Gönderen Konu: POLO 1.4 SPORTLİNE KONVEKTÖR SORUNU_LÜTFEN ACİL YARDIM  (Okunma sayısı 3003 defa)

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
İYİ FORUMLAR ARKADAŞLAR

Polo 1.4 sportline arcımda kat iptali var muayeneden geçmedi.headerse hafif kusur yazdılar,katalizör konvektöre ise ağır kusur yazdılar.Başka bişey bulamadılar.Bende çıkma vw konvektör taktırdım düz 51 lik boruyu çıkartarak.Araç traktör çalışması gibi hır hır ederek çalıştı,birde sanki alttan bişey vurur gibi çalışıyodu ilk çalışmada..İçime sinmesede ayrıldım..Bugün aracı çalıştırdıgımdada altta bişey vurur gibi gönülsüz çalıştı.10 km kdr gittim.İstop ettim tekrar çalıştırdığımda araba çalışmadı.Ne ettiysem olmadı.Bende son çare olarak çekici ile sanayinin yolunu tuttum.Yarın bakılıcak araca.

Araç doch motor 1.4 sportline 98 benzinli.1 yıldır kullanıyorum 1 kere bile çalışmamazlık yapmadı,tak diye alıyordu.1 kere bile sanayiye gitmedim..böle bi sorunla karşılştım.Bi fikri olan varmı arkadaşlar.İşin kötü yanıda yarın randevum var muayene için.
« Son Düzenleme: 16 Nisan 2012, 22:17:56 Gönderen: orkan22 »

Çevrimdışı speedystop

• 6N Uzmanı
    • Profili Görüntüle
  • Otomobil: Polo 6N Sportline
Ynt: POLO 1.4 SPORTLİNE KONVEKTÖR SORUNU_LÜTFEN ACİL YARDIM
« Yanıtla #1 : 16 Nisan 2012, 22:35:05 »
takılan zımbırtı tıkalıdır. Siz egzoz'a bakın rahat üflüyormu?
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

Çevrimdışı vtt

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 16 Nisan 2012, 23:38:48 »
takılan zımbırtı tıkalıdır. Siz egzoz'a bakın rahat üflüyormu?
+1

Çevrimdışı orkan22

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 17 Nisan 2012, 19:39:38 »
Arkadaşlar teşekkürler
Arıza bobinmiş...ömrünü yitirmiş,takıldı direk çalıştı
Muayeneden geçti
Araç şimdi özüne dönüyor ;)

Çevrimdışı fffe

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 17 Nisan 2012, 20:52:08 »
      Bende 2000 classic var. Seninki gibi bendede katalizör yoktu ve muayeneden geçmedi.( bende katalizör yerinde suturucu vardı)
Yenisi çok pahalı, bende araştırdım, Ankarada eksozcunun biri 100 TL ye takarım muayeneden sonra sökerim dedi.
Biraz daha araştırdım bi başkasında katalizör görünümlü susturucu varmış ( Türk icadı olduğu için hemen ilgimi çekti  :) )
onu taktırdım.
      Muayeneden sorunsuz geçtim. Ancak arabanın yakışı 35 krş tan 60 krş çıktı. Önce yanlış hesaplamışımdır dedim. Bir daha ölçtüm,
yine 60 krş. Ustalara sordum gayet emin şekilde " eksozdan olma "dediler.
    Bu arada arabada başka hiç değişklik yapmadım. Yani eksozdan olduğuna eminim.
    Bende Katalizör görünümlü susturucuyu çıkarttırdım yerine düz eksoz borusu bağlattırdım. Şimdi araba eskisi gibi 35 krş yakmaya başladı.( hatta havalar ısındığı için olsa gerek 35 inde altına indi yakış  :) )
     Sonuç : 1) Arabadan çıkan hiç bir parça ustaya bırakılmayacak ve belli bir süre saklanacak ( İlk çıkan susturuyucu bulmak mümkün olmadı , aradan 45 gün geçmişti, bu yüzden yerinde artık düz boru var.)
                  2) Ustaların her dediğine inamayacaksın.
                  3) Sorunların ve tecrübelerini bu formda paylaşacaksın ki herkezin birikimi artsın.
                  4) Katalizör görünmülü susturucuyu 2 yıl sonraki muayene için saklayacaksın, Ankaradan isteyen arkadaş olursa ödünç vereceksin.

Ve yazının  ana fikri arkadaşım söktür katalizörü tak düz boruyu , çevir  marşı, tak vitese, bas gaza.

Çevrimdışı BARRACUDAY

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 24 Nisan 2012, 05:45:11 »
Bende katalizatör olmadığı için muayeneden geçememiştim. Katalizatör görünümlü susturucu taktırdım ve geçtim. Ne yakıtta, ne çekişte bir sorun oldu. Sadece egzoz sesi çirkin oldu  :D