Gönderen Konu: şarj dinamo revizyonu  (Okunma sayısı 2691 defa)

Çevrimdışı eren06

• Profili Görüntüle
şarj dinamo revizyonu
« : 03 Nisan 2012, 20:58:35 »
arkadaşlar sitede alternatör workshop la ilgili bir çok yorum yapılımış ama  ayrı bi konu açmak istedim ve bi kaç sorum olacak. olaya en başından başlıycam bundan 5 ay önce alternatör workshop  uyarısı aldım aradan 1 hafta bile geçmeden golf beni yolda bıraktı neyse ankara ostimde mass otoya çektirdim arabayı usta aracın sağına soluna baktı şarj dinamosunu sökecez dedi ve söktüler şarj dinamo revizyonunu değiştircez dediler yanlış hatırlamıyosam 150 tl civarındaydı kısaca değiştirdik dediği parçayı. ve 5 ay sonra aynı uyarıyı tekrar aldım. şimdi bi kaç sorum olacak...

1- şarj dinamo revizyonu nedir ne işe yarar?
2- alternatör workshop uyarısını sadece şarj dinamosuyla ilgili sorunlardamı görürüüz?
3- bu uyarıyı sık sık gören arkadaşlar neler yaptırdı ve hangi ustada çözüm buldular?(ankara içinde)
4- bu hata sürücüden dolayı kaynaklanırmı?

belki biraz çok oldum ama hafta sonu ustaya gitcem pekte anlamam teknik konulardan bi ön bilgi toplamak istedim şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkrler..

Çevrimdışı fat34

• Profili Görüntüle
Ynt: şarj dinamo revizyonu
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2012, 13:22:11 »
şarj dinamosunun görevi  elektriği üretmek ve şarjın devamlılığını sağlamaktır. revizyon olayı alternatördeki kömürlerin yenilenmesi sanırım  bunun geçici bir çözüm olduğunu düşünüyorum yeni alternatör serviste 1450 tl civarı bu masraftan kurtulmak amacıyla yapılmıştır.  hatanın sürücüden kaynaklanacağını da zannetmiyorum. tabi dinamoya zarar verecek bi durum olmadıysa  
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2012, 13:22:56 Gönderen: fat34 »

Çevrimdışı eren06

• Profili Görüntüle
Ynt: şarj dinamo revizyonu
« Yanıtla #2 : 05 Nisan 2012, 14:18:50 »
anldım kardeş teşekkrler verdiğin bilgiler için pahalı bi parçaymış dikkat etmek lazım :D:D