Gönderen Konu: Ses sistemi  (Okunma sayısı 6173 defa)

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
Ses sistemi
« : 26 Haziran 2012, 10:03:37 »
merhaba arkadaşlar bi sıkıntım var ama sanayiye gidipte bi teypçiye danışmak istemiyorum çünkü her seferinde kazıklıyorlar..

golf  IV ten V e terfi ettik ama ses sisteminden memnun değilim aracım comfort ama  ses sistemi net değil sanki. aracın orjinalini bozma taraftarı biri değilim. şimdi sorun kolonlarda mı yok teyp te mi.. teyp te desem daha önceki aracım caddy di onun ses sistemi süperdi ondaki verimi golf V te alamamak beni üzdü. şimdi kolonları değiştirmek bana ne kadara maal olur be ne ile değişir bu işlemi yapan arkadaşlardan yorum rica ediyorum.

Çevrimdışı GB666

• Profili Görüntüle
Ynt: Ses sistemi
« Yanıtla #1 : 26 Haziran 2012, 18:36:30 »
bende senin gibi 4'ten 5' geçenlerdenim yaklaşık 8 ay oldu..2005 cofrtline var bende ankara'dan kayseri'ye gittim arabayı almak için arka hoparlörlerini olmadığını görünce büyük şok yaşadım keşke daha iyi araştırsaydım dedim kendi kendime..geçenlerde doğuşa sormuştum hoparlör taktırayım mı diye oda teyp'in 2 çıkışlı olduğunu ve kaldırmayacağını söylediler bana senınde bilgin olsun kardeş..

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 26 Haziran 2012, 19:51:24 »
Benim kide 5comfortline sesi çok iyi Tizi fazla açınca dağıtıyor tek problem o ortanın hafif sağında bası sonun 2tık önünde tutuyorum böyle çok iyi. 2008 Comfortta 4büyük 2mid yani orta 4te tiz var. TOPLAM 10. Ses olarak fokus hariç bindiğim bütün araçlardan iyi.

Bunlar işe yaramıyorsa ya hoparlör tozlanmış veya patlamıştır.
Büyük hoparlörler yerine aynı ebat 16,5CM Mıknastısı büyük, oz değeri yüksek, "Tek kanal"yani tizsiz, çıkan hoparlörle aynı OHM a sahip 6ise taktığınızda 6olmalı, hoparlör takabilirsiniz.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2012, 19:53:49 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı jckal_

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 02 Temmuz 2012, 10:44:12 »
hmm marka model önerebilir misiniz 4 kasa ya JBL GTO6503 taktırmıştım sanırım aynısı olmaz galiba

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 02 Temmuz 2012, 11:08:16 »
http://www.vwtr.net/forum/polo-9n/vw-polo-arka-kapi-hoparlor-montaji-resimli-t5428.0.html;msg55920#msg55920

Bu başlıktaki arkadaş sana yardım edebilir aynı yolu tavsiye ederim. Golf/Polo/Passat hepsi aynı ebat kullanıyor hoparlör sayısı arttıkça ses güçlenir
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 11:09:34 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı emrecan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 11 Ekim 2012, 15:19:03 »
ben aracımın arka kapılarına orjinal oparlörlerini taktırdım ses kalitesi ciddi anlamda değişti orjinal oparlörler kapıyı bas tüpü olarak kullanıyo ama sonradan taktığınız emanet gibi duruyo en kalitelisinide taktırsan orjinalinin yerini tutmuyo ses takıntısı olan biriyim ama beni tatminetti  ;)

Çevrimdışı aaa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 12 Ekim 2012, 00:49:01 »
benim arabanında arka kapılarda hoparlör yoktu birkaç yere sordum iki çıkışlı dediler ön kapılara parelel çekeriz dediler taktırmadım sonra başka bir yerde vw iki çıkışlı teyp takarmı hiç bunlar  dört çıkışlı dedi ama teybin çıkışları zayıf çok bir değişiklik olmaz arkada oturanlarda müzik dinler dedi. bende takın deneyelim dedim pioner marka 16 cm hoparlör taktılar adamın dediği gibi önde oturan için fark yok gibi ama arkada oturan için fark var ve fader özelliği devreye girdi toplam 110 tl aldı. şimdi niye takdırdım diye düşünüyorum bana ne arkadakinden  :) golf 4 ün sistemi daha iyiydi
Savaşı zenginler başlatır fakat fakirler ölür