Gönderen Konu: Arkdaşlar bu kapı onarılır mı?  (Okunma sayısı 6383 defa)

Çevrimdışı incecumali

• Profili Görüntüle
Arkdaşlar bu kapı onarılır mı?
« : 04 Mayıs 2012, 16:14:55 »
Arkadaşlar geçende belirtmiştim kaza yaptım diye.Bu gün arabayı başka bir sigorta anlaşmalı ustaya götürdüm değitirmeden onarabileceğini söledi.Fakat dosya değiştireceni söleyen koportacıda açıldı.Eskperle konuştum onarım yapacanı söleyen kaportacıya taşıyabilirmiyiz diye evet dedi şimdi bu kapıyı yaptırmayı düşünüyorum sizce sağlıklı olur mu?                                       

« Son Düzenleme: 04 Mayıs 2012, 16:30:45 Gönderen: incecumali »

Çevrimdışı OffLineR

• Volkswagen Türkiye
  • İtinayla, sabırla, keyifle modifiye edeceksin ! :)
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: 2001 Range Rover & 2016 C180
Ynt: Arkdaşlar bu kapı onarılır mı?
« Yanıtla #1 : 04 Mayıs 2012, 16:23:48 »
Olmaz diye bir şey yok.
Önemli olan senin içine sinmesi.
Bu şekilde daha içime sinecek diyorsan yaptır derim.
Air Ride \ Havalı Süspansiyon ;)

Çevrimdışı G60

• Volkswagen Türkiye
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Audi A5 TFSI - Allroad 2.7T
« Yanıtla #2 : 04 Mayıs 2012, 16:32:08 »
Onarılır, ancak sökülerek. Sökülünce de zaten değişen oluyor. Temizce bir sıfır veya çıkma kapı takılır. Mis gibi olur.
Üstünde onarabilmeye uğraşacaksa vakti geniş bir arkadaşmış.
Alıntı yapılan: M. Kemal ATATÜRK
"Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 04 Mayıs 2012, 17:05:31 »
arkadasım göçüksihirbazı diye bir yer var kaportada uzama  yırtılma gibi bir durum yoksa her türlü yapıyorlar.
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı barthez

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 04 Mayıs 2012, 17:47:12 »
Onarılır, ancak sökülerek. Sökülünce de zaten değişen oluyor. Temizce bir sıfır veya çıkma kapı takılır. Mis gibi olur.
Üstünde onarabilmeye uğraşacaksa vakti geniş bir arkadaşmış.
osman geçen sene sunroof tahliyesinle ile ilgili elimizde ince anahtar olmadığı için kapıyı söktük şimdi benim kapıdamı
değişen oldu :)
golf 4 1,8 Highline

Çevrimdışı m1s1r

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 04 Mayıs 2012, 18:07:48 »
bendede kablolarda oksitlenme olmuştu rahat çalışabilmek için söktük kapıyı değişenmi oldu şimdi?

Çevrimdışı umut_mk4

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 04 Mayıs 2012, 18:37:47 »
2015 1.4 125ps highline

Çevrimdışı ak8624

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 04 Mayıs 2012, 18:51:38 »
Gecmis olsun.
Eger aracınızı seviyor iseniz bence hic dusunmeden degistirin.
Kapı ve Camurluk zaten civatalı parcalar degisse ne olur degismese ne olur.
Eger bu parcalar degisti diye aracınız degerinin kaybolacagını dusunuyor iseniz de yanılırsınız.
Hem aracinizin su an hasarlı gorunen parcalarını degistirirseniz aracınız cok daha duzgun olur ve macun olmaz.
Ben duzeltirim diyen kaportacı sigortadan fazla iscilik alacagi icin bole bisi demistir.
Ozellikle kapı tarzı duzeltilen parcalarda daha sonra sorun olma olasılıgı daha yuksektır.
(Ses, Su alma, Duzgun kapanmama vs.)

Servislerde parca degistirilmesinin en buyuk sebebi para kazanmak deildir.
Parca degisen aracın onarımı daha duzgun, cabuk ve sorunsuz olur.
Aracın hasarlı olan parcalarını onarılmak ıcın harcanan vakıt kaybı azalır
Duzeltılen parcaya yapılan boya isciligi hem daha fazladır hemde duzgun cikma olasılıgı %85'tir

Saygılar
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

• Volkswagen Türkiye
  • Kuzen
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Golf IV
« Yanıtla #8 : 04 Mayıs 2012, 19:03:43 »
Bu çok daha hafif darbeler için. Göçükler, damarsız içe geçmeler falan.

Sitede zaten belirtilmiş;

Alıntı
Daha büyük göçükler ise (araç çarpma ve sürtmeleri,yumuruk ve tekme göçüğü gibi) sacın aşırı deforme olmadığı durumlarda onarılabilmektedir.

http://gocuksihirbazi.com/170000000000.html
buraya bir göz atın bence
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

Çevrimdışı kullanici0982

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 05 Mayıs 2012, 00:01:32 »
Geçmiş olsun, kötü ve can sıkıcı bir durum ama iş bitince eskisinden daha güzel oluyor :) (tecrübe). Ben sizin yerinizde olsam değiştirirdim ki öyle yaptım, değişeni varmış yokmuş, boyalıymış boyasızmış, lokalmiş falanmış filanmış bunlar çok saçma seyler, araba pazarı muhabbetleri. Temiz araç değşini olmayan boyası olmayan değil bakımı yapılmış (motor, kaporta, aksesuar vb.) araçtır. Hiç olmadı çıkan kapınızı saklayın, aa bu arabanın kapısı değişmiş diyene yanında verirsiniz... Bilmiyorum benim düşüncem budur.
HIZ YOLU KISALTMAZ!!!

Çevrimdışı aykuttuncer

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 05 Mayıs 2012, 01:22:53 »
bu gocuk degılkı gocuk cıkarma ıslemı olmaz bu hasara bıldıgın ust uste gecmıs sac onarılır sactan ev yapılır ustasını bulursan hersey yapılır belkı dalgalanma kalır belkı kalmaz ustaya kalmıs kapı neysede camurlukdada var hasar yetkılı servıse gotursen 2 parca degısenın olur camurluk on kapı sorumlulukları ustune alarak onarım ısteyebılırsın oda mumkunse tabıkı kapıyı yan sanayı bulamadıysanız eksperde bulamadıgını soluyorsa orjınal vermek zorunda

Çevrimdışı horoz155

• horoz
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 05 Mayıs 2012, 04:26:35 »
bu kapı her türlü yapılır fakat değiştirme işi ülkemiz insanında soru isareti bıkarır. aracı satmak isterken alacak olan görsün diye ufacık parçayı boyatmazsın adam akıllılık yapıp boya parasını pazarlıktan düşmek ister.macunlu ve darbeli gezmeyeyim dersin boyatırsın adam arac darbe almıs der.ne yaparsan yap biz türk insanına yaranamazsın...geçenlerde pasta cila ila ilgili konuya bi not düşmüstüm,araca her yıl değişik boya koruma şirketlerinden 350-500 tl ye varan boya koruma yaptırmak yerine 3-5 senede bir 1500 tl vrerip fırın boya yaptırmak daha mantıklı diye.şaka bi tarafa hala macunlu gezen,değişeni olan araçlara öcü gözüyle bakıyoruz.sanki hattat demiri eritip golf kapısı yapıyo...
efsaneye binenlerde efsanedir...

Çevrimdışı ertan yıldız

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 06 Mayıs 2012, 11:17:11 »
sakın değiştirme kardeşim ya çıkma al yada düzelttir yarın satarken aracı 1 parça değişik dedinmi yandın aracı mundar ediyo şerefsizler başımdan geçtiği için söylüyorum kardeş bırak değiştirmeyi herifler bi araç alacak önce değişen varmı diyo yok diyosun bu seferde nereleri boyalı diyo bide sen komple boyalı dedinmi vay haline yok efendim şöylemi olmuş böylemi olmuş bi sürü dert kardeş benden tavsiye 15 araç almış satmış biri olarak sakın kapını değiştirme