Gönderen Konu: Araç Tavsiyesi  (Okunma sayısı 2075 defa)

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
Araç Tavsiyesi
« : 01 Haziran 2012, 21:27:49 »
Arkadaşlar şu anda 99 golf 4 comfortline sahibiyim bugün itibari ile 300.000 km oldu. Açıkçası benim ilk arabam olduğu içinde satmak istemiyorum hem motor performansı hem  yakıt tüketimi değerleri iyi hemde iyi baktığım içim araç daha bayağı bir yol gider diye düşünüyorum. Bu nedenle de evladiyelik olarak saklamaya karar verdim ancak artık yeni bir araç alma vaktim geldi.

Yine vw grubundan vazgeçmek istemiyorum ancak bugün birkaç araca baktım ve açıkçası çok ciddi şekilde karasız kaldım. O nedenle sizlere danışmayı ve kullanıcıların tecrübelerinden faydalanmayı gerekli gördüm.

Öncelikle aklımdaki modeller 2011 yada 2012 jetta golf ve passat.

Bugün Doğuş'da bir Jettaya baktım ancak malzeme kalitesi açıkçası benim golf'ü arattı biraz. Zira direksyon simidinin kaplaması bile sanki hemen yırtılacakmış gibi duruyor. Golf gönlümde olan bildiğim tanıdığım bir araç ancak artık geniş bir arabaya ihtiyacım olduğuda bir gerçek. Gerçi golfte de bu güne kadar hiç bagaj vs sorunu yaşamadım ama aklım yinede sedan araçlara kayıyor. Passat ise ekonomik anlamda biraz zorlayacak ama jetta ve golf'ü aklıma yatıramazsamda sorgusuz tek tercihim olacak. Tabi golfe aklımı kaydıranda passata o parayı vereceğime golf alıp RNS 510 vs gibi orjinal donanımlarla güncellemek.

Bu 3 modeli kullanan arkadaşlar artıları ve eksileri konusunda yardımcı olabilirlermi acaba. Mesela jettalarda kronik sorunların çokluğu yada golf'ün yazılımsal sorunlar vs olduğu gibi söylentiler var ortalıkta doğrumudur yanlışmıdır kullanan arkadaşlar ne der yada motor olarak ne tavsiye edersiniz TSI FSI TDI TFSI vs çok değişik modeller var kullanıcıların görüşlerini açıkçası merak ettim.

Bu arada aracını satmayı düşünen ankaralı arkadaşlar varsa düşük km'li 2. el araç tercihlerinide değerlendirebilirim. Sonuçta sıfır düz bir araç almaktansa 2. el donanımlı bir araç tercih sebebim olur.

Saygılarımla
« Son Düzenleme: 01 Haziran 2012, 21:29:31 Gönderen: cybertronics »
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı gti_svc06

• Profili Görüntüle
Ynt: Araç Tavsiyesi
« Yanıtla #1 : 01 Haziran 2012, 21:44:32 »
Bana kalırsa 0 golf e jettaya wercegin parayı 2. el a3 1.4 TSİ motor 4 kapılı süt beyaz bir a3 yakışır bence. TSİ motor lar gercekten cok ekonomik 100 km de 7 ve 6 litre arası degişen bir degerler hız ve atiklil olarakta seni cok cok tamin edecek bir arac emin olabilirsin en boş wersiyonu bile gayet donanımlı bence a3 ilk düşüncen olsun

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 01 Haziran 2012, 21:51:05 »
golf 1.6 tdi dsg comfortlıne vazgecılmez bı araba zaten jetta dızele gun verıyorlar 1 sene kadar tsı motor ıyıdır candır kandırda performansına dayanamayıp bastımı hüpp der :) ama devırlı kullanılırsa ekonoık eskıhısardayım gelın bızde yardımcı oluruz aracda.

Çevrimdışı cybertronics

• Daha iyisi yine bir VAG'dır
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf MK4 1999 1.6 AKL & Audi A6 2008 4.2 Quattro
« Yanıtla #3 : 01 Haziran 2012, 22:28:08 »
gti_svc06 olabilir zaten yarında audiye bir uğrayacağım bir bakayım fikir edineyim.

aykuttuncer Üstad çarşamba günü havaalanına gideceğim bir aksilik çıkmazsa sizde müsait olursanız uğrarım bir çayınızı içmeye. Hatta hazırda kafama yatan birşeyler bulursam anlaşır gideriz inşallah :)
Daha iyisi yine bir VAG'dır

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 01 Haziran 2012, 22:31:25 »
gti_svc06 olabilir zaten yarında audiye bir uğrayacağım bir bakayım fikir edineyim.

aykuttuncer Üstad çarşamba günü havaalanına gideceğim bir aksilik çıkmazsa sizde müsait olursanız uğrarım bir çayınızı içmeye. Hatta hazırda kafama yatan birşeyler bulursam anlaşır gideriz inşallah :)
buyur gel forumdaşım :) ben hasardayım gel uğra ben yönlendirirm yardımcı olurum yada ugra benım adımı ver hasardan aykut dıye inş. yardımcı oluruz elımızdekılerle ve olabılceklerle