Gönderen Konu: İç kapı kolları --YARDIM--  (Okunma sayısı 17403 defa)

Çevrimdışı liman44

• Profili Görüntüle
İç kapı kolları --YARDIM--
« : 25 Mayıs 2012, 10:07:22 »
Arkadaşlar merhaba..2006 Golf V.sahibiyim.Yeni üye oldum siteye.Malatya da yaşıyorum.İç kapı kolları yani kapıyı tutup çektiğimiz kollar yıprandı.Hepsinde tırnak izleri ve boya kalkması oluştu.Ben de ıslak mendil kullanarak üstündeki yumuşak dokuyu kaldırdım.Arka kollar çok güzel oldu ancak önler pek iyi oldu söylenemez.Ben bunları değiştirmek istiyorum.Sadece önler yeterli gelecektir.Servis fiyatları çok pahalı Malatyada ve internette çok aradım bulamadım.Temin edebileceğim bir yer varmı sizin bildiğiniz.Teşekkürler.
NOT:Düğmeler de herhangi bir deforme yok.Sadece tuttulan kısımlarda boya kalkması var..Düğmelere gerek yok.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: İç kapı kolları --YARDIM--
« Yanıtla #1 : 25 Mayıs 2012, 11:08:38 »
Değiştireceğinize boyayın daha ucuza gelir :) Zımpara plastik astarı ve 2-3 kat boya. Yepisyeni olur :)

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 25 Mayıs 2012, 12:32:30 »
Benim aracımda da aynı çok çizik soyulma var. boya malzemelerini Sakarya da nerden bulabilirim onu araştıracağım...

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 25 Mayıs 2012, 14:58:10 »
Değerli arkadaşlar biliyorsunuz bu kronik bir sorun. Bende aynı dertten muzdaribim haftabaşında orjinal kolların siparişini verdim. Yarın montajı yapılacak. Sipariş eden arkadaş yeni kolların bu şekilde soyulma olayı olmadığını söyledi.yarın bi bakıcam gerekirse fotolarıda yüklerim.
ErcanEGE
VOLKSWAGEN BİR AYRICALIKTIR.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 26 Mayıs 2012, 01:50:31 »
yenisi de soyulur orjinalse. Üzerlerinde kaplama var.
Siyah ise sıfır zımpara ile su kullanarak zımparalayın. Tabi önce sökün alttan temiz plastik geliyor direkt kullanabilirsiniz. Beğenmezseniz bir sürü kaplama yapan var çok hoşta duruyor.

http://www.vwtr.net/forum/genel/ynt-ic-kapi-kollari-karbon-kaplama-golf-iv-t12922.0.html

http://www.vwtr.net/forum/polo-ve-lupo/6n2-on-kokpit-karbon-gorunum-t14399.0.html

http://www.vwturk.com/forum/showthread.php?58618-Polo-(6n2)-Direksiyon-kaplama-kap%FD-kollar%FD-karbon-yap%FDm%FD-kol-dayama&p=921570
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2012, 01:53:13 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı schumi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 26 Mayıs 2012, 10:21:28 »
iç kapı kollarının etrafındaki kumaşta sigara yanığı oldu o nasıl nerde yapılır ??
weltmeister x7

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #6 : 26 Mayıs 2012, 23:40:02 »
Koltuk kılıfı takan döşemecinin yaptığını görmüştüm ama araç doğan şahin gibi birşeydi.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı schumi

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 27 Mayıs 2012, 12:45:47 »
sigara yanigi tamirini hallettim arkadaslar. sasmazda dogus otonun hemen arkasinda dr. vinil diye bir yer. olabilecegin en iyisini yaptilar. tabii hic olmamis gibi degil ama %90 belli olmuyor.
weltmeister x7

Çevrimdışı fedon16

• mühendislik harikası vw
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 27 Mayıs 2012, 22:36:06 »
Aşağıdaki linkler yardımcı olur umarım. color bölümünden renk seçeneğide mevcut.

Sürücü tarafı:
http://www.oemvag.es/es/63-v-2003-2009?p=13

Yolcu tarafı iç:
http://www.oemvag.es/es/v-2003-2009/241-asidero-acompanante.html

Yolcu tarafı dış:
http://www.oemvag.es/es/v-2003-2009/893-tapa-asidero-acompanante.html

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 28 Mayıs 2012, 09:29:30 »
Sn. 06onu kardeşim cumartesi günü aracıma yeni kapı kolları monte edildi. Üzerinde soyulan o kısım yok. Başta yan sanayi sandım. Monte eden arkadaşlara sordum artık böyle üretiyolar dedi.Malzeme erelden faturalı olarak geldi. yan sanayi yada çin çakması olması mümkün değil. 2007 sonrası golfler için yeni yapılan kapı kollarında kadifemsi sökülen kaplama yokmuş. Erelden yedek parça bölümünden bi arkadaşla görüştüm aynı şeyleri söyledi. Hatta yanlış hatırlamıyosam ecu ercan kardeşimde aracına gri rengini almıştı. ondada kadifemsi kısım yoktu. Şuan aracın içi süper duruyo.
ErcanEGE

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 28 Mayıs 2012, 11:47:53 »
yalnız kolları mı yoksa cam kumanda v.s. bütün takım mı? ve toplam kaça maloldu. ?

Çevrimdışı dreamtime

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 28 Mayıs 2012, 12:57:48 »
Bende Değiştirdim iç kapı kollarını şoför ve yolcu tarafı ikisinide servisten aldım üzerinde boya yok aldıklarımının soyulma riskide yok tabiki yanlız şoför tarafı çok kolay takılıyo ama yolcu tarafı takarken kapı panzotu komple sökülüyor bi düşünün almadan ben öle oldugunu bilseydim almazdımda söktürmezdimde...

Çevrimdışı ercan_ege

• HAYALİM GOLF
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 28 Mayıs 2012, 16:26:35 »
dreamtime ın dediği gibi şöför kapısı hariç bütün kapılar sökülüyor ve kapı içi döşemelerini tutan kopçalar tek kullanımlık (kendisi montaj yapmak isteyen arkadaşlara hatırlatma) işçiliği temiz olan bi ustaya yaptırmak en güüzeli. pala kardeşim ucu krom kaplı cam düğmeleri ve far düğmesiyle birlikte toplam 800 lira civarı bi maliye ödedim. Ama soyulan kapı kollarının o pis görüntüsünden kurtulduğum için çok sevindim.
ErcanEGE

Çevrimdışı pala80

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Mayıs 2012, 18:26:38 »
baya fazla tutmuş, ama görüntüyü tahmin ediyorum gücü olan için değer tabi.güle güle kullan.