Gönderen Konu: Yol Bilgisarayı ve klima  (Okunma sayısı 1675 defa)

Çevrimdışı MRmusty

• Profili Görüntüle
Yol Bilgisarayı ve klima
« : 01 Haziran 2012, 00:03:17 »
Ben yeni golf aldim 2001 model daha hic bir bilgim yok ne kadar yakiyor veya ne özellikleri var arabam 1.9 tdı super gidiyor ondan supem yok:)Otobanda gidiyordum gecen hafta klima acikkene 160 filan yaptim araba bi teklermis gibi yapti turbo devreden cıktı sonra sag cektım bi sorun mu oldu gıbısınden tekrar kalkis yaptim fark ettim ki turbo devre dısı neyse klima calisir durumda gitti ama gaza hıc yüklenmedim öylee gittim.Sonra sol lastikden duman geldigini gördüm  kaputu actım motordan duman fılan gelmiyordu.Sonra 15 dk gecti aradan az bekledim  yoluma devam ettim bu sefer turbo devreye girmisti.Bu neden kaynaklanir acaba biligisi olsna var mi?Bide bisey daha orucam 2001 golferde ne kadar yol bilgisayarında ne kadar mazotla yol gidecegini gösterin bisey var mi ben göremedim simdiden tesekkür ediyorum cevaplar icin...
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 00:08:37 Gönderen: MRmusty »

Çevrimdışı kerim_dikmen

• Profili Görüntüle
Ynt: Yol Bilgisarayı ve klima
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2012, 11:15:50 »
yolun uzun öğreneceğin çok şey var turbo olayına birşey diyemeyeceğim fakat yol bilgisayarında nekadar yakıtla nekadar menzil yol yaparsın diye bir şey yok sadece anlık yakıt tüketimini gösterir. sen gaza bastıkça değerler artar. onu da zaten görmüşsündür. yakıt tüketimini manuel hesaplayacaksın km de aracın kaç krş yakıyorsa aldığın yakıtı hesaplayacan öyle çıkacan yola sana kolay gelsin. 1,9 golfle klima açık 160 yapman az bence çok basamamışsın ben tüpde 180 basıyorum 1,6 comfortla ki senin oaracı 220 leredayaman lazım
kerim_dikmen