mı değiştirmem gerekiyor yoksa komple salıncakları mı? Bir de hangi marka iyiydir? Teşekkürler.
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2012, 01:10:01 Gönderen: maydemir07 »

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
Ynt: Ön Takım -Acil-
« Yanıtla #1 : 04 Eylül 2012, 02:10:33 »
burçları değiştirmen yeterli eğer salıncaklarda bi deformasyon yoksa eğilme yamulma v.s rotlar kollar burçlar birlikte değiştir bide güzel balans ayarı  ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 05 Eylül 2012, 17:41:15 »
bugun ben sordum spor amortisor ve spor yaylar + salıncak burcları vs ve vites kollarında bosluk vardı toplam 350 tl ye hallederiz iscilikle beraber dedi. bu arada bana da burclar tek olmaz beraber değiştirelim dedi  :bekleriz:
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Eylül 2012, 23:10:03 »
ben yeni değiştirdim.

2 adet rot başı TRW marka

2 adet alt rotil  TRW marka

2 adet rot mili  TRW marka

4 adet salıncak burcu ( 2 ön 2 arka) arka burçlar TRW ön burçlar FEBİ marka.

TRW markalı ürünler Gaziantepten  toptan parça satan kişiden alındı.150 tl

Febi marka 2 adet ön burcu konyadan kendim 15 TL aldım.

Arka fren balataları (markasını hatırlamıyorum ) ama 30 tl verdim tamirciden satın alındı.

toplam parça maliyeti 150 tl + 15+30 tl arka fen balataları =195 tl
işçilik 100 + 20 tl burç çaktırma + 20 tl arka fren disk tornalama= 140 tl
rot ayarı yapıldı = 20 TL

ben ön düzen parçalarını getirttim Antepten.Tamircim o parçalara 240 tl fiyat çıkarmıştı.saolsun eniştem Gaziantepten toptancıdan aldı.
Parçaları kendiniz alabilirseniz daha hesaplı oluyor.Nasip olursa bundan sonraki  tamir işlerinde önce parçaları listeletecem sonra temin edip tamirciye gitcem.
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 07 Eylül 2012, 11:32:32 »
ben yeni değiştirdim.

2 adet rot başı TRW marka

2 adet alt rotil  TRW marka

2 adet rot mili  TRW marka

4 adet salıncak burcu ( 2 ön 2 arka) arka burçlar TRW ön burçlar FEBİ marka.

TRW markalı ürünler Gaziantepten  toptan parça satan kişiden alındı.150 tl

Febi marka 2 adet ön burcu konyadan kendim 15 TL aldım.

Arka fren balataları (markasını hatırlamıyorum ) ama 30 tl verdim tamirciden satın alındı.

toplam parça maliyeti 150 tl + 15+30 tl arka fen balataları =195 tl
işçilik 100 + 20 tl burç çaktırma + 20 tl arka fren disk tornalama= 140 tl
rot ayarı yapıldı = 20 TL

ben ön düzen parçalarını getirttim Antepten.Tamircim o parçalara 240 tl fiyat çıkarmıştı.saolsun eniştem Gaziantepten toptancıdan aldı.
Parçaları kendiniz alabilirseniz daha hesaplı oluyor.Nasip olursa bundan sonraki  tamir işlerinde önce parçaları listeletecem sonra temin edip tamirciye gitcem.

cok iyi gerçekten ucuza kapatmışsınız

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 07 Eylül 2012, 16:18:27 »
saolun vp703 sanırım siz antalyadasınız.bende burdur bucaklıyım.Antalya eski sanayide Emin oto var.Onların bucak şubesinden yaptırdım işlerimi.

umarım hesaplı bir şekilde halledersiniz.İşin içine parça girdimi mümkünse kendiniz alın.
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 07 Eylül 2012, 17:47:47 »
saolun vp703 sanırım siz antalyadasınız.bende burdur bucaklıyım.Antalya eski sanayide Emin oto var.Onların bucak şubesinden yaptırdım işlerimi.

umarım hesaplı bir şekilde halledersiniz.İşin içine parça girdimi mümkünse kendiniz alın.
alanya tarafındayım ama bişey oldumu antalyaya gidiyorum aynen eski sanayide volkswagencim diye bi özel servis de takılıyorum da artık yoruldum ta burdan oraya gitmeye. bu cevrelerde iyi yerler bulmaya calısıyorum. büyük ihtimal bende kendim alıp yaptırıcam

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #7 : 07 Eylül 2012, 23:49:31 »
Özellikle ön düzen ve diğer aksamlarda trow marka piyasada çoğaldı,fiyat olarakta oldukça uyguna satılıyor.Fakat benim tavsiyem çok kez denenmiştir,lemförder marka yada orjinal servis malı kullanmanızdır.Ülkemizin yolları eskiye göre daha iyi fakat yinede vasat durumda,dolayısıyla özellikle ön düzen parçalarında ucuza kaçmayın derim.Orjinalden şaşmayın.Piyasada özellikle çin malı kalitesiz yan sanayi ürünleri oldukça fazla olarak satılıyor.
03.06.2005

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 08 Eylül 2012, 14:11:10 »
TRW  amerika ülkesinin ürünüdür.Lemföder de almandır.Ayrıca orjinal derken bu markalar araba üreticilerine ürün veriyor zaten. Tek fark servisten alınan parçada markanın logosu oluyor ve buna orjinal deniyor. Yoksa parçalar aynı.Boşu boşuna servislere orjinal logo parası vermeye gerek yok.

Trow markasını ben yeni netten gördüm.Nerenin ürünü bilmiyorum.aracımın klima fanı bozuk.netten yaptığım araştırmlarda trow marka baya bi uygun ama menşeini bilmiyorum.Ayrıca birde Topran var.Sanki türk  malı gibi ama bilemiyecem.

2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı liberty

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 08 Eylül 2012, 14:13:55 »
Topran alman malı imiş.yani güvenerek alabiliriz.Sırada TROW markası var.Bakalım menşeini bulabilecekmiyiz?
2004 vw Bora Pasific

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #10 : 08 Eylül 2012, 18:14:29 »
Tecrübe her zaman tercübedir.Trow yada topran farketmez trowun ön düzen parçaları 2. yada 3. kalite,elektrik malzemeleride berbat bence.Çok çabuk bozulup size yeniden işçilik maliyeti ve zaman kaybından başka bişey vermiyor.Aslında ucuz diye aldığınız ürün size çok daha pahalıya geliyor.Bazı firmalar garantili bazı firmalar garantisiz olarak satıyorlar bu ürünleri eğer garantili olarak satılıyorsa belki alınabilir.Şahsen kendim artık orjinal yada çok bilindik denenmiş kendisini ispat etmiş ürünleri tercih ediyorum,tabiki fiyat karşılaştırması yaparak.Buda bulunduğunuz şehre göre değişiklik gösteriyor.Birazda imkan meselesi tabi.
03.06.2005