Gönderen Konu: Motor Üflemesi  (Okunma sayısı 11939 defa)

Çevrimdışı evrim0626

• Profili Görüntüle
Motor Üflemesi
« : 01 Temmuz 2012, 18:29:47 »
Merhaba dostlar. 2000 model 300 binde vw bora aracımız var 5 yıldır kullanıyoruz bunun 70 bini lpg. babam yaklaşık 1000 km önce yağı değiştirmiş.. her zaman castrol 10 \40 kullanırken gittiği usta mobil 5 \ 30 koymuş. abi bu daha iyi motor ömrünü uzatır vs diyerek. biz aracı satışa çıkardık müşteri arabayı ustasına götürdü motor üflüyor abi demiş 2500 3000 masraf demiş doğal olarak alıcı vazgeçti. şimdi benim sorum şu ben araca baktım motor üflüyor elimi tutunca hissettim evet ama yağ sıçratma duman atma yok araçta. bide bu yağı değiştirmeden de olabilir mi? bizim araçlarda bu yağ kullanan var mı? bizim motorda sorun varsa gerçekten bu kadar tutar mı teşekkürler.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
Ynt: Motor Üflemesi
« Yanıtla #1 : 01 Temmuz 2012, 19:36:17 »
dört başı mamur bir motor rektefiyesinde o fiyata yaklaşır. ama her üfleyen motor bitik motor değildir. sıf r araç dahi bir miktar üfler. yüksek miktarda yağ yakmıyorsa, kompresyon kaybı yüksek değilse daha çok yol yapabilir ustayım diyen kasapların bitmiş dedikleri motor.

motoru açmadan motor sağlığına dair en sağlıklı teşhis motor kompresyon testi ile konulabilir.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı evrim0626

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2012, 19:40:16 »
yok hocam her zamanki kadar 10 binde 1 litre kadar. babamda sürekli bakar çünkü yağa ve yılda 2-3 defa ankara antalya arası gidiyoruz biz.dediğim gibi baktım yağ atması falan da yok kapağı açınca. ben acaba dedim yağdan mı oldu sizce yağı değiştirmemizin etkisi varmıdır? mobil 5\30 bizim araçlara uyuyor mu? cevabınız için teşekkürler.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2012, 19:41:13 Gönderen: evrim0626 »

Çevrimdışı mcc-120

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 01 Temmuz 2012, 23:03:39 »
5 30 ford lara özel bir yağ bi önceki aracım ford tu bu yağı koyarlardı dediğin gibi 10 binde 1 litreye yakın yakardı yağ ince diye söylenirdi 10 40 ideal bizim araçlar için ... her motor üfler kimi az kimi çok bazen hiç üflemeyen motor rektefiyelik oluyor kapalı kutu bilemez kimse senin bitik dediğin motor 100 bin km daha gider iyi bir kullanımda şans işi

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #4 : 01 Temmuz 2012, 23:25:15 »
açıkçası benim bilgim genel konular. model bazında yağ uygunluğu gibi konular ancak kullanıcısının veya ustasının bilebileceği şeyler. doğru cevaplar gelecektir (ki gelmeye başlamış bile)
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı evrim0626

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 01 Temmuz 2012, 23:55:39 »
evet bu işin ustası arkadaşlardan da cevap bekliorum. cevap verenlere de teşekkürler

Çevrimdışı vw_2005

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2012, 11:24:58 »
Motor üflemesini yağdan dolayı yapacağını tahmin etmiyorum.Aracınızın kilometresi ve yaşından dolayıda bir masraf açmış olabilir.Malum 300.000 km.  :tamamdir

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 02 Temmuz 2012, 11:58:20 »
Yağdan dolayı olacağını sanmam ama bizim araçların yağını suyunu yemini eksik etmediğiniz sürece rahat 500 bin i devirir. Ki 650 bin de Bora gördüm :)

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 02 Temmuz 2012, 12:21:05 »
bende bora var ve lpg de kullanıyorum öncelikle volkswagenin yağı 10/40 castrol motorun üfleyip üflemediğine nerden bakılıyor cok merak ettim bu araçların motorlarına yağ konulan kapaktan bakıldıgında üfleyip üflemediğini kolayca anlayamazsın cünkü  orda calışan bir egzantirik mili var yağ cubuğunun olduugu yeri açtığında orda bi yüksek derceli hava basıncı varsa o bir işaret olabilir. bi aracınızın yağ eksiltmesini kontrol edin ama kullanıdığınız yağ biraz ince

Çevrimdışı evrim0626

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 02 Temmuz 2012, 19:03:39 »
bugün bizim ustaya götürdük adam normal motor dedi sıfır araba mı alıyorlar dedi. öyle abartılı bir üfleme yok dedi. arkadaş hepsi usta hepsi başka bişi sölüyor.

Çevrimdışı cold

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 04 Temmuz 2012, 00:27:12 »
yaa inanma zaten herkes usta benim aracım 600 bin km de almadan önce 2000 senesinde sanayiye götürdük uwww motor gitmiş falan dediler ama arabaa tertemizdi içimizede sinmişti inanmadık ustaya dedik alıcaz aldık 380 binde aldık 600 bindeyiz 220 bin km yol yapmışız sen düşün tek sorunda contası yandi 2006da ve hala gidiyor bi araç yağ su eksiltmiyorsa motorunda sorun yoktur emin ol için rahat olsun ama yağını her zaman ne kullanıyorsan ondan kullan deiştirme tavsiyem :tamamdir

Çevrimdışı evrim0626

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 06 Temmuz 2012, 15:12:37 »
teşekkürler yorumunuz için