Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 1.8 Cl düşmeyen rölenti  (Okunma sayısı 29233 defa)

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
Ynt: 1.8 Cl düşmeyen rölenti
« Yanıtla #14 : 31 Temmuz 2012, 22:27:50 »
ustaya gösterin :)) yapılmıcak bişi diil :))) yavuz abide aynı sıkıntı içinde :) bana bırakın 1.2 gün araştırıyım :)
Exclusive Garage

« Yanıtla #15 : 31 Temmuz 2012, 22:53:23 »
üstad bende hava litresini ve boğaz kelebeğini değiştirdikten sonra gazda dalgalanma yapıyordu. boğaz kelebeğinin adaptasyonu falan dediler daha fırsat bulup baktıramadım. adaptasyonla alakalı bir durum olabilir mi acaba?

Çevrimdışı 5ani5 mk2

• 5anı5 MK'II GTI
« Yanıtla #16 : 31 Temmuz 2012, 23:19:11 »
üstad bende hava litresini ve boğaz kelebeğini değiştirdikten sonra gazda dalgalanma yapıyordu. boğaz kelebeğinin adaptasyonu falan dediler daha fırsat bulup baktıramadım. adaptasyonla alakalı bir durum olabiliradaptasyoncaba?
1.8 cl lerde tek nokta enjeksiyon vardır adaptasyon yok.
« Son Düzenleme: 31 Temmuz 2012, 23:24:39 Gönderen: 5ani5 mk2 »
Exclusive Garage

Çevrimdışı mehmetk

• MK3 Gti konya 42 he 297
« Yanıtla #17 : 01 Ağustos 2012, 02:19:38 »
bilmiyorum gti haricinde varmı ama hava ısı sensörü % 100 gti ler için tabiki.
it ürür kervan yürür...

« Yanıtla #18 : 01 Ağustos 2012, 08:22:19 »
KARDEŞ BENDE BOĞAZ KELEBEĞİ VAR 2 ADET İSTERSEN VERİM Bİ DENE ZEYTİNBURNUNDAYIM

Çevrimdışı chemisamet

Otomobil
    2000 Bora 1.6 SR
  • DAS AUTO
« Yanıtla #19 : 01 Ağustos 2012, 10:42:49 »
beyin bedeva :D

bu arada samet dalgalanıyorsa tüpte hava alıyor olmasın bi yerden ??

Bende de benzınde iken ilk gaz verdidkten sonra bi dalgalanma oluyor hava alıyormuş bu direksiyonun arkasında yuvalarka bi parça var birazcana büyük ordan dediler ama sök tak işlem uzuın diye bi türlü baktıramadım
ıreksıyonun arkasında derken heralde yurur aksama baglandıgı yerde???
hafta sonu bı gıtsek hepberaber senın ustaya??

« Yanıtla #20 : 01 Ağustos 2012, 10:49:36 »
gelin gelin gelin ahaha. c.tesi buyrun beklerim zaten yağmur varmış h.sonu iyi olur sanayıde geçiririz :D
Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

« Yanıtla #21 : 01 Ağustos 2012, 12:22:23 »
ilkj önce bilal den kapı işini çözmem lazım.ondan sonra sırası ile motor işini halledicez kısmetse.dert çok
malum araç. 300.000 binde :D :D :D

« Yanıtla #22 : 01 Ağustos 2012, 12:24:43 »
çok değilmiş benuımkıde 258bınde :D

Yurtdışında yapılınca ŞAKŞAK ŞAK .........
Yurtiçinde Yapınca olmamış :)

« Yanıtla #23 : 01 Ağustos 2012, 17:10:03 »
çok değilmiş benuımkıde 258bınde :D

yani işte ç aşağa beş yukarı o km de:D

« Yanıtla #24 : 09 Ağustos 2012, 10:11:14 »
Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama bir türlü girememiştim, bu problemi okuyunca tekrar denedim ve nihayet aranızdayım.
Bende de aynı sorun vardı ve bu sorunu ÇÖZDÜM (yanlış anlaşılmasın dikkat çeksin diye büyük harfle yazdım). Hızlı giderken vitesi boşa attığımda lpg de iken devir 2000 civarı kalıyordu ve klimayı açınca normal değerine düşüyordu, benzinde boşa atınca ise devir dalgalanma yapıyordu. Ustama durumu anlattım. Bilgisayara bağladı ayar falan yaptı düzelmedi, akünün kutup başını söküp 15 dk bekledik ve geri takıp çalıştırdığımızda sorun tamamen ortadan kalkmış oldu. Ustamın teşhisi, lpg nin ayarının iyi olmaması aracın beyninin ayarlarınıda bozuyormuş, ondan yapar dedi. İnşallah sizin sıkıntınızda çözülür

« Yanıtla #25 : 09 Ağustos 2012, 13:12:06 »
bunu hiç denememiştim ama denemekte fayda var.
zaten en olmadı bilale bırakıcam aracı bir kaç gün;)

« Yanıtla #26 : 09 Ağustos 2012, 13:22:21 »
Arkadaşlar uzun zamandır forumu takip ediyorum ama bir türlü girememiştim, bu problemi okuyunca tekrar denedim ve nihayet aranızdayım.
Bende de aynı sorun vardı ve bu sorunu ÇÖZDÜM (yanlış anlaşılmasın dikkat çeksin diye büyük harfle yazdım). Hızlı giderken vitesi boşa attığımda lpg de iken devir 2000 civarı kalıyordu ve klimayı açınca normal değerine düşüyordu, benzinde boşa atınca ise devir dalgalanma yapıyordu. Ustama durumu anlattım. Bilgisayara bağladı ayar falan yaptı düzelmedi, akünün kutup başını söküp 15 dk bekledik ve geri takıp çalıştırdığımızda sorun tamamen ortadan kalkmış oldu. Ustamın teşhisi, lpg nin ayarının iyi olmaması aracın beyninin ayarlarınıda bozuyormuş, ondan yapar dedi. İnşallah sizin sıkıntınızda çözülür

Güzel tespit bende rolanti sorunu yaşıyordum boğaz kelebeği ni  temizletip aynısını uyguladın ve sorun çözüldü.

Çevrimdışı chemisamet

Otomobil
    2000 Bora 1.6 SR
  • DAS AUTO
« Yanıtla #27 : 09 Ağustos 2012, 14:27:35 »
bı hafta once bende aynısını yaptım kutup baslarını soktu 10 dk bekledım sonrada 100 km benzınde kullandım ama bı halt olmadı..