Gönderen Konu: kafamı karıştıran dizel ve benzinli olayı  (Okunma sayısı 11922 defa)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: kafamı karıştıran dizel ve benzinli olayı
« Yanıtla #28 : 24 Mayıs 2012, 10:41:33 »
 Benim kastettiğim cevreci zihniyet devlet ve üretici kurumların desteklediği çevreyi koruma örgütleri zaten..  Real çevreciler çok büyük azınlıklar bu dünya üzerinde..  :)
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı htmetin

• Hasan Tekin METİN
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Mk4
« Yanıtla #29 : 24 Mayıs 2012, 12:15:12 »
GOlf gtd'nin sesine hayranım saatlerce rolantide dinleyebilirim o motoru..
Bir Alman Atasözü Der ki "DAS AUTO"
1998 Mk3 AFT motor sportline manuel +Sunroof - 2003 Mk4 Highline Manuel - 2000 Mk4 1.9 TDI Comfortline

Çevrimdışı fatih1708

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #30 : 27 Mayıs 2012, 14:35:06 »
vallahi dizelin sesini bende sevmiyorum desem yalan.motor oldugu gibi kucaginda sanki oyle sesi geliyor ozellikle rolantide.antalyaya gittigiemde arkadas var citroen berlingo'su var (sonucta cok daha yeni araba sesi ve titresimi iceri cok daha az aliyor) yalvariyor birkac gunlugune degiselim arabalari diye vermiyorum.mk1 ozelliklede dizel mk1 bana vosvosun daha kullanislisi gibi geliyor.aranizda ozel bir bag olusuyor ve yakit,kullanislilik acisindan cok daha kullanisli.hersey mekanik yine kendin yapabiliyorsun.
ha ama yinede bir vosvos keyfini vermiyor o ayri
ama gundelik kullanim icin km'de 50krs yakan bir vos kullanmak biraz hayal

Çevrimdışı zamazingo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #31 : 27 Mayıs 2012, 20:13:40 »
Ben de dizel sesini rolantide severim.Hele atmosferik ve vw ise daha da çok severim.Hocam ben de sana anlatayım.Kendi sürüş tarzına ve isteğine göre seç.Mk1 zevk arabasıdır.Herkesin tarzına uygun bir mk1 vardır.Ben 2 sene mk1 1.5 benzinli kullandım.Ve otomatik.Aracın motoru keçelerden çılgın gibi yağ kaçırıyordu.Sana şöyle söyleyeyim.100 liralık benzin.1 litre yağ...2 zamanlı gibi yağ ekliyordum sürekli aracın motoruna.Araçla bu süre zarfında 22 000 km yaptım.Aldığımdan 2-3000 km sonra başlamış olsa bu olay...20 000 km boyunca bu halde gezdim.Bir kez yolda kaldım.Radyatör hortumu eskimiş.O patladı...Mk1imin yine suçu yok.Bendekinin kronik hastalığı ise canı istemezse ölsen çalıştıramazsın.:)Bir de otomatik gavur.Vurduramazsın da.Çekersin kenara.Biraz çekirdek...Bir de kola.Kaputun üstüne koyarsın.Ohh miss...Herkes mk1i kötüler.Yok dizeli 5 para etmez.Benzinlisi çok yakar...Ben tüplü şahin kadar yakıyordum.Ama aracla uzun yolda 80 km civarında seyrederdim.Ne o üzülürdü ne de ben...Şimdi doblo kullanıyorum.İnan bana o mk1 cebinden çıkarır.Yokuş yukarı hiç zorlanmadan çıkar...Sana tavsiyem şu yönde.Eğer çok km yapmazsan,biraz da üst devirleri seversen benzinli al.Eğer çok gezerim.Sakin kullanırım dersen mazotlu al.Mk1 candır kandır.Caddeye koyduğunda araç da biraz düzgünse 40 kişi etrafında döner.Ne ferrari ne de porsche bu kadar ilgi çeker...Bu arada arkadaşlardan birisi araç sahibinde hata olacağını söylemiş.Kesinlikle katılıyorum.22 000 km boyunca yaklaşık olarak 220 litre yağ eklemişim...Araba bir kez olsun hararet yapmadı.Benden sonraki sahibi eşi ile giderken onda da hortum patlamış. :DBayan çok dikkatli değildi heralde.Araç motoru yemiş.Bu kadar.:)Sorunun cevabını bulabildiysen ne mutlu bana.

Çevrimdışı theblade

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #32 : 28 Mayıs 2012, 14:50:36 »
tavsiyeler için çok sağolun fikrim tamamen değişti benim aracım benzinli sanırım :) keyif için kullanıcam arada sırada kısa mesafeler yapıcam sade yılda bi şehirler arası gidip gelicem sanırım benzinli bana uygun dizelin sesinde benim için sorun yokda babam pek hoşlanmamıştı :) :melek:
peugeot 206,golf mk2