Gönderen Konu: Sizce bu parçanın esas duruşu nasıldır  (Okunma sayısı 6096 defa)

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
Sizce bu parçanın esas duruşu nasıldır
« : 26 Temmuz 2012, 13:45:20 »
Merhaba arkadaşlar resimde gördüğünüz kırmızılı alan daki açıklık olmalı mı olmamalımı bir kaç arkdaşımın arabasında o boşluğun olmadığını ve o hortumun tamemen dibine kadar oturduğunu gördüm ama tamirci bir arkadaşımda tam oturmaması gerektiğiğni söyledi yuvanın şekli itibariyle gördügünüz gibi o silindir yuvanın kenarları açık o bakımdan banada mantıklı geldi söyledigi ama teredütttede kaldım siz ne dersiniz ?
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2012, 13:52:46 Gönderen: 35EZ349 »
I Love PoLo

Çevrimdışı nesquik

• Profili Görüntüle
Ynt: Sizce bu parçanın esas duruşu nasıldır
« Yanıtla #1 : 26 Temmuz 2012, 13:48:31 »
kelepçe sıkıysa çok önemli değil oturup oturmaması bence
Bir GOLF görürsün<br /><br />Çooook beğenirsin  Kolay  elde edersin  Zor vazgeçersin....
[/font]

Çevrimdışı 35EZ349

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: polo 6n 99 AEE
« Yanıtla #2 : 26 Temmuz 2012, 13:50:13 »
kelepce sıkı o konuda bir sorun yok ama her arabada farklı olması yani her poloda bende bu konuyu takıntı haline getirdi ne işe yarar ayrıca bu ?  >:D
I Love PoLo

Çevrimdışı srknszgn89

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 9N3 - Comfortline
« Yanıtla #3 : 26 Temmuz 2012, 14:28:38 »
benim bildiğim o hortum dibine kadar sokulduğu takdirde hava filtresinin egzoz manifoldundan sıcak hava çekmesi sağlanıyor.. ama ne zaman nasıl durması gerektiği konusunda bi fikrim yok.. belkide yaz kış değişebilir..

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Temmuz 2012, 14:33:28 »
cok bi onemi yok durusunun iyice yerlestirsenizde olur yapmasanizda hele bu havada olmasada olur :D
soguk havlarada manifoldan sicak hava ceker motorun daha cabuk isinmasini saglar

Çevrimdışı azap5555

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1.2 tsi referance ibiza 2015
« Yanıtla #5 : 26 Temmuz 2012, 18:54:47 »
benimki de aynı sorun yok.zaten çok da gerekli değil modern araçların hiçbirinde yok.çok soğuk havalarda motora biraz daha sıcak hava girmesini sağlıyor.ne için lazımsa.

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #6 : 27 Temmuz 2012, 00:17:23 »
Benim araçta da o şekilde, zaten hortumun ilerisinde civalı sistem var. Gerçi benim o sistem bozuk. Çalışma prensibi ise belirli bir ısıdan sonra sağ çamurluğun içinden soğuk hava çekiyor olması lazım.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Temmuz 2012, 00:07:50 »
Benim araç lpg'li. LPG de yanma sonucu ortaya çıkan sıcaklık benzinden çok daha fazla. Ee böyle olunca bir de sıcak hava göndermenin mantığı olmasa gerek. Hem de izmirdeymişsiniz. Bence benim gibi o boruyu iptal edin. LPG li ise büyük ihtimal farkı hissedeceksiniz.

Hatta şöyle diyeyim o borunun devamında birleştiği soğuk hava borusunun olduğu T şeklindeki şeyin içinde bir termostat var. Araç ısınınca o termostat sizin gösterdiğiniz sıcak girişini kapatıyor olması lazım ama eminim ki o termostat bozuktur. O yüzden sürekli büyük oranda sıcak hava gidiyordur.

Ben sanki o termostat çalışmış gibi itip arkasına destek koydum kıştan beri de öyle kullanıyorum motora sürekli normal hava gidiyor. Ve farkı da var gibi çünkü sıcak havada oksijen miktarı düşüyor diye biliyorum ee doğal olarakta yanma performansı düşür diye düşünülüyor. Ben iptal ettim farkını da hissettim ısınınca sanki yığılma daha azaldı gibi. Denemesi bedava eğer LPG li ise siz de o T kısmından sıcak girişi iptal edip bir deneyin olmazsa geri alırsınız.
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2012, 00:13:39 Gönderen: bunalan »

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #8 : 28 Temmuz 2012, 02:59:59 »
Benim araç lpg'li. LPG de yanma sonucu ortaya çıkan sıcaklık benzinden çok daha fazla. Ee böyle olunca bir de sıcak hava göndermenin mantığı olmasa gerek. Hem de izmirdeymişsiniz. Bence benim gibi o boruyu iptal edin. LPG li ise büyük ihtimal farkı hissedeceksiniz.

Hatta şöyle diyeyim o borunun devamında birleştiği soğuk hava borusunun olduğu T şeklindeki şeyin içinde bir termostat var. Araç ısınınca o termostat sizin gösterdiğiniz sıcak girişini kapatıyor olması lazım ama eminim ki o termostat bozuktur. O yüzden sürekli büyük oranda sıcak hava gidiyordur.

Ben sanki o termostat çalışmış gibi itip arkasına destek koydum kıştan beri de öyle kullanıyorum motora sürekli normal hava gidiyor. Ve farkı da var gibi çünkü sıcak havada oksijen miktarı düşüyor diye biliyorum ee doğal olarakta yanma performansı düşür diye düşünülüyor. Ben iptal ettim farkını da hissettim ısınınca sanki yığılma daha azaldı gibi. Denemesi bedava eğer LPG li ise siz de o T kısmından sıcak girişi iptal edip bir deneyin olmazsa geri alırsınız.

Aynen hemen hemen çoğu zamanla bozuluyor ve araç sürekli sıcak hava çekiyor. Ben sıcak hava girişini japon ile yapıştırmıştım.  :sevgi:

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 15 Kasım 2012, 11:16:14 »
güzel bilgi bi ara iptal edelim orayı :)
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 16 Kasım 2012, 22:28:16 »
Yukarıda ben sıcak girişini iptal ettiğimi söylemiştim ama şimdi tam tersini yaptım tamamen soğuk kısmı kapatıp sıcak kısmını açtım. Çünkü günde gittiğim mesafe 6 km. Sabahları araba ısınana kadar yol bitiyor. Belki böyle birkaç km önce ısınır diye kapattım bakalım böyle nasıl olacak. :)