Gönderen Konu: merkezi kilit sistemi hk  (Okunma sayısı 7026 defa)

Çevrimdışı gencay

• Profili Görüntüle
merkezi kilit sistemi hk
« : 06 Şubat 2012, 21:45:47 »
 selam arkadaşlar, benim sıkıntım, kapıları kilitlediğim zaman merkezi kilit motorundan gelen ses. bundan yaklaşık 2 ay öncesine kadar sıkıntı yoktu. kapı açılırken sıkıntı yok. merkezi kilit motoru 3-5 sn çalışıp duruyor. ama kapılar kilitlenirken 60 ile 90 sn civarında çalışıyor. kapılar kilitleniyor ama merkezi kilit motoru çalışmaya devam ediyor. sıkıntı nerdedir acaba?

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
Ynt: merkezi kilit sistemi hk
« Yanıtla #1 : 06 Şubat 2012, 21:55:18 »
Bu sorun bende de oluyor ama kilitlerken değil tam tersi kilitli aracı açmak için kumandaya bastığında oluyor. Genelde çok soğuk havalarda ya da güçsüz akü de oluyor. Aküyü yeni aldığımda pek yaşamadım ardından ışıkları açık unutunca bitirdik aküyü ondan sonra sürekli oluyor bu. Ama aylardır hala karar veremedim aküden mi soğuk havadan(genleşme sonucu hava kaçıran biryer vardır) mı bir türlü karar veremedim. Sol kapıdan hava seside geliyor birgün cesaretlenip kapı içini sökmeyi düşünebilirim. Ama bugün yarın aküyü alırım şarja bırakmıştım. Kontrol ederim soğuk havada yeni aküde yapıp yapmayacağını yazarım buraya.

Çevrimdışı fanatic06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 06 Şubat 2012, 22:36:50 »
aynı sorunu yeni yaşadım.
Gencay kardeş sanırım Ankara'dasın.
Şaşmaz sanayi Aydınlar'da Bülent Usta'yı bi gör.
Direk nokta atışı yapıyor.
Kendi el yordamımla yapayım dersen merkezi kilit motorunu sök.
Su almış olma ihtimali var.
WD-40 ile içini dışını devrelerini iyice bi banyo yaptırıp kurut. sonra tekrar takıp dene.
yine olmazsa merkezi kilitten çıkan hava hortumu kapılara kadar takip edip
hava kaçağının yerini bulup kaçağı bi şekilde engelle.
hepsi bu kadar.
ELEŞTİRİ, GİZLİ HAYRANLIKTIR....

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 13 Şubat 2012, 23:50:05 »
Aküyü şarjdan aldım denedim ama yine kilitlerken uzun süre çalışıyor sonra bir ara susuyor ya da arabayı çalıştırdığımda kesiliyor sesi. Bu böyle çalışırken dediğim gibi sol kapıdan sanki bir hava kaçırma sesi geliyor. O yüzden kapının iç tarafını sökmeyi düşünüyorum.

Arkadaşlar kapıdan gelen bu sesin kaynağına nasıl ulaşabiliriz. Sanırım kapının iç tarafını sökünce ulaşabiliriz, peki kapının iç tarafını nasıl sökeceğiz. Malum bilmeden elimi attığım birçok şey elimde kaldı. Yerini bilmeyip zorluyorum zorlayınca da bir yeri ya kırılıyor ya yırtılıyor.

O yüzden kapının iç tarafını nasıl sökebiliriz elinde fotosu olan var mı veya ne şekilde sökeceğiz?

Çevrimdışı orhanozay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 11 Mart 2012, 22:24:51 »
Arkadaşım kapıyı falan sökme senin sorunun büyük ihtimak benzin kapağına giden hortumda bagajın sağında kompresörün olduğu yeri aç oarada kompresörden çıkıkan mavi bi hortum var o hortumu takip et küçük bir dağıtıocıya gider o dağıtıca bağlı  fıstık yeşili bir hortum var o hortumu bir sök  ( çalmakla ısıtırarak sökersin)dağıtım hbölümündeki açık kalcak olan yeri parmağınla kapa sonra tekrar dene açma kapama işini  ....düzelecektir inşallah

Çevrimdışı gencay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Mart 2012, 22:48:40 »
şu benzin kapağı hortumunu bir sökeyim bakalım, ne olacak? teşekkürler bu arada ilginiz için :)

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 15 Mart 2012, 00:43:51 »
Benim ses kapıdan geliyordu. Ben de geçen haftalarda kapının iç kısmını söktüm tam kilit kısmında beyaz bir parça var üst kısmından tahminimce iğne ucu kadar bir yerden hava kaçırıyordu. 5 tl ye yapıştırıcı aldım hava kaçan yere sürdüm kesildi. Sonradan soğuklarda yapışkanın çatlayıp tekrar kaçıracağını düşündüm ama kaç haftadır öyle bir şey olmadı. Şuan gayet güzel oldu saniyesinde açıp kapatmaktadır.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Ağustos 2012, 15:22:56 »
Arkadaşım kapıyı falan sökme senin sorunun büyük ihtimak benzin kapağına giden hortumda bagajın sağında kompresörün olduğu yeri aç oarada kompresörden çıkıkan mavi bi hortum var o hortumu takip et küçük bir dağıtıocıya gider o dağıtıca bağlı  fıstık yeşili bir hortum var o hortumu bir sök  ( çalmakla ısıtırarak sökersin)dağıtım hbölümündeki açık kalcak olan yeri parmağınla kapa sonra tekrar dene açma kapama işini  ....düzelecektir inşallah
Benimkide dün arıza verdi,Fıstık yeşili hortumun takılı olduğu bir aparat var,benzin depo kapağını açıp kapayan o parçanın mil kısmıyla aparın bağlandığı yerde dışarda başparmak tırnağı büyüklüğünde  küçük huni şeklinde içeri dışarı esneyen şeffaf hafif körüklü bir parça var o yırtılmış ve hava kaçırıyr.O tarafı iptal ettik kapılar açılıp kapanıyor ama benzin depo kapağı açık kalıyor şimdilik Aparatın diğer aksamları ve hortumlarda sorun yok sağlam.Dünden beri soruşturdum aparatıı bulamıyorum.Bir parçacıda telefonla buldum aparatın tamamına 100 Tl fiyat istedi biraz çok gibi geldi bana.Sadece o küçük parçayı bulabilsem işimi görecek.Çıkamacılarda belki vardır,yardım olabilecek arkadaşlar olursa sevinirim.2000 model Polo Hacback 1.6
« Son Düzenleme: 02 Ağustos 2012, 15:24:10 Gönderen: yakkir »
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır

Çevrimdışı gencay

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 05 Ağustos 2012, 12:38:13 »
yusuf bey merhaba. o parçayı komple almanıza gerek yok. ankara da 5 tl aldım ve kendım değiştirdim. bende de aynı şekilde benzin depo kapağını açan pompada sıkıntı vardı. o körüğü 5 tl ye alıp değiştirdim. değişimi ve sökmesi çok basit.

Çevrimdışı yakkir

• GAVURDAĞLI
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 06 Ağustos 2012, 15:22:48 »
yusuf bey merhaba. o parçayı komple almanıza gerek yok. ankara da 5 tl aldım ve kendım değiştirdim. bende de aynı şekilde benzin depo kapağını açan pompada sıkıntı vardı. o körüğü 5 tl ye alıp değiştirdim. değişimi ve sökmesi çok basit.

Cevabın için Sağol arkadaşım,bende Antalyada hafta sonu bir özel serviste bahsi geçen körüğü aynı paraya(5TL) buldum ve sorun halloldu çok şükür.
En Büyük Kazancınız Sağlığınızdır