Gönderen Konu: Polomu Vurdum (Radyatör fanı hk. önemli )  (Okunma sayısı 18447 defa)

Çevrimdışı alper19

• Volkswagen Türkiye - 2
    • Profili Görüntüle
 h7 dir farlarin gelsin oyle al  xenon farin mercekli oldugu icin kimseyi rahatsiz etmez ve isik dagilmaz guzel durur o gordugun xenon kitin fiyati ve xenon sadece ampulden ibaret bisey degil normal ampul icin roleye fln ihtiyacin yok merak etme xenonun da kendi balasti falan var onada gerek yok xenon taktircaksana senin yapacagin bisey yok gotrceksin bi aksesuarci takicak :D
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2012, 23:15:46 Gönderen: alper19 »

Çevrimdışı ggtoker

• Profili Görüntüle
Teşekkürler. Battı balık yan gider alayım dedim. :)

Bu konuda biraz acemiyim. Alacağım ampuller hep H7 mi olacak? Kaç watt takmak lazım. Sanırım fazlası için role gerekiyormuş.
Xenon ampul fiyatlarına baktım 100 tl den fazla olduğunu gördüm bu doğru mudur ben mi yanlış baktım acaba.Çünkü fiyatı görünce üzerindeki ampullerinde gayet iyi aydınlatacağını düşünüyorum daha görmeden.  ;D  ;D  ;D

Şaka bir yana Ampul alırsam ne alayım(Tercihim xenon olmasada beyaz aydınlatan olacak) H7 almam lazım sanırım, kaç watt oluyor bizimkilere, marka farkeder mi?
Xenon olursa ne yapayım örnek bir link var mı? Çok mu soru sordum   ;)

bende merceklı angeller var ve zenonlar hirbir sekılde ondekı aracı veya karsıdan gelen aracı rahatsız etmıyor.... aracı dubara yanastırdım bel hizasında düz bir cizgi kesiyor ama asagı dogru yayılıyor

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
Xenon şuan düşünmeyecek gibiyim şimdilik aşağıdakileri almayı düşünüyorum.
Kısala için: http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/1917/Osram-H7-Night-Breaker-Plus
Uzunlar İçin: Bu veya 4000 lik. http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/564/Osram-H7-Cool-Blue-Hyper-White-5000K

Asıl sorum
Benim radyatör fanının elektrik soketi 3 pinli (tırnaklı) ama çıkma olarak aldığımız radyatör fanının  girişi 2 pinli. Elektrikçi uyduracağım dedi ama beni düşünce sardı. 3 pin ile 2 pin arasındaki fark nedir, bu konuda bilgisi olan var mı bir sorun yaşar mıyım acaba. :s

Çevrimdışı bkzmn

• Baki ZAMAN
    • Profili Görüntüle
Ynt: Polomu Vurdum (Radyatör fanı hk. önemli )
« Yanıtla #45 : 17 Aralık 2012, 12:16:10 »
Kardeşim çok geçmiş olsun. cana gelmedi olan mala olsun yaptırırsın yeniden. verilmiş sadakan varmış. tekrardan geçmiş olsun saygılasr.

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #46 : 17 Aralık 2012, 22:02:00 »
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Radyatör konusunda fikrim yok, bilen biri yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #47 : 17 Aralık 2012, 22:03:05 »
Teşekkürler.

Bu arada sonradan bilgilendirme yapıp fotoğraf filan eklemeyi unutmuşum. Şimdi farkettim.

Kaza durumu beklediğimden daha hafif çıktı. Aracın iç aksamlarında bir sorun olmamış. Dıştan görünen tampon ve bir far kırıktı, içeride de sadece radyatörde eğilme olmuş onunda tamiri olmaz diye sıfır radyatör alıp taktık. Yaptırdıktan sonraki durumu bu oldu.

Zaten aklımda farları filan değiştirmek vardı ama durduk yere masraf etmek istemiyordum. Kaza bahanesi oldu gibi. Yazın satarım diye düşünüyordum ama bu halini sevince satmaktan vazgeçtim. 6, 7 aydır biniyorum sorunsuz çok şükür.

Fotoları telefon ile çekildiği için net çıkmamış. Ama ortalama bu şekilde halkalar sarı.

« Son Düzenleme: 17 Aralık 2012, 22:17:06 Gönderen: bunalan »

Çevrimdışı MetinTekin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #48 : 17 Aralık 2012, 22:04:58 »
güzel olmuş hocam. farları nerden kaça aldınız?
35_AG_8308 96' 2Kapı Mavi_Şimşek PoLo

Çevrimdışı furkanyldrm

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #49 : 17 Aralık 2012, 22:06:55 »
Bir de farların akşamki halinin de fotoğrafı varsa makbule geçer :)

Çevrimdışı bunalan

• Profili Görüntüle
Ynt: Polomu Vurdum (Radyatör fanı hk. ) - Son halinin fotoları eklendi
« Yanıtla #50 : 17 Aralık 2012, 22:24:12 »
güzel olmuş hocam. farları nerden kaça aldınız?
Fiyatını net hatırlamıyorum malum geçmiş zaman ama 410, 420 civarıydı. İnternetten baktım stok sordum elimde var diyen bir tuning sitesinden almıştım. Depo marka farlar.

Bir de farların akşamki halinin de fotoğrafı varsa makbule geçer :)
Farların fotolarını yeni ekledim biraz bilgi verecektir.