Gönderen Konu: gtd.......  (Okunma sayısı 5117 defa)

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
gtd.......
« : 22 Mayıs 2012, 21:44:52 »
arkadaşlar merhaba. aracımı büyük emekler sonunda topladım. keyfe kederde ilanını koydum. resimleri ekleyemedigim için direk ilan linki koyuyorum. : yorumlarınızı iyi ve kötu beklıyorum :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-mk1-gtd-86949646/detay/

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: gtd.......
« Yanıtla #1 : 22 Mayıs 2012, 21:53:15 »
 Ben çözemedim aracın ne olduğunu. Geçmişi nedir bunun..
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı theblade

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mayıs 2012, 21:54:55 »
arabaya talibim erşan hocam (fiyatı fazla tabi) sanırım trafik çıkışı 2000 lerdeydi ama 76 model uzun stop anlamadım yorumlarınız önemli
peugeot 206,golf mk2

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 22 Mayıs 2012, 21:57:03 »
bu araç gtd . bazısı bozma diyor fakat motor blogunun arkasında 1,6 d yazıyor. buda gtd oldugunu gösderirmiş. :) tabi prof lar daha iyi bilir. bende 3 aydır sahibiyim :)

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 22 Mayıs 2012, 22:01:07 »
arka paneli degişdirmişler zamanında. ama eveliyatını bende tam bilmiyorum . ne desem yalan olur. ama temiz bakımlı : en azından benı mutlu edıyor. :)

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2012, 22:14:44 »
Panel kasaya ait araç 81 kasa GTI. Ön şasi ler, kuleler ve dikim kısımları 80 sonrası olduğunu söylüyor ama en önemlisi motor kodu ve şasi numarısı aracın bize tam ne olduğunu söyliyecek.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı servet_volt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2012, 00:23:34 »
bu arac gtıdan cevırme dızel. Zaten ruhsatındada gtı yazıyomus buda gtıdan cevırme dızel oldugunu gosterır. Yoksa ruhsatta gtd yazardı. Ayrıca resımdende bakınca mazot fılıtresı ne kadar egretı durdugu goruluyor. Yolsa sag sase uzerınde orjınal fıtre yerı olurdu. Ve ve ayrıca motor blogunun arkasında 1.6 d yazması gtd oldugunu gostermez. Sadece motorumun orjınal dızel oldugunu gosterır. Arka panel ve ıc dızayna gırmıyorum muıtamelen 2 arabadan bır araba yapmıslar.
Kımseyı kandırmaya gerek yok gtı ın ı sını gtd nın d sı ıle karıstırmayada gerek yok. Orjınal gtd lerın arkasında golf gld yazıp altındada turbo dızel yazıyor.
Beş para etmeyen insanların, milyonluk tavırlarına hastayım.

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2012, 00:41:28 »
 GTI kasa olması bu araç için büyük bir ARTI.. Yürüyen ve firen sistemi TD motor için çok güzel.. Büyük ihtimal mk2 nin TD motoru atılmış araca buda çok güzel ve uzun ömürlü olması açısından güzel.. Araç canlıdada sorunsuzsa ben bu aracı satın alma listemin başında tutardım..

Mk1 de turbo dizelde arkasında ve önünde GTD yazısı var.. GLD yazanlar boya badanadan sonra GTD yazısını bulamadıkları için taktıkları model amblemi...

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 23 Mayıs 2012, 21:30:48 »
valla arkadaşlar :) ben zaten burada belirttim. 1,6 d yazdıgında gtd oldugunu söyledikleri için ben gtd yazdım. araç 76 model. motor turbo dizel. gtı şase onda kesinlik ligi var. ha arac sonradan atma dizel yada degil dedigim gibi benımde tam bilgim yok. fakat aracım yürüyenı olsun motoru olsun gayet güzel bi araç. ben keyfe keder ilanını verdım. burada fiyatı eleştiren abilerim olmus. olsun. benım 270 kasa cdı 2003 mercedes im var ona bile bu kadar bakmıyorum :) bendeki mk1 virüsü başka zaten benı en ıyı sız anlarsınız :)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 23 Mayıs 2012, 23:29:59 »
bu model araçlarda sonradan atma dizel olayı çok oldu bazıları sadece üst kapak pompa vs değiştirilerek dizel yapıldı bunların bi çoğu kısa ömürlü oldu fakat gene bi çok araca göre daha uzun yaşadılar. komple motor olayında zaten 70 li yıllardan 90 lı yıllara kadar neredeyse aynı yürüyen aksam ve aksesuarlara sahip araçlar üretilmiş mk2 de mk1 1.8 gtı motorları var mk2 de gene 1.3 motorlar var audilerde aynı motorlar var genelde birbirlerine paket ve aksesuar seçeneği ile üretilmişler 2 aracında elektrik motor vs hep al tak şeklinde benim aracımda şanzuman benzinli arasında uyum sorunu var ilk aldığımda dizel şanzumanla değiştirmeyi çok düşündüm fakat alışınca şimdi para verseler değişmem sorunları araçla 120nin üzerinde gitmek çok zor çok ses çok yakıt daha çok aşınma daha fazla var hertürlü zarar ama o süreye kadar motorun ısınması çekiş gücü ekonomisi aynı türden ve hatta daha modelli araçtan daha üstün aracın benim için son hızı önemli değil o son hıza ne kadar sürede çıkabileceği ve ne kadar sürede durabileceğidir. gtı kasada bi çok araçta kullanılmayan hava kanallı fren diskleri var daha güçlü fren sistemi var aksesuarların büyük kısmı 20 yaş araçlarda bulunmuyor. birde aynı vw audi dizellerini şahinlere vs taktılar şimdi onların %80 i tarihe gömüldü bu araçların  motor tipi kasası falan değilde daha çok bütün işleyen sistemin düzgün çalışmasına bakmak gerekir çünkü bunların hepsi zaten fabrikasyon olarak üretilmiş araçlardır yapılan değişiklikleri  sadece paket değişikliği olarak düşünülebilir.

işin diğer kısmıda araca olan sevgi o daha farklı bi çok satıcı yüksek fiyat yazarak satılmaması taraftarıdır ama buda arabanın piyasasını yükseltiyor ama diğer yandan bakıldığı zamanda verdiği ilana bakan bi çok insan fiyatı yüksek olsada aracın bakımlısının yada dökük olanın nasıl olduğunu farkedebiliyor alıcı zaten arabanın ederini az çok bilir

bi çok insan bu araçları ya ucuz yada görüntüsü güzel olduğu için sever sonra ister alır işin içine girdikçede sevgisi artar vazgeçemez   :sevgi:
 bi vw nin yerini dolduracak başka bi araç gene VAG grubu bi araç olabilir :)

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 24 Mayıs 2012, 22:20:16 »
:) valla abilerim kardeşlerim son noktayı fatih abim koymuş :) ben kesınlıkle satılması taraftarı degilim. fakat satarsam benzınlı gtı alacagım. tüp degmemiş k-jet li bir gtı :) ha bundan memnun degilmiyim . :) çok memnunum ama gtı a da bı bakmakda fayda var :) aracımı eleştiren çok kişi oluyor farkındayım. ben kımseyı kandırmayıda kesınlıkle istemem. tabiki hatası eksigi olacak. sonucda 76 model bir araç. fakat aracım derli toplu en azından yorgun degil. motora 1,6d yazınca gtd dediler buda benım motorda mevcut. sonradan atma diyorlar. benım anlayamadıgım 1,6d yazması orjınal oluyor ise nasıl sonradan atma oluyor ? :) işin aslı astarı çok karısık. :) aracımın fıyatına gelınce bu yabancıya gidecek olan fıyatı. form daki abi ve kardeşlerime fiyatım farklıdır. benzınlı gtı ile takasda düşünüyorum. düşünen olursa telefonumda ilanda mevcut. ben cocuklugumdan berıdır bu arabalara hastayım. benım gibi hasta ve aşık olan benım dilimden rahatlıkla anlar :)

Çevrimdışı fatih_06

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 24 Mayıs 2012, 23:40:50 »
orada D yazması motor bloğunun dizel olduğunu gösterir aracına başka bi vw nin motoru komple koyulduğu için orada o yazının olması normal benim aracımdada var ondan ilk dizele çevrildiğinde kendi bloğunu kullanmışlar 5 sene öncede blok dahil komple sıfırlamışlar

bu araçlara herkes kafasından bişey uydurabiliyor ama anlayan kişi zaten bakınca seceresini çıkarabiliyor erşan abi konuda çok bilgili fotoya bakıp ne var ne yok sayıyor maşaallah

ama bu araçta kafama takılan konu model düşük kasa yüksek acaba komple kasa geçmiş olabilirmi yada GTD ile GTI birleştirilip 2 araçtan bi araçta yapılmış olabilirmi :)

sonuç olarak aracı canlı görüp bakıp kullanmakta fayda var fiyatına bişey diyemem o alıcı ile satıcı arasındaki konu.. çok oynanmamış gtı piyasada az bulunuyor eğer aracının kasası gerçekten çok düzgünse  imkanın varsa aracını dizelden benzinliye çevirebilirsin gtd motorda para ediyor üzerine koyup alacağın parayı bu işlere harcayabilirsin evrak işleri bi ara yasaklanmıştı fakat bu değişim artık yasal olarak tekrar yapılabiliyor  hatta dahada ileri gidip paraya kıyabilirsen 1.8 16v motorda koyabilirsin  :D

Çevrimdışı STAK67

• Volkswagen Türkiye - 2
  • Hasan Ali
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf 1 Cabriolet
« Yanıtla #12 : 25 Mayıs 2012, 19:00:15 »
samet senin arabayı ben gördüm inceledim bence senin araç gümrük girişli ise modeli düşük yazmışlar. çoğu özelliği 80 üzeri mk1 gibi. arabanda orijinal gti'dan çevirme dizel. üzerine komple motor attıkları içinde blogundada dizel olduğu yazar zaten. motor mk2 turbo dizel motoru.GTD olup olmadığı meçhul motorun turboyu incelememiştim. ama küçük kafa turbo ise gtd motordur. yoksa normal turbo dizel motor üzerindeki. zaten GTD'nin turbo dizelden farkı aksesuarı. Senin araçta GTI'dan çevirme olduğu için  eksiğide kalmıyor. bu arada senin usta ön tarafı çok iyi düzeltememiş sanırım son halini canlı görmedim ama panjurla kaput arasındaki boşluğu almasını beklerdim. panjurun altındaki metal kısımda biraz özenilmeden düzeltilmiş gibi. keşke komple ön panel alıp taksaydın tertemiz çıkardı önü. Hayırlı satışlar :)

Çevrimdışı rapteg

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2012, 20:37:06 »
gardaşım valla durumu biliyorsun :) maddiyatdan ötürü bu kadar yaptırabildik. ama yine düşük fiyata iyi ustalık çıkardı :) arac yuzde seksen gumrukden modeli düşük yazılıp çekilmiş. :) araç bozma olabilir  ama tahmınen sadece motoru degişmişler. lafı pek uzatmayada aslında gerek yok sonucda eski bir araç çok fazla ayrıntıya takılmak bahaneden baska bir kapı açmıyor :) zaten anlayanlar ederınıde secelesinide bilirler :9