Gönderen Konu: golf 5 acil yardım!!!!  (Okunma sayısı 3029 defa)

Çevrimdışı piyotr

• Profili Görüntüle
golf 5 acil yardım!!!!
« : 09 Temmuz 2012, 18:37:30 »
Selam arkadaşlar. bilen varsa ardım etsin deli olucam. aracım 2004 golf v 1.6 midline triptonik. araçta çift yönlü klima var. sıkıntı şu   klimayı açınca çok güzel soğuk hava üflemeye başlıyor ancak iki dakika sonra ızgaralardan gelen havayı yavaş yavaş kesiyor. klima çalışıyor, fan çalışıyor ancak ızgaradan hava gelmiyor. aynı şeyi klima çalışırken iç hava sirkülasyon düğmesine basınca da yapıyor. klimacıya götürdüm hava sirkülasyon motorunda sorun var dedi (adı v113) bu motor yüzündenmiş. servis değişimi için 500 tl istiyor. bu motor bozuk mu değil mi anlayamadım. bozuk olsa hiç çalışmaz klimayı açınca açılıyor sonra yavaş yavaş kendini kapatıyor. sizce ne yapmalıyım önerdiğiniz bir yer var mı götüreyim? motorun resmi sanırım bu:
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2012, 18:40:16 Gönderen: piyotr »
efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir

Çevrimdışı piyotr

• Profili Görüntüle
Ynt: golf 5 acil yardım!!!!
« Yanıtla #1 : 11 Temmuz 2012, 13:51:15 »
koskoca forumdan da ses çıkmadı  baktım olmuyor dedim yetkili servise gideyim onlar en iyisini bilir. Ümraniye rekora gittim. Çok güzel karşıladılar sağ olsunlar, anlattım derdimi danışmaya. Elektrik bölümünden gelip baksınlar bekleyin dediler. Neyse geldi biri arabaya geçtik biraz kurcaladı klimayı ve aynen şunu söyledi: 'araçta hava sirkülasyon motoru bozuk %500 bu sebepten, değişmesi lazım' İyi dedim değişsin de ne kadara değişir? Gittik içeri parçaların fiyatını sorduk motorun bir tanesi 350 tl. ikisi değişebilir dedi 700 tl. işçilik mişçilik 1000 tl yi geçer dedi. yahu bu motor tamir falan olmaz mı dedim, çaresi yok değişecek dediler. Tabi ben aman canım soğutmasada olur camları açarım püfür püfür diyerek kaçtım oradan. Ama kafama çok takılıyordu bu sabah interneti kurcalarken bir klimacı buldum, aradım ve anlattım. Motorun değişmesine gerek olmayabilir getir bir bakalım dediler. Gittim, adam torpidonun altını iki dakikada açıverdi, birde baktı ki o yetkili servisin %500 değişecek dediği motorunun fişi çıkmış, fişi taktı klima püfür püfür. 40 tl işçilik verdim halloldu. şimdi bu nasıl iş diye soruyor insan. Yani araştırmasam ve direkt servise versem gitti 1000 tl. Şimdi bir daha ben yetkili servise içim rahat bir şekilde gider miyim? Hiç sanmıyorum. Mesela aracımda dijital ekran sorunu var, yetkili servise götürmeyeceğim
efsaneler ölmez sadece şekil değiştirir