Gönderen Konu: 4. ve 5. Vitese Takınca Su Gibi Akıp Giden LPG  (Okunma sayısı 5689 defa)

Çevrimdışı miniendin

• Profili Görüntüle
4. ve 5. Vitese Takınca Su Gibi Akıp Giden LPG
« : 17 Mayıs 2012, 11:07:31 »
Arkadaşlar öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım. 2003 Siyah Primeline Golf aldım yaklaşık 4 aydır ve ilk arabam olması sebebi ile çok sevdim bu arabayı. Resimleri ekleycem inşallah. Şimdi arabamda 45 Lt hacimli simit tank var. Arabamla 3. veya daha alt vitesle gidince 20 tl Ortalama 70 km civarı götürüyor şehir içi. Yalnız vitesi olaki 4. veya 5. vitese atayım derken 20 Tl lik gaz beni 30 bilemediniz 35 km götürüyor. Bakımlarını tamamen geçen ay yaptırmıştım sadece  lpg filtresi kalmıştı onuda dün değiştirdim ve tankı tamamen fulledim sorun ondan kaynaklıdır diye. Bu sorun hakkında bilgisi olan veya daha önce başına gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum çünkü sıkıntılı bir durum yakıt olayı. Şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı metinmb407

• Profili Görüntüle
Ynt: 4. ve 5. Vitese Takınca Su Gibi Akıp Giden LPG
« Yanıtla #1 : 17 Mayıs 2012, 11:48:26 »
Şaşırtıcı. Anlamadım valla.

Çevrimdışı TEYOLOGY

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #2 : 17 Mayıs 2012, 11:57:11 »
mantık dışı.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Mayıs 2012, 13:08:37 »
4.ve 5.vites delik gaz kaçırıyo olmasın  ::) şaka bi yana da gerçekten mantık dışı  :-\

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Mayıs 2012, 14:42:43 »
baskı balata olmasın aracın gidişi nasıl
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı zaza0121

• 33 NPD 21
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2012, 14:53:51 »
   ::) ilginç

Çevrimdışı miniendin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 17 Mayıs 2012, 15:56:01 »
"Enteresan" ile "Hayret" diyen olmamış onun haricinde bütün şaşırma ünlemleri yazılmış   ;D Aracın kaçışında hiç problem yok aksine çok atik ve hızlı. LPG ve benzinde hemen hemen hiç farkedilmiyor, kaçışta problem olduğunu düşünmüyorum. Korkudan 4. vitese atamıyorum arabayı böyle olursa uzun yol haram bana.

Çevrimdışı mustklc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 17 Mayıs 2012, 16:41:05 »
o zaman gaz enjektörüne ya da beynine bakacaksın.
benim eski polo gazda, benzindekinden daha iyi gidiyordu ve daha çok yakıyordu. enjektör memesini bir açtık, içinden parmak geçer nerdeyse.

Araba binmek içindir..

Çevrimdışı didonana25

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 17 Mayıs 2012, 22:28:49 »
lpg ayarında sorun olabilir belki

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2012, 00:44:04 »
öyle birşeyim mümkün olması bana namümkün geldi :) nasıl bir yerde yaşıyorsunuz ki şehiriçinde sadece 1 2 ve 3. vitesle gidebiliyorsunuz. nasıl bu şekilde bir ölçüm yapabildiniz anlamadım. 3. vitesle gidilecek yerde 4. ve 5. vitese atmamışsınızdır da 4. ve 5. vites ile gidilecek yerleri 3. vitesle nasıl gidiyorsunuz. hızınız 50 km nin üstüne çıkmıyor o zaman. detaylı bir bilgi verirmisiniz bu ölçümleri nasıl yaptığınızla ilgili. araç daha az yakması gereken viteslerde nasıl daha çok yakar.
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 18 Mayıs 2012, 00:45:49 »
o zaman gaz enjektörüne ya da beynine bakacaksın.
benim eski polo gazda, benzindekinden daha iyi gidiyordu ve daha çok yakıyordu. enjektör memesini bir açtık, içinden parmak geçer nerdeyse.

bu mantıklı

Çevrimdışı miniendin

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 29 Mayıs 2012, 12:43:02 »
öyle birşeyim mümkün olması bana namümkün geldi :) nasıl bir yerde yaşıyorsunuz ki şehiriçinde sadece 1 2 ve 3. vitesle gidebiliyorsunuz. nasıl bu şekilde bir ölçüm yapabildiniz anlamadım. 3. vitesle gidilecek yerde 4. ve 5. vitese atmamışsınızdır da 4. ve 5. vites ile gidilecek yerleri 3. vitesle nasıl gidiyorsunuz. hızınız 50 km nin üstüne çıkmıyor o zaman. detaylı bir bilgi verirmisiniz bu ölçümleri nasıl yaptığınızla ilgili. araç daha az yakması gereken viteslerde nasıl daha çok yakar.

Van'da yaşıyorum ve şu anda deprem nedeni ile kaldığımız prefabrik evler şehrin 15 Km uzağında düz ve eğimsiz bir yol. Bu yolda vites sabit kalmak koşulu ile 2 3,4, ve 5. vitesle gittim. Beni ortalama 70 Km götürmesi gereken gaz bu yolda 2. ve 3. vitesle gittiğim gaz km'sidir. Örneğin bu 70 km'nin sadece 35 km'sini 3. vitesle gidip burada 4 vitese atayım derken en fazla 40. km'yi görürüm ve ardından gaz ötmeye başlar.  Peki bu anlatacağım olay normal mi sizce?  Tam olarak 110 tl ye fulledim tankı 45 LT gaz doldu. 416 km sadece şehir içi 4. ve 5. vitesi çok nadir gördü bu süre zarfında araba. Dün yine eve geliyorum bitti bitecek 3. vitesle ötme felan yok ama 4. vitese attım gaz öttü. Zaten götürdüğü kadar götürmüş demeyin çünkü 3. vitesle hiç ötmeden devam edebilirdim yoluma yanılıyormuyum ?

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 30 Mayıs 2012, 19:08:57 »
öncelikle deprem nedeniyle tekrar geçmiş olsun demek isterim. allah o acıyı bir daha kimseye yaşatmasın inşallah. konuya gelince bence tam da dediğiniz gibi götüreceği kadar götürmüş hatta daha fazlasını götürmüş aracınız. 3. vitesle de devam etsen en fazla 2 km daha giderdin. benimkiyle aynı simit depo hacmine sahipsiniz ve o viteslerle o kadar götürmesi bile mucize. ayrıca dediğin gibi gaza yüklenmesen 1 2 km daha devam edersin ama yüklenirsen birden gaza geçer. o olay bende de öyle. gaz bitti uyarısı hep gaza yüklendiğim anlarda gelir. tekrar gaza alırım sabit basarsan gidiyor ama yükleneyim dersen benzine geçiyor. bence normal bir tüketim. 10,8 lt çıkıyor ki nadiren 4. 5. vites gören araç için bence güzel tüketim. fiyat olarak da km de 26.5 krş çıkıyor. aynı depoyu 4. 5. vitesle bir daha deneyin bakalım o zaman nolacak?
« Son Düzenleme: 30 Mayıs 2012, 19:10:26 Gönderen: ferhattasdemir »

Çevrimdışı akdenizli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 01 Haziran 2012, 22:57:04 »
Van'da yaşıyorum ve şu anda deprem nedeni ile kaldığımız prefabrik evler şehrin 15 Km uzağında düz ve eğimsiz bir yol. Bu yolda vites sabit kalmak koşulu ile 2 3,4, ve 5. vitesle gittim. Beni ortalama 70 Km götürmesi gereken gaz bu yolda 2. ve 3. vitesle gittiğim gaz km'sidir. Örneğin bu 70 km'nin sadece 35 km'sini 3. vitesle gidip burada 4 vitese atayım derken en fazla 40. km'yi görürüm ve ardından gaz ötmeye başlar.  Peki bu anlatacağım olay normal mi sizce?  Tam olarak 110 tl ye fulledim tankı 45 LT gaz doldu. 416 km sadece şehir içi 4. ve 5. vitesi çok nadir gördü bu süre zarfında araba. Dün yine eve geliyorum bitti bitecek 3. vitesle ötme felan yok ama 4. vitese attım gaz öttü. Zaten götürdüğü kadar götürmüş demeyin çünkü 3. vitesle hiç ötmeden devam edebilirdim yoluma yanılıyormuyum ?
yok öyle bişey kardeş, gaz sistemi şanzımanın yakınından bile geçmez. hiçbiir alakası yok. bu arada
gazın bitiş uyarısına aldanma. lpg nin doluluk kontrolünü gaz tankındaki analog ibreden yap. öndeki basit bir digital göstergedir firene bastığında bazen sellektör yaptığında debriyaja bastığında vs. vs. gaz seviye göstergesi artırıp düşürebiliyor dolayısıyla yanıltır.

baskı balatam da sağlam diyorsun.
Bana aklı başında bir insan gösterin, onu sizin için tedavi edeyim.  (Carl Gustav Jung)