Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)  (Okunma sayısı 274239 defa)

Ynt: Bora-Golf IV Cruise Control-Hız Sabitleyici Montajı yaptım :)
« Yanıtla #70 : 30 Ekim 2012, 00:13:10 »
O işin latifesi zaten Metin hocam :) görevlendirme gittiğim okuldaki de selam vermeyi bile beceremiyor bi rehbere ihtiyacı var ;)
kolu antepten temin ettim demiştiniz sanırım, şu ara ne kadarki fiyatı bi bilginiz varmı, yaşadığım şehirde vw yok Ankaraya sorayım diyordum bende. ama önce benim elektrikçiyle bi görüşmem lazım kendim yapamam beni aşar, kaş yapayım derken göz çıkabilir :o
Emniyet kemeri takın, sevdiklerinize bağlanın.

« Yanıtla #71 : 30 Ekim 2012, 09:41:42 »
Süleyman bey Antepte bir arkadaşım vasıtası ile getirttim. Yetkili servis takmak için 480 lira istedi sonra takamayacağını söyledi :) Bana maliyeti tüm masraflar işçilik kendime ait 250 lira oldu. Zaten 2 yıldır aklımda olan bir donanımdı gerekli araştırmaları yapmıştım fakat bana çoğu arkadaşım manuel araçta CC ye ne gerek var dedi fakat kendileri benden önce taktırıp daha sonra bana abi sen haklıymışsın yok böyle bir olay dediler ve bende bu yüzden bu işi 2 yıl erteledim :D

Sizin araç otomatik olduğu için manuel e göre daha da kullanışlı olur çünkü bayır yukarı çıkarken ve inerken araç kendisi vites düşürür ona göre kompresyona falan girer ve bayır çıkarkende inerkende hızını korur. Manuelde bayır yukarı çıkarken vitesi kendimiz düşürdüğümüz için debriyaja bastığımızda devredışı kalıyor bayır aşağı inerkende frene basıyoruz yine devre dışı kalıyor :) Ama RES tuşuna basıldığında hafızadaki hıza geri ukaşıyor. Yakıt tüketimi de cabası.

« Yanıtla #72 : 01 Kasım 2012, 12:48:54 »
metin bey öncelikle hayırlı olsun cok başarılı bi calısma sizi tebrik ederim zoru başarmışsınız bu donanımı bende yapıyorum fakat takıldıgım 1 2 şey var yardımcı olabilirsen sevinirim
1---- sanki 2.kablo grubu var o neişe yarıyor
2----beyine giren kablo sayı nedir onu pek anlayamadım
efe

« Yanıtla #73 : 01 Kasım 2012, 13:41:52 »
Teşekkürler Nihat bey başka bir forumdan tanışıyoruz galiba gök mavi Bora Pacific far yıkamalı ve bagaj açmalı :)

1-) Hız sabitlemeli kol takacağımız için far-sinyal grubuna gelen kablo haricinde hız sabitleyiciden beyne hat çekilmesi için 2. bir kablo seti var. 2. kablo grubu hız sabitleyicinin ilk kablo grubu ise eski far koluna ait far-sinyal grubunun. O yüzden yeni kola zaten eski soket oluyor benim yaptığım hız sabitleyicili kolun içinde gelen kablo demetini eklemek oldu.

2-) Beyne giren kablo sayı şu. Beyindeki soketi söktüğünüz zaman aynen diyagramdaki gibi numaraları göreceksiniz. Hız sabitleyicili koldan gelen kablolar ecudaki uzun sokete ekleniyor bir tanesi ise sigorta panelinden kontak artısına ekleniyor. Ecu daki uzun olan siyah kutulu soketin içinde iki adet turunu renk soket daha göreceksiniz. Diyagram onu göstermektedir. Ecu dan soketi söktüğüm fotolarda göreceksiniz. Sağdan sola doğru büyümektedir ve 38-57-75-76 nolu pinlere kablolar renklerine göre eklenecektir. Kablo eklerken sokette pinler mevcuttur siz sadece kabloyu biraz soyup pini sıkıştıracaksınız.

« Yanıtla #74 : 01 Kasım 2012, 15:44:03 »
Metin bey çok teşekkur ederim acıklamaların için tahmininiz dogru yalnız gök mavi degil reflesk dümüş sizler sayesinde bende vw nin eksiklerini gidermeye calısıyorum
efe

« Yanıtla #75 : 01 Kasım 2012, 17:24:47 »
Estağfirullah :) Bence en büyük eksiklik farlarıdır bir an önce bixenona terfi edin :)

« Yanıtla #76 : 02 Kasım 2012, 10:33:52 »
vallahi dogru söylüyorsun fakat cok para harcamak istremiyorum az para ile ne kadar cok iş yaparım derdindeyim kısmet olursa yarın cc montajını ve silecek suyu sensörunu halledecgim inşallah bi aksilik olmazsa sonrasında da yapacak bişey kalmıyor
efe

« Yanıtla #77 : 02 Kasım 2012, 14:27:50 »
Uzun süre binmeyi düşünüyorsan acıma ama kısa vadede satacaksan fazla masraf yapma. Ben Allah kaza bela vermezse uzun süre bineceğim için ihtiyacım olan şeyleri yapıyorum şu an bende de birşey kalmadı gibi :) Bundan sonrası modifiye olur abartıya kaçar :)

« Yanıtla #78 : 02 Kasım 2012, 16:45:59 »
ne  deyim bilmiyorum hemen de satabilirim uzun sürede bine bilirim saten boradan sonrası Audi kısmet olursa ama xenon fara karsıyım fabrika çıkısı olmadıktan sonra sonradan yapılanlar sıkıntı muayene bi dert ugraşması ayrı bi dert okadar para gömecen satarken göze bie gelmeyecek............... örnekler cogaltılabilir :D
saten modifiyeyi yaş durumundan hiç düşünemiyorum bide modifiye yapacak olsam direk subaru impereza ile başlarım fakat dedigim gibi yaş 37
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2012, 16:48:33 Gönderen: nhtyildiz »
efe

« Yanıtla #79 : 02 Kasım 2012, 19:10:50 »
Satarken farları ayrı satarsınız acaip müşterisi çıkar xenonların :D Hem zaten far yıkamanız var sadece eksik olan otomatik yükseklik ayarı.

« Yanıtla #80 : 02 Kasım 2012, 20:15:13 »
Hocam ne olur bana gaz vermeyin su sıralar pek müsait değilim uyuyan yılanı uyandirmayalim ne olur hemde eşek semeri ile satılır far ayrı araba ayrı  sıkıntılı is uğraşmamam
efe

« Yanıtla #81 : 02 Kasım 2012, 20:21:52 »
Valla bu Metin'den korkulur herkesi masrafa sokuyor daha bugün onun gazına 220TL gitti  :D

« Yanıtla #82 : 02 Kasım 2012, 20:24:12 »
Hocam ne olur bana gaz vermeyin su sıralar pek müsait değilim uyuyan yılanı uyandirmayalim ne olur hemde eşek semeri ile satılır far ayrı araba ayrı  sıkıntılı is uğraşmamam

Nihat bey parçaları yavaş yavaş toplarsınız :)

« Yanıtla #83 : 02 Kasım 2012, 20:24:40 »
Valla bu Metin'den korkulur herkesi masrafa sokuyor daha bugün onun gazına 220TL gitti  :D

Kötü mü oldu hemşo yav :D Fıstık gibi RCD200 ün oldu yarın bide CAN hatttını çekersin on numara olur :D