Gönderen Konu: Motor arıza lambası yardım.  (Okunma sayısı 3623 defa)

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
Motor arıza lambası yardım.
« : 09 Temmuz 2012, 15:20:48 »
Arkadaşlar 2003 model pasific aracımda atiker marka sıralı sistem lpg bulunmakta ve zaman zaman ekranda  emission workshop yazısı ile beraber motor arıza lambası yanmakta bununla iligli vw bayisine götürdüğümüzde problemin lpg'den dolayı (zengin ve fakir karışımından) olduğunu söylüyorlar. Konu ile ile ilgili aynı problemler ile karşılaşanız ve çözüm bulanınız varmıdır.

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
Ynt: Motor arıza lambası yardım.
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2012, 00:09:52 »
Lamda Sensörü o benimki bozuldu öylece duruyor çünkü gaz sistemi onu bozuyor benim bilgim bu kadar.

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 10 Temmuz 2012, 09:25:15 »
lamba sensörünü değiştirerek olayı çözermiyiz acaba ?

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 10 Temmuz 2012, 10:33:08 »
değiştireceğin tek şey lpg aldığın istasyon, öncelikle bunu dene o hatayı çiğ lpg geldiği zaman yapar. yine sorun devam ederse, aracı 40-50 km benzinde kullan ve lpg servisine git, benzin yakıt değerlerini kopyalayıp lpg yakıt değerine atsınlar sorun büyük olasılıkla çözülür. bi de herkese tavsiye ediyorum landirenzodan başka lpg markası kullanmayın. vw ler le en uyumlu çalışan modeldir. ben brc takmıştım 3 ay çok sorun yaşadım (egr valfinide değiştim.). landirenzoya döndüm sadece filtre değiştirmeye gidiyorum. peki bişey sorayım araç hata verdiğinde çalışmasında silkeleme-titreme oluyor mu?

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 10 Temmuz 2012, 11:43:52 »
değiştireceğin tek şey lpg aldığın istasyon, öncelikle bunu dene o hatayı çiğ lpg geldiği zaman yapar. yine sorun devam ederse, aracı 40-50 km benzinde kullan ve lpg servisine git, benzin yakıt değerlerini kopyalayıp lpg yakıt değerine atsınlar sorun büyük olasılıkla çözülür. bi de herkese tavsiye ediyorum landirenzodan başka lpg markası kullanmayın. vw ler le en uyumlu çalışan modeldir. ben brc takmıştım 3 ay çok sorun yaşadım (egr valfinide değiştim.). landirenzoya döndüm sadece filtre değiştirmeye gidiyorum. peki bişey sorayım araç hata verdiğinde çalışmasında silkeleme-titreme oluyor mu?

lpg aldığım istasyonuda değiştirdim gene aynı problem devam ediyor. genellikle lpg bitmeye yakın daha sık yapıyor. araç uyarı verdiği zaman ve lambayı yaktığı zaman herkangi bi çekiş kaybı veya titreme silkeleme gibi problemler olmamaktadır. Bu problemler sizin araçlarınızda olmuyormu peki

Çevrimdışı bennecyim

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 10 Temmuz 2012, 12:40:02 »
dediğim gibi brc de yaptı landirenzo taktıktan sonra sorun yaşamadım. ama ben bujileri de değişmiştim. 1 kere yaptı ustaya sordum çiğ yakıt gelmiştir dedi hatayı sildik bi daha yapmadı. geçen hafta 2.500 km yol daha yaptım tık bile demedi maşallah. sen bide yakıt değerlerine baktır. o da çözüm olmazsa egr valfi, bobin ve bujileri kontrol et.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2012, 12:41:16 Gönderen: bennecyim »

Çevrimdışı blackboyss

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 10 Temmuz 2012, 18:53:54 »
bence sana iyi bir atiker ustası gerek bende lavato var sorun yok.

Çevrimdışı 4GuardiaN

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 10 Temmuz 2012, 20:58:06 »
aracı bilgisayar bağladığımız zaman herhangi bir sorun çıkmıyor arızayı siliyoruz belli zaman sonra arıza tekrar devam ediyor.olmassa dediklerinizi tek tek kontrol ettireyim muhtemelen lpg sisteminden kaynaklanıyor.