Gönderen Konu: Soğutma Suyuna Yağ Karışmış  (Okunma sayısı 29485 defa)

Çevrimdışı yakalı

• Profili Görüntüle
Ynt: Soğutma Suyuna Yağ Karışmış
« Yanıtla #14 : 29 Mayıs 2012, 09:05:17 »
eyvallah sağolasın

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 16 Kasım 2012, 21:29:22 »
Merhaba Arkadaşlar;

Sanırım yağ soğutucusu tekrar bozuldu. >:( Su deposununda yine yağlanma var.Yarın ustaya gideceğim son durumu bildiririm.Orjinal parça kullanmıyor sanırım yarın onuda soracağım bu 3 olacak...

Çevrimdışı vp703

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 17 Kasım 2012, 12:43:32 »
Usta arabanın yağını boşalttıktan sonra yağ tıpasını tekrar takmak istediğinde yağ boşaltma yerindeki yivlerin bozulduğunu gördü.Bir önceki yağ değişiminde başka bir ustanın tıpayı yanlış taktığını ve yiv attırdığını söyledi.Tornacı motorun üzerinde yeni bir yiv açarak tıpanın takımasını sağladı.Herhalde bi 40-50 TL almıştır bu iş için...

benim de yag tipasi yalama fln yapmis tipayi tam oturtamiyorduk belki ayni islem mi bilmyorum 15 tl ye yeni yaptirmistik tornaciya. gecmis olsun tekrar dan
http://www.vwtr.net/forum/otomobilim/07-vp-703-t29100.0.html

Dünya kadar malın olacağına fındık kadar Turbon olsun

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 18 Kasım 2012, 02:23:59 »
Arkadaşlar bugün sabah erkenden tamirciye gittim.Su dağıtıcısından su kaçırmış ve yağ soğutucusu bozulmuş.Bugün 4.kez dağıtıcıyı değiştirmiş oluyorum.Usta bu sefer dağıtıcıyı yetkili servisten getirtti.Dağıtıcının takıldığı yerde problem varmış onun için devam lı sorun çıkartıyormuş.Dağıtıcının takıldığı yere yani silindir kapağına sıvı conta sürdü ve 3 saat kadar onun kurumasını bekledi daha sonra orayı zımparaladı ve dağıtıcıyı tekrardan taktı.Motor suyunu yağlı olduğu için ilaçla birkaç kez temizledi ve bana 1 hafta arabayı kullanmamı ve antifirizi daha sonra koyacağını söyledi.
Masraflar ;
4 LT MOTOR YAĞI : 90
YAĞ FİLTRESİ : 15
HAVA FİLTRESİ : 25
POLEN FİLTRESİ : 15
BENZİN FİLTRESİ : 25
3 LT ANTİFİRİZ : 30
SU FLANŞI : 65
SIVI CONTA : 28
İŞÇİLİK : 150
TOPLAM : 443

« Son Düzenleme: 18 Kasım 2012, 02:26:46 Gönderen: yakupcse »

Çevrimdışı kralterekeme

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 18 Kasım 2012, 09:45:00 »
Geçmiş olsun hocam. Şu araba böyle masraf çıkarınca insan soğuyo ama bi daha o koltuğa oturunca hiçbişe kalmıyor akılda.

Çevrimdışı hsn636

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 18 Kasım 2012, 19:57:30 »
kardeşim büyük geçmiş olsun...sen bence ustanınıda değiştir bir araştır başka usta.aynı su flanşını ben 25 tl ye almıştımmm

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 13 Mayıs 2014, 08:23:08 »
Arkadaşlar Merhaba,

dün akşam arkadaşımın arabasında başımızdan geçen sorunu anlatayım,
önce araba yağ lambası yaktı. 30 saniye sonra ışıklarda beklerken yoldan geçen birisi uyardı araba su akıtıyor diye sağ çektik hemen. bekledik biraz suyun akması kesildi sonra ama akan su sütlü kahve renginde bir sıvı halindeydi. sonra az ilerde olan otoparka çektik arabayı. heralde hararet yaptı dedik. 3-4 saat bıraktık orda dolaştık bu sırada. geri almaya giderken yanımıza su aldık motor suyuna ilave yaptık. sonra arabayı çalıştırdık çalıştırır çalıştırmaz bu defa hararet göstergesi yandı (yağ lambası yanmadı) benzinciden tekrar su ilave ettik. hararet ışığı söndü su akıtmada yapmıyordu. yaklaşık 10 km gittik. durduk herhangi bir sorun görünmüyordu. kaputu açtık motor suyunun kapağını açtık. açar açmaz kahverengi, sarımsı bir su fışkırdı. kaynayarak taştı gitti. bizde bıraktık hemen arabayı olduğu yerde eve otobüsle döndük.
Biraz araştırma yaptık motor suyuna yağ karışmış sonucunu çıkardık. sizce sorun tam olarak bu mu? ve başımızdan geçen olaylar bunun göstergesi mi? yada başka problemi var mı?

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Mayıs 2014, 10:54:33 »
Şimdi araştırırken başka sitelerde conta yanmış falan demişler benzer durum için ama hararet göstergesi 90'ı hiç geçmedi.
başka bir sitede fan çalışmıyor demişler.
başka bir yerde ise hararet müşürü demişler,

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Soğutma Suyuna Yağ Karışmış
« Yanıtla #22 : 13 Mayıs 2014, 12:17:56 »
Muhtemelen hararet musuru arizalandi bundan dolayi fan acmamis ve conta yanmis olabilir.

Çevrimdışı xaero

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 13 Mayıs 2014, 12:52:05 »
yani diğer sitelerde okuduğum tüm sorunlar gerçekleşmiş olabilir  :o
fakat conta yanmış olması için hararetin 90'ı geçmesi gerekmez mi?

Çevrimdışı rene

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #24 : 13 Mayıs 2014, 16:54:01 »
Yağ sogutucun kacirmiş

Tapatalk

Çevrimdışı Prokizya

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: 1999 Golf 4
Ynt: Ynt: Ynt: Soğutma Suyuna Yağ Karışmış
« Yanıtla #25 : 13 Mayıs 2014, 16:55:06 »
yani diğer sitelerde okuduğum tüm sorunlar gerçekleşmiş olabilir  :o
fakat conta yanmış olması için hararetin 90'ı geçmesi gerekmez mi?
gecmistir ama hararet musiri arizali ise eger bunu siz gormediginizden sicaklik coktan 130 dereceleri bulmustur.

Çevrimdışı alperen1299

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 14 Mayıs 2014, 09:31:51 »
bende 2 yıl önce toyota marka aracıma  conta yaktırdım ancak hararet göstergesi normal seviyelerde idi....ama araç enson 1. vitesten 2. vitese geçmez olmuştu...sonuçta üst kopak contası değişti işçilik conta yağ vs..500tl masrafla kurtardık. Erzurum'a gidiyordum ailemle  1 günümü yozgat merkezde geçirdim....anı olarak kaldı bende...nedeni:araçta yağ ve su kalmamıştı...
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2014, 09:38:45 Gönderen: alperen1299 »
2000 Model Golf Trendline Lpg'li..Ankara..

Çevrimdışı tugaysaban

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 14 Mayıs 2014, 10:34:11 »
Dün bende arabayı aşırı trafikte 4-5 saat kadar kullandım birden arabanın altından su akmaya basladığını gördüm kabutu açtım ve radyatör hortumlarının birleştiği plastik parçanın parçalandığını gördüm söktüm sanayiden yenisini alıp değiştirdim soğuk ve sıcağın etkisiyle deforme olup patlayabilir dedi parçacı sizde dikkat edin arkadaslar.
abs siz olur bbs siz asla..