Gönderen Konu: Lpg de sorun  (Okunma sayısı 6994 defa)

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
Lpg de sorun
« : 09 Ağustos 2012, 21:29:16 »
arkadaşlar 55 bindeki 2004 pacific boram var aracın lpg filtresini değiştirene kadar bi sorun yoktu filtreyi değiştirdikten sonra benzinden lpg ye geçerken çok aşırı bi titreme ve gürültülü bir geçiş oluyor daha sonra ara ara rolantide yükselme-alçalma oluyor lpg ci boğaz kelebeğinden dedi temizletip cihaza bağlat öyle gel dedi bu sorun şimdiye kadar yoktu filtreyi deiştirdikten sonra oldu aracıma daha önce yağ bakımları hariç anahtar değmemiş en ufak bi parçası deişmemiş-sökülüp takılmamış  yanılmaktan korkuyorum yani ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlardan bilgi istiyorum

Çevrimdışı seronar

• Profili Görüntüle
Ynt: Lpg de sorun
« Yanıtla #1 : 09 Ağustos 2012, 22:13:40 »
sanırım sizinki  filtre uyumsuz olabilir büyük ihtimal .benim filtre bir önceki filtreye göre küçük ebatlı ve baska markaydı ama uyum sağladı
yada lpg ayarlarında sorun vardır tekrar makinaya bağlatıp denetin ısı derecesi yazın yaklaşık 35 derece olmasına dikkat edin
2001 1.6 Comfortline Bora

Çevrimdışı ismailtunca81

• 1903 B.J.K
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 09 Ağustos 2012, 23:44:38 »
keşke boğaz kelebeği ile oynamasa idiniz 
dediğiniz gibi  lpg filtersi  sorunu ve devamında lğg  ayarı  lpg  ısı  müşürü  vs  gibi  nedenler  yapmıştır  55bindeki aracın boğaz kelebeğinde  en fazla ne kadar  kurum olabilir 

bence  iyi bir  lpg  ustası bu işi çözer  geçmiş olsun
iyi formlar
TÜRKİYEMİZ  TEK BİR ÜLKEDİR BÖLÜNEMEZ PARÇALANAMAZ

Çevrimdışı stinger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Ağustos 2012, 11:09:13 »
boraya tüp takmıyacan abi arabanın ayarı kaçıyo,
Ben Geçmişimi Çöpe Attım, Çöpüde Ancak Kedi Köpek Karıştırır.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Ağustos 2012, 14:08:05 »
boraya tüp takmıyacan abi arabanın ayarı kaçıyo,

Katılmıyorum :) Binmek nasip olmuyor yoksa :)

Arıza ışığı yakıyor mu bilgisayara bağlandı ise hata ne görünüyor bilgi verirseniz...

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Ağustos 2012, 19:12:36 »
servise daha götürmedim arıza ışığı yanmıyor benzinde sorun yok zaten boğaz kelebeğini temizletmekte sorun değil temizletirim  ama yanlış teşhis gibi geliyor
sağlam parça ise elletmek istemiyorum yalandan yere

ha bide lpgsiz gerçekten binilmiyor
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2012, 19:13:36 Gönderen: mcc-120 »

Çevrimdışı stinger

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 11 Ağustos 2012, 12:34:06 »
benzinde bindiğinde boğaz kelebeğinde böyle sıkıntı çıkarıyormu sürekli?
Ben Geçmişimi Çöpe Attım, Çöpüde Ancak Kedi Köpek Karıştırır.

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 11 Ağustos 2012, 14:32:43 »
arkadaşlar 55 bindeki 2004 pacific boram var aracın lpg filtresini değiştirene kadar bi sorun yoktu filtreyi değiştirdikten sonra benzinden lpg ye geçerken çok aşırı bi titreme ve gürültülü bir geçiş oluyor daha sonra ara ara rolantide yükselme-alçalma oluyor lpg ci boğaz kelebeğinden dedi temizletip cihaza bağlat öyle gel dedi bu sorun şimdiye kadar yoktu filtreyi deiştirdikten sonra oldu aracıma daha önce yağ bakımları hariç anahtar değmemiş en ufak bi parçası deişmemiş-sökülüp takılmamış  yanılmaktan korkuyorum yani ne yapmalıyım tecrübeli arkadaşlardan bilgi istiyorum

filtre değiştikten sonra olduysa eğer büyük ihtimal aracınızda bişey yok, başka bir lpgciye gidin, olması muhtemel sorunlar;

1.yanlış filtre takmıştır (başıma geldi)

2.filtreyi yanlış takmıştır, belli bir yönü var çünkü çoğu filtrede (başıma geldi)

3.vidaları tam sıkmamıştır, kaçak olabilir, kaçak kontrolü yaptırın en kısa zamanda, ama aynı yere gitmeyin (başıma geldi)

4.bu ihtimalin lpg filtresi ile alakası yok ama başıma geldiği için söylüyorum.lpg nin sıcaklık sensörü var, aracım oradan gaz kaçırıyordu, vidasını falan sıktılar çare etmedi, sıcaklık sensörünü iptal edelim, çok pahalı bi parça yenisi, sıcaklık sensörü sıkıntı olduğu zaman iptal ediyoru dediler, oraya kör vida taktılar, araç aşırı vibrasyonlu ve tüpe geçerken aşırı sallanır hale geldi, mecbur sensör bulduk taktık.sizde de sensör bozulmuş, iptal edilmiş, ya da sökülmüş olabilir.sensörün neye benzediğinin fotoğrafını çekerim isterseniz.dikkatinizi çekiyorum, lpg sisteminin sıcaklık sensörü, aracın sıcaklık  sensörü değil.

umarım yardımcı olabilmişimdir.bunlar yapıldıktan sonra ayarlarınızı güncelleştirmeyi deneyin.ama başta o lpgciyi değiştirin, hiç sevmem ilk rölanti titremesinde gaz kelebeği diyen ustayı, bana ilgisiz gibi geldi

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 14 Ağustos 2012, 00:56:40 »
filtre değiştikten sonra olduysa eğer büyük ihtimal aracınızda bişey yok, başka bir lpgciye gidin, olması muhtemel sorunlar;

1.yanlış filtre takmıştır (başıma geldi)

2.filtreyi yanlış takmıştır, belli bir yönü var çünkü çoğu filtrede (başıma geldi)

3.vidaları tam sıkmamıştır, kaçak olabilir, kaçak kontrolü yaptırın en kısa zamanda, ama aynı yere gitmeyin (başıma geldi)

4.bu ihtimalin lpg filtresi ile alakası yok ama başıma geldiği için söylüyorum.lpg nin sıcaklık sensörü var, aracım oradan gaz kaçırıyordu, vidasını falan sıktılar çare etmedi, sıcaklık sensörünü iptal edelim, çok pahalı bi parça yenisi, sıcaklık sensörü sıkıntı olduğu zaman iptal ediyoru dediler, oraya kör vida taktılar, araç aşırı vibrasyonlu ve tüpe geçerken aşırı sallanır hale geldi, mecbur sensör bulduk taktık.sizde de sensör bozulmuş, iptal edilmiş, ya da sökülmüş olabilir.sensörün neye benzediğinin fotoğrafını çekerim isterseniz.dikkatinizi çekiyorum, lpg sisteminin sıcaklık sensörü, aracın sıcaklık  sensörü değil.

umarım yardımcı olabilmişimdir.bunlar yapıldıktan sonra ayarlarınızı güncelleştirmeyi deneyin.ama başta o lpgciyi değiştirin, hiç sevmem ilk rölanti titremesinde gaz kelebeği diyen ustayı, bana ilgisiz gibi geldi
evet arkadaşım böyle dengesiz bi çalışma ile 10 gün gezdik ve olan oldu ve bugun aracı çalıştırdım 1-2 metre gitti titremeye sallanmaya başladı sonuç : abgas werkstatt ikazı motor lambası yanıp sönüyor araba gitmiyor sorun birken iki oldu şimdi iyi mi ? nasıl olacak bilmiyorum araç daha önce hiç özel servise gitmemiş zaten dediğim gibi herhangi bir parçasıylada oynanmamış değişmemiş şimdi özel servise mi gitmeliyim napıcam bilmiyorum tamda bayram arifesi çok kötü oldu maddi açıdan

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 14 Ağustos 2012, 01:02:48 »
evet arkadaşım böyle dengesiz bi çalışma ile 10 gün gezdik ve olan oldu ve bugun aracı çalıştırdım 1-2 metre gitti titremeye sallanmaya başladı sonuç : abgas werkstatt ikazı motor lambası yanıp sönüyor araba gitmiyor sorun birken iki oldu şimdi iyi mi ? nasıl olacak bilmiyorum araç daha önce hiç özel servise gitmemiş zaten dediğim gibi herhangi bir parçasıylada oynanmamış değişmemiş şimdi özel servise mi gitmeliyim napıcam bilmiyorum tamda bayram arifesi çok kötü oldu maddi açıdan

abgas wertstatt yanıp yanıp sönüyorsa ve araç pır pır edip çiğ gaz atıyorsa yüzde 90 bobin, buji ya da buji kablolarında sıkıntı vardır

aracın ateşlemesinde sıkıntı var, dediğim parçaların biri ya da birkaçı değişmesi gerekecek

geçmiş olsun

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 15 Ağustos 2012, 00:07:32 »
Evet arkadaşlar sabah aracı çalıştırdım ikaz verdi yine ama benzinde bi sorun olmadı yine devam ettim özel servisin yolunu tuttum cihaza bağladılar 1 le 3. silindir ateşlemesinde sorun yapmış hatayı sildiler ordan boralp rumuzlu arkadaşımızın dediği gibi başka bir lpgciye gittim gaz kütüğüne ( gaz enjektörü ) giden gaz borularının yalnış takıldığını 1 le 3. cü sıra yer değişmiş olduğunu söyledi ( bu arada filtreyi değiştirdiğim zaman çıt çıt sesi geldiği için enjektörlerin oringlerini de değiştirmiştim bunu yazmayı unutmuşum ) boruların yani hortumların yerini değiştirdikten sonra saat gibi oldu motor bide ayar yaptı sağolsun arkadaş şu an bi sorun yok bide şunu belirteyim lpg de çıt çıt sesi olan arkadaşlar enjektörleri değiştirmenize gerek yok oring lastiklerini değiştirince bu sesten kurtuluyosunuz maliyeti 5 tl 4 tane oringin...... Aman arkadaşlar dikkatli olun  teşhisi yanlış yapan ustalar aracınıza büyük zararlar verip vede cebinizden çıkmaması gereken paraları çıkartabiliyorlar.... herkese sorunsuz sürüşler dilerim.
« Son Düzenleme: 15 Ağustos 2012, 00:10:24 Gönderen: mcc-120 »

Çevrimdışı ALPER.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 15 Ağustos 2012, 09:51:08 »
geçmiş olsun, sıkıntının çözülmesine sevindim, bobini kabloyu yakmadan halletmişsiniz sonunda  :tamamdir

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Ağustos 2012, 13:54:51 »
teşekkürler arkadaşlar hepinize sorunsuz sürüşler...