Gönderen Konu: Aracımı bugün sattım arkadaşlar...Düzgün bi tam otomatik araç bulamadım:(  (Okunma sayısı 44869 defa)

Çevrimdışı emrah_akkas

• Profili Görüntüle
Ynt: Aracımı bugün sattım arkadaşlar...
« Yanıtla #112 : 27 Haziran 2012, 17:41:01 »
Arkadaşlar 12 gündür memleketteydik eşimle beraber, araba alamayınca kayınpederin 2006 dizel manuel focusu ile gittik geldik. 12 günde 2500 km civarı yol yaptık, dizel focusu böyle uzun kullanmamıştım hiç, aslında hoşuma gitmedi desem yalan olur. Aracın en kötü yanı yalıtımının zayıf olması denebilir. yol sesi çok fazla, fakat gerçekten yakıt tüketimi olsun, seriliği olsun gerçekten güzel araç.Yol tutuşunu ben çok iyi buldum, yüksek hızlarda bile yoldan ayrılmıyor...İzmir-çeşme otobanında hiç zorlanmadan 200 km hıza ulaştı bi anda, o hızdaki motor sesi de anormal değil...Uzun yolda itiraf edeyim benzinli golften daha keyifli bir araç

2010 model focusla Kayseriye gittim geldim dizeldi oda golfun vermiş olduğu tadı vermedi açıkcası ben golf kadar beğenmedim.
En çok hoşuma giden kısmı torbidosu soğutuculu ve hız sabitleyici olması golf ve focusu önüme koysalar hangisiyle uzun yol yaparsın deseler hiç düşünmeden golf derim.
Tabi hız sabitleyici ve bu sıcak havada soğutuculu topbido olması lazım....

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #113 : 27 Haziran 2012, 18:38:11 »
Arkadaşlar 12 gündür memleketteydik eşimle beraber, araba alamayınca kayınpederin 2006 dizel manuel focusu ile gittik geldik. 12 günde 2500 km civarı yol yaptık, dizel focusu böyle uzun kullanmamıştım hiç, aslında hoşuma gitmedi desem yalan olur. Aracın en kötü yanı yalıtımının zayıf olması denebilir. yol sesi çok fazla, fakat gerçekten yakıt tüketimi olsun, seriliği olsun gerçekten güzel araç.Yol tutuşunu ben çok iyi buldum, yüksek hızlarda bile yoldan ayrılmıyor...İzmir-çeşme otobanında hiç zorlanmadan 200 km hıza ulaştı bi anda, o hızdaki motor sesi de anormal değil...Uzun yolda itiraf edeyim benzinli golften daha keyifli bir araç

focus ilk üretildiği yıllarda sınıfındaki golf ve astra içinde yol tutuşu en iyi araç seçilmişti zaten. tdci motorlar zaten fiatın multijetleri gibi sağlamlığını, performansını ve ekonomikliğini kanıtlamış durumda. araç içi yol sesi durumunu bilmiyorum ama ben focusları beğenirim. ben benzinlisine şehiriçinde arkadaşımınkine bindim açıkcası kabin içi ses durumu golften az ama dizel ve uzun yol durumunu bilmiyorum... o da belki kaliteli bir lastik seçimiyle azaltılabilir...
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #114 : 27 Haziran 2012, 18:59:21 »
Kullanım zevki biraz dizel olmasından da kaynaklanıyor, ara hızlanmaları çok iyi, torkdan dolayı rampalar düz yol gibi, dolayısıyla zaman kaybettirmiyor uzun yolculuklarda, yol tutuşu ciddi anlamda iyi, hız sabitleyici benzinli araçta bu kadar iyi olmayabiliyor rampa geldiğinde mesela, ama dizelde hız sabitleme sanırım daha mantıklı bir durum oluyor

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #115 : 27 Haziran 2012, 22:51:55 »
Arkadaşlar, golf 5 piyasada çok fazla yok malesef...çoğuda fsı motor, satılıklarında bi çoğu primiline boş modelleri, kafama göre bi golf 5 bulamadım..Farklı araçlara da bakıyorum...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-ilksahibinden-hatasiz-95000km-servis-bakimli-lpg-li-isli-boyasiz-90794090/detay/
bu arac için ne düşünürsünüz, 100 binde dizel araç alınır mı?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-benzin-lpg-li-kazasiz-boyasiz-degisensiz-seat-leon-1-6stylance-90814822/detay/
Bu araç nasıl ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-mercedes-a160-full-89849110/detay/

otomatik bu nasıl? Daha önce kullanan bir arkadaş var mı?
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2012, 23:03:25 Gönderen: ogretmen_ankara »

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #116 : 28 Haziran 2012, 02:43:31 »
bence sıralama
1- leon
2- mercedes (satışı zordur)
3- focus  olmalı... focusun dizelinde 95000km  ???
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #117 : 28 Haziran 2012, 17:35:26 »
temiz bakımlı binilmişse 5 6 yaşındaki dizel araçta 95.000 km hiçbirşey. 2 yılda getiriyorlar o rakamlara...

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
« Yanıtla #118 : 28 Haziran 2012, 22:26:59 »
fabrikada kullandıgımız Tdci Focus var 2010 model 165 binde eşşek niyetine biniliyor motoru torklu ve performaslı fabrikanın diğer aracı 2010 Jetta 1.6 Tdi ye göre yakıtı 1-1.5 litre fazla ş.içinde Golf ün lpgde yaktıgından  az yakmıyor...Yol tutuş performans güzel kapıların tokluk hissi vs Volkswagen gibi ama malesef başka bişey yol arabada herşeyden önemlisi ruhu yok bişeyler eksik işte .
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2012, 22:27:15 Gönderen: rene »

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: A4 B7 2.0 TFSİ AVANT QUATTRO
« Yanıtla #119 : 29 Haziran 2012, 19:32:44 »
Volkswagen gibi ama malesef başka bişey yol arabada herşeyden önemlisi ruhu yok bişeyler eksik işte .

:tamamdir :tamamdir :tamamdir :tamamdir
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #120 : 29 Haziran 2012, 19:34:38 »
Hocam ben tereddütsüz Audi'ye geçiş yaptım,uğraşma fordla mordla gel sende Audi'ye,pişman olma sonra. ;D
03.06.2005

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #121 : 30 Haziran 2012, 01:12:41 »
Hocam ben tereddütsüz Audi'ye geçiş yaptım,uğraşma fordla mordla gel sende Audi'ye,pişman olma sonra. ;D
Hayırlı olsun kardeş, piyasa 3 kapılarla dolu, onların fiyatı uygun sayılır fakat, 5 kapılılar pahalı yav... Ev de bakıyorum, ev işim olmasa hiç fena olmazdı aslında. 30 a kadar bir araç bakıyorum

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #122 : 02 Temmuz 2012, 13:45:47 »
mussel sonunda sattın mı generation ı. hayırlı olsun...

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #123 : 02 Temmuz 2012, 22:45:53 »
mussel sonunda sattın mı generation ı. hayırlı olsun...
Evet sattım.İnsanın içine bi kurt düştümü adamı mahvediyor,acaba satsammı diye başlayan düşünce evet evet en iyisi satıyım hatta satmalıyım oluyor.En azından benim için böyle oluyor.
Ama şunu da söyliyim kimse yoğurdum ekşi demez,herkesin arabası kendine göre göz nurudur benimde öyle oldu hatta hocamla sırf bu yüzden gereksiz bi tartışma içine bile girdik.Dizel araç tamam tork olayı çok iyi,yakıt ekonomisi süper ama bizim gibi ayda 1000 km zor yapan biri için pek ekonomik olmuyor.Dizelde hayati önem taşıyan bi sürü parça ve detay var,belli bir yaşa gelmiş dizel gerçekten olucak iş değil.Belkide çok titiz oluşumdan dolayı devamlı ufak tefek parça değişimleri yenilemelerle uğraşmaktan sıkıldım,hem zaman hemde maddi olarak kayıp yaşadığımı geçte olsa farkettim ve arabamı sattım. 
03.06.2005

Çevrimdışı mussel

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #124 : 02 Temmuz 2012, 23:01:13 »
Hayırlı olsun kardeş, piyasa 3 kapılarla dolu, onların fiyatı uygun sayılır fakat, 5 kapılılar pahalı yav... Ev de bakıyorum, ev işim olmasa hiç fena olmazdı aslında. 30 a kadar bir araç bakıyorum
Hocam audi'yimi kastediyosun yoksa genel mi konuşuyosun?Piyasanın 3 kapılılarla dolu olması konusunu.A3 ilanlarına baktım 75 sayfa a3 ilanı var 25 sayfası tek kapı ilanı yani 3te 1 oran tek kapı ilanı var.Bence kese ve zevk meselesi bu konu.Tek kapı dahi olsa neticede audi audidir.Öyle değil mi?
03.06.2005

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #125 : 03 Temmuz 2012, 00:58:52 »
Audi 1.6 Attraction 2004 sonra kasası mesela , 15 tanesi beş kapılı, 91 tanesi tek kapılıbunu kastettim...Tek kapı da olsa tabiki A3 kalitedir. Fakat ihtiyaçlara göre değişir tabi. Şansen benim işimi tek kapılı araç görmez, o nedenle düşünmem... Siz kaç model aldınız, tek kapı mı?