Gönderen Konu: Direksiyon ve vites geçişleri hakkında yardım  (Okunma sayısı 9738 defa)

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
Ynt: Direksiyon ve vites geçişleri hakkında yardım
« Yanıtla #14 : 18 Temmuz 2012, 09:06:59 »
ben toros tan golfe gectıgım için bana yumusak geliyor.  ;D
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 18 Temmuz 2012, 09:56:04 »
ben vites geçişlerinden şikayetçiydim. körük içini ve motorun ordaki vites kollarını yağlıyorum sorun düzeliyordu. ama benda farklı bir sıkıntı vardı 5. viteste 120-130 arası giderken sert fren yapınca vites sertleşiyor hatta freni bırakana kadar vites 5. vitesten çıkmıyordu. biraz kullandıktan sonra düzeliyor 1 e ve 2 çok zor geçiyordu. ustaya gidene kadar düzeliyordu. düzelmesine fırsat vermeden ustamın yanına gittim. al kullan dedim. akşam gel dedi. akşama düzelir şimdi kullan dedim. bindi gitti 5 dak. sonra sorunu tespit etti sert frende ve sola dönüşlerde motor kasıldığı için vites koluna baskı yapıyo dedi ve motorun ordaki kollardan biri biraz eğimiş zorlayınca sanırım. kolu düzeltik. şuan hiçbir problemim yok. sormadığım kimse kalmamıştı herkes bişi dedi (baskı balata-senkromeçler falan ) işin tek çözümü vites kollarıdır. tecrübe ettim öğrendim. herkesede bunu tavsiye ediyorum. geçenlerde biri geldi vitesin sert olduğunu söyledi, vites kollarına pas sökücü sıktım hissedilir derece yumuşadı ve adam bayağı bi dua etti.

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 18 Temmuz 2012, 11:09:40 »
hareket halindeyken vites geçişlerini motor kulaklarıda etkiliyor aslında gaz verdikçe viteslerde oynama varsa motor kulaklarının gevşek olması veya boşluk olmasındanda dolayı. Bende vites kollarını yağlatıyorum sıvı gres yağı demişti usta ama sizin dediğiniz gibi pas sökücü ile bi denemesini yapacam.

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Temmuz 2012, 11:21:29 »
ya bu arada pas sökücü için kulladığınız bi ürünün linki falan varsa verirmisiniz. farklı birşeyler yapıp aracı daha'da kötü duruma sokmayalım :D

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Temmuz 2012, 11:39:16 »
WD40 :)

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Temmuz 2012, 11:44:34 »
çok şey yazıyorum ama k.bakmayın artık ek olarak motorsilk ürünlerinin şanzuman yağı na dökülen katkı maddeleri var onlardan kullansak kemikleşmelerde azalma olurmuki acaba :)

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 18 Temmuz 2012, 12:34:31 »
Aman uzak durun...

Çevrimdışı bi_ta_ne_si_63

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 18 Temmuz 2012, 14:05:55 »
bende de 2011 golf 4 var vites geçişleri için tamirciye gittim ve vites geçişlerimin kötü olduğunu söyledim. verdiğim para haram zıkkım olsun. hiçte demediler bu arabaların vites geçişleri böyledir diye. bana vites tamir takımı değişirse düzeleceğini söylediler ve bende arabayı bıraktım sadece parça için 240 lira para verdim bide bunun el emeği var. size yemin ederim ki arabanın  vites geçişleri şimdi eski durumdan daha kötü. olurda sizde böyle bir problem yaşarsanız sakın tamirciye para yedirmeyin öyle kullanın gitsin.  para gözler..

Çevrimdışı Sinancetintas

• Yaşam İlaçım Oldun Golf..
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 4'den Sonra Golf 5
« Yanıtla #22 : 18 Temmuz 2012, 15:46:12 »
Golf 4'lerin bence en büyük sorunlarından biri bu vites geçişleri.. Özellikle Geri viteste bildiginiz üzere senkromeç yok.. ve öyle bi zamanda olur ki siz arabaya binersiniz saygı duydugunuz büyügünüz veya babanızda biner siz araçı çalıştırır geri vitese takmak istersiniz gıııırrrrrrrtkkk diye bi ses.. hiç sevmedigim bişeydi ama bunun çözümünü servisten bi arkadaşım buldu önce vitesi 1'e takıp sonra geriye takarsan vites senkron oluyor bu durumda ortadan kalkıyor.. ;)
Das Auto..

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 18 Temmuz 2012, 18:23:52 »
Golf 4'lerin bence en büyük sorunlarından biri bu vites geçişleri.. Özellikle Geri viteste bildiginiz üzere senkromeç yok.. ve öyle bi zamanda olur ki siz arabaya binersiniz saygı duydugunuz büyügünüz veya babanızda biner siz araçı çalıştırır geri vitese takmak istersiniz gıııırrrrrrrtkkk diye bi ses.. hiç sevmedigim bişeydi ama bunun çözümünü servisten bi arkadaşım buldu önce vitesi 1'e takıp sonra geriye takarsan vites senkron oluyor bu durumda ortadan kalkıyor.. ;)
benim geri viteste sıkıntı yok :D
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 18 Temmuz 2012, 22:22:36 »
nadir durumlarda bendede 1.viteste oluyor ışıklarda falan beklerken 2.vites'e atıp ardından 1 geçiyor :D

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #25 : 19 Temmuz 2012, 00:11:56 »
Allhtan araba otomatik bari o sikintidan yirttik

Çevrimdışı KOÇ:)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 19 Temmuz 2012, 00:24:00 »
Uzun zamandır aktif olamadığım için bu bilgileri kaçırmıştım. Bende de 1.viteste problem oluyordu. 2 ardından 1 yaparak sıkıntısız geçiş sağlıyordum ama normalmiş çok sevindim. :D

Çevrimdışı Buhar

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 19 Temmuz 2012, 09:41:06 »
Ben pek sıkıntı yaşamadım.Bundan önceki arabam 306da da geçişler dişliydi.Ondan mıdır nedir pek sıkıntı yok.Ama ilk zamanlar 1 den ikiye atarken gırç sesi bende de geliyordu.Bunu da debriyaja tabana kadar basarak hallettim.
Şu an için aracımdan hiçbir sıkıntım yok :D