Gönderen Konu: şoför kapısında bir sorun  (Okunma sayısı 3412 defa)

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
şoför kapısında bir sorun
« : 14 Mayıs 2012, 23:13:39 »
S.a Arkadaşlar şöfor kapısında bir sorun yeni yeni ortaya çıkıyor. Kapıyı kaptamama rağmen ışıklar sönmüyor. Bazen de  sönüyor. Sönmüş olsa bile yolda giderken titreşimden geri yanıyor. Kapı açıkmış gibi algılanıyor. Bazen de kontajı çeviriyorum herşey normal.Işıklar sönüyor. Anahtarı çıkarıyorum ışıklar tekrar yanıyor. merkezi kilit normalde hemen söndürüyordu artık sönmemeye başlıyor. Kapı da ne bozulmaya başladı acaba?
Kilitle ilgili bir sorun mu? Yardımlarınızı bekliyorum.
Ya yol ol, ya yol ver ya da yoldan çekil

Çevrimdışı ferhattasdemir

• Eksantrik sübap açar, motora benzin kaçar :)
    • Profili Görüntüle
Ynt: şoför kapısında bir sorun
« Yanıtla #1 : 15 Mayıs 2012, 01:40:25 »
switch gitmiş. zahmetli bir iş. forumu bi araştır. bolu da bilmiyorum yaptıracak bi yer bulabilirmisin ama ankara ya gidersen halledebilirsin. ankaradan arkadaşlarla iletişime geç
Eksantrik sübap açar, Motora benzin kaçar
Çok zorlama kelebeği, Araba altından uçar... :)

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 15 Mayıs 2012, 09:53:53 »
Araba zaten Bolu'da değil Ankara'da. Sadece ben Bolu'ya gidiş geliş yapıyorum. Zaten bir anahtarcı adresi almıştım. Ona gideceğim. Üç tane kapı swicthi bozulmuş oldu böylece. Gidince sonucu yazarım.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 15 Mayıs 2012, 19:13:33 »
neden 3 tane. sadece şoför kapısında olmuyor mu bu dedikleriniz? ankaradaysanız kolayca hallettirebilmeniz lazım.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 15 Mayıs 2012, 20:57:40 »
Hayır her kapıda switch bulunur. (Ön iki kapı ve bagaj kapısındaki switchler gitti)
Hallettiremememin nedeni tamamen duygusal :)
Ayrıca Ankara'da yaptıran arkadaşlardan yer ve fiyat bilgisi istemiştik. Yer yazan oldu ama fiyat yazan henüz olmadı. Bekliyoruz.

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 15 Mayıs 2012, 21:40:23 »
her kapıda switch olduğunu biliyorum da "sadece şoför kapısında olmuyor mu bu dedikleriniz?" derken ilk mesajda bahsettiğiniz anormal durumlardan bahsediyordum meğer 2 kapıda daha varmış. yalnız şunu bilmiyorum biliyormusunuz bagaj kapağı iç ışıkları yakmaz sadece bagaj aydınlatmasını kontrol eder. ankarada o kadar olmaması lazım ama kayseri de bi arkadaş 2 kapıyı 100 tl ye halletmişti ama daha uygun fiyatlara hallettirenler olduğunu biliyorum. kolayca hallettirebilirsiniz derken küçük illerdeki gibi dükkan dükkan sanayilerde dolaşmak zorunda kalmazsınız gibisinden söyledim

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 16 Mayıs 2012, 11:12:29 »
her kapıda switch olduğunu biliyorum da "sadece şoför kapısında olmuyor mu bu dedikleriniz?" derken ilk mesajda bahsettiğiniz anormal durumlardan bahsediyordum meğer 2 kapıda daha varmış. yalnız şunu bilmiyorum biliyormusunuz bagaj kapağı iç ışıkları yakmaz sadece bagaj aydınlatmasını kontrol eder.
Ben yanlış anlamışım kusura bakmayın. Sağ ön kapıyı açınca ışıklar hiç yanmıyor. Bagaj kapağı da ışıkları yakmıyor. Onların sorunları da böyle

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 16 Mayıs 2012, 12:01:21 »
estağfirullah. sağ ön kapının da switch i bozuk ama bagaj kapağından emin olmanız lazım. yani sadece ampulü patlak olabilir boşuna kilidi oynatmayın diye diyorum çünkü bagaj switch i sadece bagaj lambasını yakar iç aydınlatmaları yakmaz. kontak açıkken bagajı açınca göstergedeki bagaj kapağı açık uyarısı çıkıyor mu? çıkıyorsa bagaj aydınlatma ampulünüz patlaktır.

Çevrimdışı ozkan_misirli

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 16 Mayıs 2012, 14:07:17 »
lambada sorun yok park lambasına paralel yapmıştım geçici çözüm için. yanıyor lamba  ;D

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 16 Mayıs 2012, 15:46:09 »
hmm mantıklı :)