Gönderen Konu: Direksiyon ve vites geçişleri hakkında yardım  (Okunma sayısı 9739 defa)

Çevrimdışı ahmetoymaci

• Profili Görüntüle
Ynt: Direksiyon ve vites geçişleri hakkında yardım
« Yanıtla #28 : 19 Temmuz 2012, 13:52:14 »
Arkadaşlar bu vites geçişlerinde kullanılan yağdan fark ettiğini duydum. Yağ maliyeti bu işi epey etkiliyormuş
VW Golf 4 2000 Model, 1600, Benzin + LPG. 142.000, Trendline, Gümüş gri.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 20 Temmuz 2012, 02:03:38 »
 :) kaputu açın vites takımlarına bakın bi kutu wd-40 alın o takımlara güzelce sıkın iyice yedirin geriden baslayıp bir iki üç dört beş takın bikaç kez sonra tekrar sıkın bidaha tekrarlayın ben böyle yaptım ayrıca körüğün altındaki mekanizmayıda wd-40ladım ve geri viteste itesi tutan körüğün altındaki mandalıda vazelinledim yumuşak geçiyo mandal aşınmıyo hemde ve devirlyken vitesi deiştirirkende hiç sıkıntı yaşamıyorum bi ip uçu daha devirli kullanırken seri fakat vites koluna fazla yüklenmeden değişim yapın ;)
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 20 Temmuz 2012, 10:36:13 »
bu wd 40 kesin alacam ama heryere kullanabilirmiyiz. mesala fren balatalarında kapı ayrımlarına falan sıkmamız bi sıkıntı çıkarırmı ?

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 20 Temmuz 2012, 10:38:08 »
Her yere de kullanılmaz açılması sıkıntı olan paslanmış yerlerde vs.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 21 Temmuz 2012, 23:26:04 »
fren balatalarına sakın sıkma tutmaz frenler wd40 yağlayıcı özelliğe sahip kapı menteşelerinde kulanabilirsn balatalarda würth balata spreyi kullanıcaksın ayrıca ön takımdaki gıcırtıları kesmek içinde wd40 kullanabilrsin kanala çekip oynar parçalara sıkarsan ön takım sesleride keslr
WOLFSBURG STYLE ;)

Çevrimdışı salih18200

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #33 : 22 Temmuz 2012, 00:36:09 »
Bende de 2. vites problemliydi, 2 ye atarken elimde kalacak diye korkuyodum. Ustaya söyledim şanzıman yağını bir numara inceltelim birde öyle dene dedi. Ogün bugundür vitesler yağ gibi.

Çevrimdışı serhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #34 : 22 Temmuz 2012, 00:41:54 »
vw servisten orjinal yağı alın ustanıza koydurun bence vwlerde hassas bu yağ konusu biraz ustalarda gelişigüzel şanzuman yağlarnı koyuyo
WOLFSBURG STYLE ;)