Gönderen Konu: devir daim pompası değişimi  (Okunma sayısı 9981 defa)

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
devir daim pompası değişimi
« : 21 Haziran 2012, 20:05:27 »
Arkadaşlar geçen hafta devir daim pompası bozuldu.su kaçırıyordu yenisini istettim parça gelince alıp tamirciye götürdüm.ne olduysa bundan sonra oldu
usta sökmeye başladı pompayı sonra dediki trigeri sökmeden pompayı çıkartamayız mecbur trigeri sökeceğim.trigeri söktü sonra dediki sökülen triger tekrar takılmaz takarsak kopabilir mecbur yenisini takalım.bu arada arabadan çıkan trigerde yepyeni.triger kopmasını göze alamadığımdan tamam demek zorunda kaldım ama kıllandım açıkçası.yanımda babamda vardı oda bunu tasarlayan adam bir almansa basit bir pompa değişimi için triger değişmeyecek şekilde tasarlamıştır dedi.açıkçası bende öyle düşünüyorum.neticede pompa trigere değil alttaki diğer kayısa bağlı.konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Çevrimdışı burak.akın

• GOLF 1 GLD
    • Profili Görüntüle
Ynt: devir daim pompası değişimi
« Yanıtla #1 : 21 Haziran 2012, 20:22:25 »
birtek kayışı sökmek yetmiyo devirdaim için. trigeri söküp takmakla kopucağını sanmam ustanın görüşüdür o bence :)

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 21 Haziran 2012, 23:11:36 »
sadece kayışı çıkarmakla olmayacağını biliyorumda trigeride çıkarmaya gerek varmıydı onu bilmiyorum.
ustanın dediği trigeri tekrar gereceğiz takmak için koparsa ben karışmam.
öyle deyincede kopsun diyemiyor insan mecbur değiştir diyor

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 21 Haziran 2012, 23:58:39 »
sadece kayışı çıkarmakla olmayacağını biliyorumda trigeride çıkarmaya gerek varmıydı onu bilmiyorum.
ustanın dediği trigeri tekrar gereceğiz takmak için koparsa ben karışmam.
öyle deyincede kopsun diyemiyor insan mecbur değiştir diyor
ustanı degıstır kardes kayıs ıyı oldugu surece gunde mılyarlarca kez aynı kayısı takar marsa basarım  on lıra ıscılık fazla ıstemek ıcın yapılan bı hareket emın olabılırsın buna :tamamdir

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Haziran 2012, 00:38:44 »
ustanı degıstır kardes kayıs ıyı oldugu surece gunde mılyarlarca kez aynı kayısı takar marsa basarım  on lıra ıscılık fazla ıstemek ıcın yapılan bı hareket emın olabılırsın buna :tamamdir
aynen katılıyorum sadece kayış sökülecekti ve devir daim değişecekti bende nişan işim bitsin devr daimi değiştirmeyi düşünüyorum ses geliyor sıfırını nerden bulduğunu söylersen sevinirim

Çevrimdışı alpers3

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Haziran 2012, 00:45:05 »
aynen katılıyorum sadece kayış sökülecekti ve devir daim değişecekti bende nişan işim bitsin devr daimi değiştirmeyi düşünüyorum ses geliyor sıfırını nerden bulduğunu söylersen sevinirim
acentalarda var eger bulamazsan yenı olarak hem yan sanayı hemde orjınalı var elımde yardımcı olurum tabıı cıkma orjınalıde var elımde

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 22 Haziran 2012, 14:40:31 »
devir daim pompasını istanbul kadıköy'de oto mekanik'ten aldım.35tl fiyatı.
kredi kartı numaranı veriyorsun istediğin adrese kargoluyorlar eğer şehir dışındaysan.tavsiye ederim düzgün esnaf.buralarda herkes biliyor.
tel:0216 338 08 94 Ali
pompa işini atlama ses yapıyorsa.bendede önce sadece ses vardı sonradan akıtmaya başlamış.allahtan fark ettim hemen.fark etmesen su kalmayacak yataklar bile yanabilir.35tl'lik parça için bütün motoru indirirsin sonra
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2012, 14:42:58 Gönderen: fatih1708 »

Çevrimdışı CoX_BoY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Haziran 2012, 17:48:01 »
devir daim pompasını istanbul kadıköy'de oto mekanik'ten aldım.35tl fiyatı.
kredi kartı numaranı veriyorsun istediğin adrese kargoluyorlar eğer şehir dışındaysan.tavsiye ederim düzgün esnaf.buralarda herkes biliyor.
tel:0216 338 08 94 Ali
pompa işini atlama ses yapıyorsa.bendede önce sadece ses vardı sonradan akıtmaya başlamış.allahtan fark ettim hemen.fark etmesen su kalmayacak yataklar bile yanabilir.35tl'lik parça için bütün motoru indirirsin sonra
  orayı biliyorum :) sıkıntı yok ustat evllah saolsın sen nerde oturuyorsun

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 24 Haziran 2012, 00:10:15 »
istanbul acibademdeyim ben.