Gönderen Konu: Bu Araba Bizden Birinin Mi??  (Okunma sayısı 15503 defa)

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
Ynt: Bu Araba Bizden Birinin Mi??
« Yanıtla #14 : 07 Ekim 2007, 23:56:51 »
 resımler için teskkur ederım yıllar once aracın ıkıncı sahıbıyle gıttıgımız bır toplanmaydı vw turk sıtesınden uye arkadaşlarda vardı bızım farkında olmadıgımız bır anda cekmıslerdı dergı bızdede mevcutu ama kayboldu
  dığer konuya gelınce yanı harcanan para karsısında orjınalıyle mukayese kaporta aksamındakı curuklerın yada kucuk ezıklerın elbettekı telafısı var fakat kaymıs bır sasenın veya degısmıs bır marsbıyelın mutlaka farkı oluyor ıtalyan bır on panelle orjınal bır on panel arasındakı farkı en ıyı sen bılırsın cem ,camurlukların ayarlanması yada kaynak degmıs orjınal bır galvanız masbıyelın 2 yada 3 yıl sonra kaynaklı yerden nasıl curudugunu gormussunuzdur gercı gunumuzde kendını gelıstırmıs ustalar var malzemelerde var fakat marsbıyel cıtasını renault  takmakla bu iş olmaz yada kapı fıtıllerını metre işi kestırmekle (100 km hıza cıktıgın zaman ıcerı gıren ruzgar sesının nedenını asla bılemezsın cunku ıncecek bır fıtılı daha var ) kotu bır on konsulu mk2 ıle dgıstırerek ses gelen dıreksıyon kutusunun ıtalyanını takarak yada dosemesını kaplatarak sadece kendınden bır seyler katmıs olursun soruyorum multı fonksıyon sıstemını mk1 e uygulamak ıcın sence tr de ne kadar ugrasman gerekır aracta ne gıbı degısıklıkler yapman gerekır ve olusacak malıyet ne olur orjınal bır taban halısını kımden bulabılırsın ön camurluk plastıklerını yanı davlumbazlarını nereden bulursun kı herkes olmadıgnı soyler  benım demek ıstedıgım fabrıka uretımının dısında yapılmıs olan hıc bır seyın orjınalının yerını tutmayacagıdır ustelık bızım ugrastıgımız aracın sıfır orjınal yedek parcasıda kalmadı benım kullandıgım aracın gerı vıtes musuru tam 6 yıldır arızalıydı yabancı sıtelerde ıcını acarak tamır edenler vardı bunun ıcın mfa nın bırkac kablosunu ıptal etmek zorunda kalıyorsun bekledım sabrettım altını ustune getırdım amerıkadan cıkmasını buldum kendı aracımı övmek için yazmıyorum zaten bu tıp seylerı hıc sevmem herkesın malı kendıne guzeldır ınan araba toplatmak yada restore etmek cok buyuk emek ısteyen bır sey ama orjınalı restore etmek her zaman baskadır ben soktugum bır parcanın uzerınde aracın uretım yılını gordugum vakıt mutlu oluyorum yada teybını soktugumde vw fabrıkasının uretım asamasındakı koydugu bılgısayar cıktısı kagıda bakınca daha dıkkatlı sokup takıyorum demek ıstedıgım bazen mılyarlarda harcasan orjınal gıbı olmuyor aslında bunu sen  daha ıyı bılırsın on karlık dokturecegım dıyordun ne oldu son durum ıcıne sındımı ıstedıgın gıbı oldumu renk konusuna gelınce elbettekı herkes ıstedıgı rengı atar boyar ama ben yapılmamıstan denenmemısten yanayımdır her zaman ıcın zaten o zaman ozel olursun
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ
1983 MK1 DX GTİ 1994 MK3 ABF GTİ MY LİFE GOLF GTİ

Çevrimdışı warlock

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: mk1 GL
« Yanıtla #15 : 08 Ekim 2007, 00:03:30 »
Taklit :P çok komiğime gitti bu laf... TR de ve EU da TEK buda çok ilginç.. :P TR de Belki Truncu olarak TEK tir burası doğru...

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 08 Ekim 2007, 00:05:49 »
Mayıs 2004 sayısı. Bu kıyağımı unutma, kolay kolay bulamazsın sanırım.  :saskin:
O zaman ki hali kötüymüş açıkçası. :)

ılgıne tesekkur ederım acaba dergının sıtesınden bu sayıyı talep edebılırmıyım bu arada o yıllarda tamponu yoktu atslerın ondekılerı 5.5 ınc tı arkalar 7 dı sımdı 4 tanesıde 7 ısteyen varsa onlarıda satıyorum
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2007, 00:11:12 Gönderen: MK2 GTİ »
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #17 : 08 Ekim 2007, 00:08:51 »
Bilmiyorum temin edebilir misin.

Bu arada, böyle herkes birbirinin arabasına laf yetiştireceğine, herkes birbiriyle arasını iyi tutsa daha mantıklı bir hareket olur. Zaten şurda bizle yaşıt arabaları seven nadir kişileriz, onlar arasında da ayrım hoş olmuyor. Köstek yerine birbirine destek olmalı malum kişiler...
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı Sile-R

• ABF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 08 Ekim 2007, 00:15:04 »
İstenilen cevap bu ise eğer...Avrupa da çok daha iyileri ve güzelleri var.

Otomobil geneli ile güzel ve göz dolduruyor...Fiyatını biçmişsin, satmak istemediğin de numaranı vermemenden belli reklam amaçlı bir ilan. Güzel şeyler, tanısın insanlar, bilsin böle makina var piyasada :)
...

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 08 Ekim 2007, 00:17:33 »
dediklerinde haklısın ben warlockun aracının şase düzeltme olayını felan atladım aklıma gelmedi malum...yan çıtalar vb konuda aynı sekilde...yalnız şöle bi püf nokta var senin aracında mutlaka zamanında ufak tefek işlemler görmüştür ki ben biliyorum 1-2sini...örneklemek gerekirse ufak basit bi kareyle :

işlem görmemişsede ayrı sorun malum 25 senede şase içleri vb gresleyip  özenle korusan gene bi şekilde bir yerlerden patlak verir...bende ön çamurlukları değişcektim ilerde işe girdiğimde hazır olsun diye alıp koyayım kenara dedim ama 5-6 ay önce araçla uğraştığımda sedat abi bu çamurluklar orjinal ön tarafın kızlığını ilk sen bozdun demişti aklıma geldi ve vazgeçtim dandirik yan sanayi çamurluk alıp takmaktan...yada esine defalarca malı geri göndermişimdir yan sanayi olduğu için vb...orjinalcilik bendede mevcut olması gerekende bu zaten hem görüntü hemde aracın sağlığı acısından tek hatam dodikleri şişirdik bi hevesle vazgeçincede başka sebeblerle birlikte böle kaldı durum...etiket vb konusunda son derece haklısın o konuda bende mutluyum şükür aracın bir çok yerinde halen orjinal parçaları duruyor vw damgasıyla vb belirtilerle..direksiyon kutusuna gelincede halen burçtan gelen tıkırtılarla dolaşıyorum o saçma mallardan birisini takıp sonrada oraya takılıp kalmiyim diye...

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 08 Ekim 2007, 00:20:00 »
yanlıs anlasılmasın avrupada tektır demedım pırellı gti lerın sayısı oldukca az  
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 08 Ekim 2007, 00:24:29 »
cem senın arsıv benden genısmıs bu resımde rengı mars red gıbı cıkmıs ama aslında suankı rengı aracın sag on camurluk ucunda bır ezılme var  duzeltrımedım halen daha aynı sadece boyasını yaptırıp macunun ustune surdum cekıcletmedım yan serıtlerıde boya seklındeydı ben onları folyo yaptırdım boyatmak uzun iş çünkü( satılık jantlar bunlar lastıklerle beraber 800 ytl)
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2007, 00:28:55 Gönderen: MK2 GTİ »
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 08 Ekim 2007, 00:29:39 »
aynı yerde aynı ölcüde bi ezilme ben askerdeyken sağolsun bi arkadaşım becermişti şu çekiçlerken arkadan destek için kullandıkları demirden olan dalgalardan biri tam ordaki orjinal eğimle bütünleşiyor çekiç değdirmeden düzelttim ama çok ufaktı bnmkisi sendeki macundan pek belli olmuyor malum..senin aracın bende eminim sende olduğundan çok daha fazla resmi vardı ama bi moron yüzünden ne resimler ne videolar kaldı..trdeki tüm mk1lerin arşivini hazırlıyordum mesela warlockun sol lastiğin geride olduğunu yani ön tarafta ciddi hasarın olduğunu biliyordum resimleride mevcuttu hatta halen duruyorlar sanrıım bir kaçı..eğer doğru tahmin ediyorsam aracı...

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 08 Ekim 2007, 00:33:27 »
aynı yerde aynı ölcüde bi ezilme ben askerdeyken sağolsun bi arkadaşım becermişti şu çekiçlerken arkadan destek için kullandıkları demirden olan dalgalardan biri tam ordaki orjinal eğimle bütünleşiyor çekiç değdirmeden düzelttim ama çok ufaktı bnmkisi sendeki macundan pek belli olmuyor malum..senin aracın bende eminim sende olduğundan çok daha fazla resmi vardı ama bi moron yüzünden ne resimler ne videolar kaldı..trdeki tüm mk1lerin arşivini hazırlıyordum mesela warlockun sol lastiğin geride olduğunu yani ön tarafta ciddi hasarın olduğunu biliyordum resimleride mevcuttu hatta halen duruyorlar sanrıım bir kaçı..eğer doğru tahmin ediyorsam aracı...

arac alırken dıkkatlıce bakmak lazım cok bılen cok yanılır bılıyorsun kazalı arabayı cakarlar adama anlamazsın vallahı  ;D
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 08 Ekim 2007, 00:34:31 »
jantlar güzelde o lastikleri ben olsam satamazdım heralde malum senelerce yattılar tarih felan malumdur..sonra bi haber gelir vicdanın sızlar tavsiyem...

Çevrimdışı MK2 GTİ

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 08 Ekim 2007, 00:36:17 »
lastıklerın durumu cok ıı ama bır tanesı yarıldı brıstone aldım corsa gsi var arkadasımda onda takılı
1982 MK1 EG GTİ
1986 MK2 EV GTİ

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 08 Ekim 2007, 00:41:14 »
Benimde aracın en hasta olduğum noktası..Jantların 10 numara hocam mk1 e daha iyisini görmedim çok yakışşıo..hayırlı satışlar bu aradaaa umarım değerini bilen birine satılır..
+ olarak bende bi ara satma kararı almıştım aracımı ilginç takas teklifleri geliodu.
98 model suzuki srad 600
Kuşadası Club Golden Bird Tatil Köyünde sezonluk devremülk
5 yıldır aktif 4 personelli bayan kuaförü
chrysler stratus

:) kolay gele
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

Çevrimdışı escocem

• Volkswagen Türkiye
  • street racer
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 08 Ekim 2007, 00:46:33 »
teklifleri sayarsak çok uzar boşverin o muhabbetleri bence zevkini çıkaralım birbirimiz kızartmaya değil yüceltmeye uğraşalım bunlar bize yeterde artar...ne teklifleri cevirdikte zzr 1100 veya srad olsa ceviremezdim heralde söle mavi beyaz bi srad yada zenci zzr  :sevgi:
« Son Düzenleme: 08 Ekim 2007, 00:48:04 Gönderen: escocem »