Gönderen Konu: km yanlış ölçüyor sebebi ne olabilir yardımmm.  (Okunma sayısı 2085 defa)

Çevrimdışı hsn636

• Profili Görüntüle
km yanlış ölçüyor sebebi ne olabilir yardımmm.
« : 28 Haziran 2012, 02:20:28 »
arkadaşlar aranıza yeni katıldım 98 golf 4 aldım gayet memunum ancak aracım aracın km si ile oynanmış bunuda biliyorummm. fakat benim sorunum her zaman gidip geldiğim 65 70 km arası yolu 48 km olarak ölçüyor yeni fakettim. yolda giderken 90 la gaza yükleniyorum araba gayet iyi hızlanıyor fakat ibre gaza bastığım kadar hızlanmıyor. dedimya 65 70 km arası yoluda 48 km olarak ölçüyor. bu nedir anlamış değilim ne kadar masraf gider bilgisi olan varmı arkadaşlar. zaten aractan borcum var biraz bende fazla masraf etmek te istemiyorum ya böyle binecegim yada  fiyat uygunsa yaptıracagım yardımcı olursanız sevinirim...

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: km yanlış ölçüyor sebebi ne olabilir yardımmm.
« Yanıtla #1 : 28 Haziran 2012, 02:48:55 »
hız ibresi sökülüp takıldıysa kalibrasyonu yanlış yapılmıştır, lastik ölçülerinizin orjinalle aynı olup olmadığına bakın ( 70km yer 48 lastikten olmazya) gösterge işi tuzlu iş kolay gelsin..
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 28 Haziran 2012, 08:00:16 »
istersen sana uygun fiyata gösterge satabilirim
kerim_dikmen

Çevrimdışı hsn636

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2012, 00:31:28 »
cevap veren ve ilgilenen arkadaşlara çok teşekkür ederim... yarın sanaiye gideceğim bakalım inşallah hayırlısıyla en ucuz yolldan kurtulurum.. olmadı almanyada dayım var tamirci onla görüştüm oda yardımcı oldu eğer kadranda sıkıntı varsan oradan temin edeceğim.hem fiyatı uygun  kadran fiyatı 45 euro felan cıkmaymış. link gönderdi örnek için

http://www.ebay.de/itm/VW-Golf-4-IV-Bora-Benzin-Tacho-Kombiinstrument-Original-1J0-919-860-Tachometer-/261044885048?pt=DE_Autoteile&hash=item3cc77cd638&fb_source=message
                                                                      paylaşmak istedim