Gönderen Konu: motor kodu yardım  (Okunma sayısı 2664 defa)

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
motor kodu yardım
« : 26 Nisan 2012, 01:03:00 »
öncelikle iyi forumlar arkadaşlar aranızda yeniyim kusura bakmayın bendede bir 1982 model golf var daha doğrusu golf gtı yalınız golfün motorunda EB kod var o kadar araştırmama rağmen EB kodunun hangi motor hangi seri hangi sistem olduğunu bulamadım içinizden bilen gören varsa bilgi rica ediyorum
bu arada ful kontak revizyona girdim tepeden tırnağa yeniden yapıyorum parça konusunda yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
Ynt: motor kodu yardım
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2012, 01:14:39 »
Hoşgeldin..  EB kodu maalesef VW/AUDI gurubunda kullanılan bir kod değil.. Motorun bir resmi varsa koy buraya bi göz ucu yapalım.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2012, 01:20:30 »
abi daha öncede golf vardı bende o eg koddu motoru tanıyorum baştan sona vw motor her yerinde vw damgası var göğüse bakan kısmına koca 1,6 yazmışlar ön tarafında EB kod biraz altında seri nosu bir altta 11D80 üretim tarihi galiba piston kollarına varana kadar vw vurmuşlar motor şu anda rektefiyede yarın resmini korum daha detaylı bakabilirsiniz

Çevrimdışı kalıpcı

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2012, 01:23:42 »
abi sende bayağı bilgilisin bu konuda forumu uzun süredir takip ediyorum sana sormak istediğim bir kaç şey var
birincisi benim araç jetronikli olması gerekiyor sökmüşler karbratör takmışlar ben şimdi jetronik sistem koyacam ama gazda takmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusun

Çevrimdışı satarfaction

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 26 Nisan 2012, 21:51:19 »
k-jet için lpg mixeri var almayı düşünürsen

Çevrimdışı Mk1GTI

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: VW Golf mk1 GL
« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2012, 09:18:48 »
abi sende bayağı bilgilisin bu konuda forumu uzun süredir takip ediyorum sana sormak istediğim bir kaç şey var
birincisi benim araç jetronikli olması gerekiyor sökmüşler karbratör takmışlar ben şimdi jetronik sistem koyacam ama gazda takmak istiyorum bu konuda bana yardımcı olurmusun

LPG kullanabilirsin sistemde ama mekanik enjeksiyon olduğu için benzin ve hava kesme noktaları önemli..  K-Jette benzin ve hava emişini doğru kesmen gerekiyor eğer bunu yapamassan sistemde patlama oluşuyor.. Enjektörlere en yakın benzin ana borusuna kesici koyman gerek bunu yapmassan motor emisyon ile depodan benzin almaya devam ediyor bunu engellemek için en ara nokta mengenteiler ile filtre arasına benzin kesici koyman gerek.. Ustalar benzin pompasının elektriğini kesip işi hallettik sanıyorlar ama yapılan hata burda. Pompa çalışmasa bile motor çalıştığı gibi depodan çok azda olsa yakıt çekmeye devam ediyor.
"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar"